unsplash.com archyvo nuotr.

Psichopatai sudaro maždaug 1 procentą populiacijos (tų, kurie yra ne psichiatrijos institucijose ar kalėjimuose) ir didžioji jų dalis visai nėra serijiniai žudikai. Tai gali būti jūsų linksmasis kolega, kuris, atrodo, išsisuka iš bet kokios situacijos. Tai gali būti jūsų tobulas buvusysis, kuris pabėgo su kažkuo kitu. Arba galbūt tai yra visiškai normaliai atrodantis vaikinas, kuris šiandien jums pardavė kavą.

Psichopatai atrodo lygiai taip pat kaip jūs ar aš, bet yra vienas didelis skirtumas: jie neturi sąžinės. Jie gali skaudinti kitus visiškai be jokio kaltės ar gailesčio jausmo. Jie praleidžia savo gyvenimus mokydamiesi pamėgdžioti normalių žmonių emocijas, bet patys tų emocijų taip niekada ir nepatiria. Tokie dalykai kaip užuojauta, meilė, pasitikėjimas ir atlaidumas – jiems tai tiesiog patogūs pažeidžiamumai, kuriuos galima išnaudoti.

Bet kuris pašalinis psichopato net nepastebės. Juos lengva pamėgti, jie yra linksmi ir žavingi (tačiau ne perdėtai). Bet tie, kuriems nepasisekė ir kurie tapo artimi psichopatui, patirs košmarą. Kas prasideda kaip pasaka, virsta nesuprantamu minčių žaidimų ir chaoso mišiniu.

Svarstote ar pažįstate (ar galbūt susitikinėjate) su psichopatu? Tai yra 10 perspėjamųjų ženklų, kuriuos įvardijo tūkstančiai panašias patirtis išgyvenusiųjų, apklausti internetinės palaikymo bendruomenės „Be psichopatų“.

1. Jie jus suvilioja idealizavimu, meile ir komplimentais

Kai pirmąkart sutinkate psichopatą, viskas vyksta neįtikėtinai greitai. Jie jums sako, kiek daug su jumis turi bendro – kaip jūs sutverti jiems. Kaip chameleonai, jie atkartoja jūsų viltis, svajones ir trūkumus tam, kad iškart suformuotų patikimą ir jaudinantį ryšį. Jie ištisai inicijuoja komunikaciją ir atrodo, kad yra sužavėti bet kokio jūsų aspekto. Jeigu turite Facebook paskyrą, jie gali užversti ją dainomis, komplimentais, poemomis ir juokeliais, kuriuos suprantate tik jūs abu.

2. Jie išvilioja iš jūsų emocijas pasigailėjimo ir užuojautos vertomis istorijomis

Jūsų širdyje jiems greitai atsiras vietos. Jie dažnai iš pradžių atrodo mieli ir nekalti (pamirškite televizijos įskiepytą idėją apie arogantišką narcizą su prabangia mašina). Jie tikriausiai paminės savo smurtaujantį buvusįjį, kuris juos vis dar myli. Jie sakys, kad viskas ko jie trokšta, tai šiek tiek taikos ir ramybės. Jie nekenčia dramų – bet vis dėlto, jūs greitai pastebėsite, kad juos supa žymiai daugiau dramos negu bet kurį kitą jūsų pažįstamą.

3. Jie įpainios jus į savo meilės trikampius

Kai jūs jau įtrauktas, prasideda trikampiai. Psichopatai apsups save savo buvusiais partneriais, galimais būsimais partneriais, ir bet kuo kitu, kas jiems skiria papildomo dėmesio. Tai gali būti ir žmonės, kurie, kaip anksčiau sakė psichopatas, yra prastesni už jus. Tai jus painioja ir sukuria iliuziją, kad psichopatas yra itin populiarus.

4. Jie nuolat „perrašo“ realybę ir demonstruoją kitą keistą elgseną

Jie akivaizdžiai neigia savo manipuliacijas ir ignoruoja įrodymus, kai jie pakišami jiems po nosimi. Jie tampa niekinantys ir kritiški, kai žmonės bando įrodyti jų melagystes, besiremdami faktais. Vietoj to, kad jie kalbėtų apie savo netinkamą elgesį, kažkaip tai visuomet tampa jūsų kalte dėl to, kad jūs „per daug jautrus“ ar „išprotėjęs“. Neigiamą įtaką darantys žmonės bando jums įteigti, kad problema nėra pats užgauliojimas, bet jūsų reakcija į jį.

Pora 2

unsplash.com archyvo nuotr.

5. Jie kaltina jus dėl to, kad jaučiate emocijas, kurias jie tyčia provokuoja

Jie teigia, kad jūs per daug pavydūs po to, kai jie akivaizdžiai flirtuoja su savo buvusiaisiais – dažnai tai darydami socialiniuose tinkluose, kad matytų visas pasaulis. Jie vadina jus per daug prisirišusiais po to, kai dienų dienomis jus ignoruoja. Jie panaudoja jūsų reakcijas gauti simpatijos iš kitų jų taikinių, bandant įrodyti, koks „isteriškas“ jūs tapote. Jūs tikriausiai manėte, kad esate žmogus, su kuriuo itin lengva sutarti, bet susidūrimas su psichopatu (laikinai) apvers šią savoką aukštyn kojomis.

6. Jūs esatę pastebėję juos patologiškai meluojant ir teisinantis

Viskam visada yra pasiteisinimas, net ir dalykams, kuriems pasiteisinimo nereikia. Jie sugalvoja melus greičiau, negu jūs ko nors jų paklausiate. Jie ištisai kaltina kitus – niekas niekada nėra jų kaltė. Jie praleidžia daugiau laiko bandydami racionaliai pagrįsti savo elgesį, nei jį keisdami. Net pagauti meluojant, jie neišreiškia jokio gailečio ar gėdos. Dažnai atrodo, kad jie netgi norėjo, kad jūs juos pagautumėte meluojant.

7. Jie provokuoja pavydą ir konkurenciją besislėpdami už savo nekaltumo kaukės

Kažkada jie visą savo dėmesį buvo sutelkę į jus, kas atrodo itin painu, ypač kai jie pradeda trauktis ir koncentruotis ties kitais žmonėmis. Jie daro dalykus, kurie ištisai verčia jus abejoti, ar jų širdyje vis dar yra vietos jums. Jei jie aktyvūs socialiniuose tinkluose, jie vilios anksčiau smerktus buvusiuosius senomis dainomis, nuotraukomis ir juokeliais. Jie dalyvaus „konkurento“ veiklose ir ignoruos jūsų.

8. Jie nustoja kreipti į jus dėmesį ir pakerta jūsų pasitikėjimą savimi

Po to, kai jie apdovanoja jus nesibaigiančiu dėmesiu, staiga atrodo, kad jūs jiems visiškai nusibodote. Jie pastoviai tyli ir labai susierzina dėl to, kad jūs norite pratęsti tuos audringus santykius, kuriuos jie sukūrė. Jūs pradedate jaustis kaip jų namų ruošos prievolė.

9. Jie demonstruoja savanaudiškumą ir luošinantį dėmesio trūkumą

Jie siurbia iš jūsų energiją ir naikina visą jūsų gyvenimą. Jų poreikis, kad juos dievintų, yra nepasotinamas. Jūs manėte, kad jūs vienintelis galite padaryti juos laimingais, tačiau dabar jums atrodo, kad tai galėtų padaryti bet kas su plakančia širdimi. Tačiau tiesa yra tokia – niekas negali užpildyti psichopato sieloje esančios tuštumos.

10. Jūs nebeatpažįstate savo paties jausmų

Jūsų natūrali meilė ir užuojauta transformavosi į triuškinančią paniką ir nerimą. Jūs atsiprašinėjate ir verkiate dažniau, nei tai darėte bet kada gyvenime. Jūs beveik nemiegate ir kiekvieną rytą pabundate sutrikę ir jausdami nerimą. Neturite jokio supratimo apie tai, kas nutiko jūsų senai atsipalaidavusiai ir linksmai asmenybei. Po susidūrimo su psichopatu, jūs jausitės išprotėję, išsekę, šokiruoti ir jausite tuštumą. Jūsų gyvenimas bus tarsi išdraskytas – jūs leisite pinigus, nutrauksite kitas draugystes ir ieškosite tam kažkokios priežasties.

Tokie santykiai palieka ilgai išliekančią žalą, kartu su jausmais ir abejonėmis, kad jūs niekada nebūsite pakankamai geras. Susidūrimai su psichopatais yra tarsi skendimas juodojoje skylėje, nes kad ir kaip jie jus nuskriaustų, tai visada bus jūsų kaltė. Jie ignoruoja jūsų geriausias savybes ir provokuoja jūsų trūkumus iki tol, kol jūsų asmenybė tampa neatpažįstama.

Laimei, visada yra vilties išgyti. Pirmas žingsnis yra nutraukti bet kokį kontaktą (SMS žinutes, elektroninius laiškus, net domėjimąsi jų Facebook paskyra). Iš pradžių tai atrodys neįmanoma, bet palaipsniui taps vis lengviau. Pamažu pajusite, kaip jūsų sveikas protas grįžta, o chaosas išsisklaido. Greitai šios patirtys taps neįtikėtina galimybe iš naujo atrasti pagarbą sau ir susikurti sveikas ribas, kurios jums tarnaus visą likusį gyvenimą.

Taip pat saitykite: Grožio industrijos milžinė L‘Oréal išmetė iš darbo savo pirmąjį transseksualų modelį [FOTO]

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: