© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė keturis korupciniais nusikaltimais įtariamus bendrovės “Kauno vandenys” darbuotojus, tarp jų – Kauno miesto tarybos socialdemokratų vadovą Valį Venslovą.

Sulaikytieji “įtariami korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų padarymu, jų darbo vietose buvo atliktos kratos, paimti tyrimui reikšmingi dokumentai”, teigiama STTpranešime spaudai.

Dviem paroms sulaikytas ir Kauno miesto tarybos socialdemokratų frakcijos seniūnas V.Venslovas, kuris yra “Kauno vandenų” technikos direktorius, BNS antradienį patvirtino jo partietis Kauno vicemeras Vasilijus Popovas.

“Jis yra areštuotas 48 valandoms, vyksta ikiteisminis tyrimas. Jo kabinete “Kauno vandenyse” buvo padaryta krata, kabinetas užantspauduotas, paimti dokumentai”, – BNS sakė V.Popovas.

Antradienį tyrimą kontroliuojantis prokuroras kreipsis į Kauno apylinkės teismą, prašydamas suimti vieną iš sulaikytų ,,Kauno vandenų” darbuotojų., jo pavardė pranešime nenurodoma.

Bendrovės “Kauno vandenys” generalinis direktorius Linas Baltrėnas BNSantradienį sakė kol kas laukiantis iš STT oficialios informacijos apie sulaikytus darbuotojus.

“Yra sulaikytas Technikos direktorius, Siurblinių skyriaus viršininkas, Tinklų skyriaus viršininkas ir statybos inžinierius. (…) Viešųjų pirkimų komisija nefigrūruoja. (…) Manęs neapklausė, mane supažindino su nutartimi, supažindino su visa medžiaga, kas yra padaryta”, – sakė L.Baltrėnas.

Jis teigė išsamiau komentuoti situacijos negalįs: “Aš tik galiu komentuoti tiek, kad yra atliekas STTtyrimas, esu pasirašęs, kad negaliu atskleisti daugiau jokios informacijos, kol nebus užbaigta viskas, aš esu suinteresuotas, kad tyrimas būtų atliktas kiek įmanoma objektyviau, kad teisybė išaiškėtų, iš tikrųjų kas ten yra ir daugaiu aš negaliu nieko komentuoti”.

Kauno mero konservatoriaus Andriaus Kupčinsko žiniomis, sulaikytųjų “Kauno vandenų”darbuotojų kabinetuose buvo atliktos kratos, o STTatliekamas tyrimas gali būti susijęs su bendrovės vykdytais viešaisiais pirkimais.

“Pernai kėliau didžiausius klausimus būtent dėl šulinių eksploatavimo tvarkymo ir manęs netenkino tai, kaip yra tvarkomi šuliniai mieste, nes tikrai buvo nemažai įdubusių šulinių mieste ir reiškiau pretenzijas tiek direktoriui, dar ir valdybai, bet matau, kad, matyt, ne ten svarbiausias bendrovės dėmesys buvo nukreiptas, o, matyt, daugiausia galvota apei ESstruktūrinių fondų panaudojimą ir vamzdžių tiesybas. O ką labiausiai keiksnojo gyventojai – dėl gatvėje įdubusių šulinių, matyt, tai nebuvo pagrindinis jų rūpestis ir atitinkamai dabar jau matome, kad daugiausia, matyt, buvo rūpintasi viešaisiais pirkimais, kurie, kaip įtariama, galėjo būti neskaidrūs”, – BNS sakė A.Kupčinskas.

STT atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Savivaldybei priklausanti bendrovė “Kauno vandenys” tieka vandenį vartotojams, surenka ir valo nuotekas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: