(c) Urtės Latkauskaitės nuotr.

Dar tebevykstant prašymų valstybės remiamoms paskoloms registracijai, į Švietimo ir mokslo ministeriją kreipiasi studentai, susirūpinę, kad pavėlavus sumokėti už studijas jų nepašalintų iš aukštosios mokyklos. Prašymus paskoloms galima teikti iki rugsėjo 30 d., o pinigai aukštąsias mokyklas pasieks spalio mėnesį.
Švietimo ir mokslo ministerija patvirtina, jog su universitetais ir kolegijomis sutarta, kad mokestį už mokslą galima sumokėti vėliau, gavus valstybės remiamą paskolą. Tačiau apie tai studentai turi informuoti savo aukštąją mokyklą. Užsiregistravę gauti paskolą studijoms, jie turėtų pateikti prašymą atidėti mokesčio už studijas mokėjimą, kol bus paskelbti valstybės remiamas paskolas gavusiųjų sąrašai ir pasirašytos sutartys su bankais.

Paskolos teikiamos mokslo metams jau prasidėjus, po to, kai studentų prašymuose pateikta informacija sutikrinama su aukštosiomis mokyklomis. Tokia praktika galiojo ir prieš lengvatinių paskolų studentams sistemos pertvarką, kai siekiant išplėsti studijų prieinamumą į studentų kreditavimą per valstybės remiamas paskolas buvo įtrauktos privačios kredito įstaigos.

Likus dviems savaitėms iki paskolų registracijos pabaigos, valstybinis studijų fondas yra gavęs apie 4,5 tūkst. prašymų. 2,6 tūkst. studentų pareiškė norą skolintis mokesčiui už studijas, 1,6 tūkst. – gyvenimo išlaidoms, 30 prašymų gauta dalinėms studijoms užsienyje. Valstybės remiamoms paskoloms šiemet numatyta 150 mln. litų. Gavusiųjų paskolas sąrašai bus skelbiami spalio 14 d.

LR Švietimo ir mokslo ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: