© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Suomija ketvirtadienį pareiškė, kad jos Užsienio reikalų ministerija buvo taikinys “didžiulio masto” elektroniniame šnipinėjime, atskleistame šių metų pradžioje, tačiau jos opiausia informacija esą nebuvo paveikta.

Užsienio reikalų ministras Erkki Tuomioja (Erkis Tuomioja) sakė, kad policija pradėjo tyrimą dėl šnipinėjimo, kurio metodus jis vadino labai moderniais.

Televizija MTV3, kuri pirmoji paskelbė šią žinią, nurodė, jog Helsinkis dėl to puolimo elektroninėje erdvėje įtaria Rusijos ir Kinijos slaptąsias tarnybas.

“Tai labai apmaudu”, – E.Tuomioja sakė žurnalistams, komentuodamas šnipinėjimą, kuris, pareigūnų nuomone, buvo vykdomas ilgą laiką. Tačiau ministras tikino, kad jautriausia informacija, ypač susijusi su tarptautiniais ryšiais, nebuvo pavogta.

Suomija apie šį saugumo pažeidimą informavo kitas Europos Sąjungos (ES) šalis.

Tuo tarpu ekspertai nesistebi, kad buvo vykdomas toks šnipinėjimas.

“Suomijos valdžia buvo pernelyg naivi. Pavyzdžiui, Prancūzijoje išmaniuosius telefonus “Blackberry” ilgą laiką buvo draudžiama naudoti” aukšto rango pareigūnams, naujienų agentūrai AFP sakė nepriklausomas skaitmeninių technologijų ekspertas Petteri Jarvinenas (Pėteris Jarvinenas).

“Faktas, kad Suomija pati neaptiko šnipinėjimo veiklos, kuri tęsėsi ne vienerius metus, yra labai nepatogus”, – pridūrė jis, turėdamas omenyje, kad apie šį sekimą Helsinkis buvo perspėtas savo partnerių užsienyje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: