Serialo „11.22.63“ kadras

Sekant konkurentų pavyzdžiu, amerikiečių transliuotojas Hulu pradėjo ieškoti savo prekės ženklą simbolizuojančio serialo. Transliuotojas Netflix turi pripažinimo sulaukusį serialą „House of cards“, HBO turi „The Sopranos“. Hulu atsakas yra 2011 metų Styveno Kingo knyga paremtas politinis, mistinis aštuonių serijų serialas „11.22.63“.

Nereikia būti istoriku, kad žinoti, jog serialo pavadinimas yra data, kai buvo nužudytas JAV Prezidentas Džonas F. Kenedis. Kiek mažiau žinoma yra tai, jog kai kurie faktai apie incidentą nesutampa: Ly Harvis Osvaldas (apkaltintasis žmogžudyste) paslaptingomis aplinkybėmis buvo perbėgęs į sovietų sąjungą, po to sugrįžęs į JAV. Suimtas jis visą laiką tvirtino, jog yra neteisingai apkaltintas. Praėjus porai dienų nuo suėmimo, tiesioginio eterio metu jį nušovė Džekas Rubis, kurio pasiteisinimą „jis nenusipelno teismo“ taip pat galima laikyti abejotinu. Galiausiai, Ly Harvio Osvaldo byla buvo uždaryta nusprendus, kad jis veikė vienas, nors neturėjo aiškaus motyvo ir, galbūt, sugebėjimų. Taigi, šia tema buvo parašyta galybė knygų ir dokumentinių filmų, narpliojančių įvairiausias sąmokslo teorijas. Serialas pastatytas pagal Styveno Kingo bestselerį, tačiau tai nėra tiksliais faktais paremtos tiesos paieškos, o greičiau fantastinis „kas jeigu?“ romanas.

11-22-63-Release-Date

Serialo „11.22.63“ kadras

Pagrindinis veikėjas Džeikas Epingas (vaidinamas Džeimso Franko) yra neseniai išsiskyręs vidurinės mokytojas. Vieną dieną jo draugas kavinės savininkas Elas staiga pasensta dvejais metais. Siekdamas paaiškinimo, Džeikas atranda kavinėje esantį laiko portalą, kuris žmogų gali perkelti į 1960-uosius, apytiksliai tris metus prieš Kenedžio žmogžudystę. Po trumpo pasivaikščiojimo praeityje Džeikas sugrįžta į dabartį, kur Elas jam paaiškina, jog paskutinius du metus praeityje jis stengėsi užkirsti kelią pasikėsinimui į Prezidentą. Galiausiai įtikintas perimti užduotį Džeikas įžengia į portalą, pasirengęs praeityje praleisti tris metus. Tačiau, kaip jį ir perspėjo Elas, praeitis nenori būti keičiama ir „keršija“ už bet kokius to bandymus.

112263-james-franco-image

Serialo „11.22.63“ kadras

Knygos fanų atsiliepimai apie serialą gerokai skiriasi. Kaip dažnai pasitaiko, tie, kas tikėjosi žodis į žodį knygą sekančio serialo liko nusivylę. Ištikimai sekami tik pagrindiniai knygos elementai, o su detalėmis nevengiama eksperimentų. Dažniausiai iš knygos skaitytojų išgirstamas priekaištas yra šokinėjimas siužeto linijoje. Pavyzdžiui, jau pirmoje serijoje protagonistas atsiduria Dalase, kas knygoje nutinka ties romano viduriu. Aišku, tai nereiškia, jog pirma romano pusė lieka pamiršta. Kai kurie įvykiai perdėliojami vietomis, tačiau tai daroma pakankamai apdairiai, išvengiant chaoso. Tie, kas nemėgsta pernelyg ištemptų veikėjų vystymo įžangų, tokį eksperimentą vertina palankiai — įžanga vis dar yra, tačiau su ja negaištama.

-11-22-63-already-has-me-addicted-845477

Serialo „11.22.63“ kadras

Atsiribojant nuo siužeto, filmo pastatymas tikrai malonus akiai. Visų aktorių vaidyba nekelia priekaištų, Džeimso Franko kaip pagrindinio veikėjo parinkimas taip pat pavykęs sprendimas. Smagu žiūrėti į gana kruopščią Amerikos „aukso amžiaus“ rekonstrukciją: daugybė autentiškų automobilių, drabužių bei veikėjų bruožų atrodo visai įtikinamai.

Tiesa, kai kurios vietos šiek tiek perspaustos. Tarkim, Elo pasakojimas, kad maistas praeityje žymiai skanesnis būtų logiškas nebent dėl nostalgijos (dėl maisto natūralumo galima ginčytis, kadangi chemikalų kontrolė maiste buvo žymiai laisvesnė). Arba, į ką tik laike atkeliavusį Džeiką su barzdele ir kasdieniais šių laikų drabužiais praeiviai žiūri kaip į ateivį. Tikrai? 1960-ųjų Amerika nebuvo viduramžiai. Net ir konservatyvioje Kentukio valstijoje jau egzistavo įvairios subkultūros kaip hipiai ar baikeriai, taigi pamatyti truputį skirtingos išvaizdos žmogų nebebuvo retenybė. Bet tai tik smulkmenos…

Verdiktas 9/10

Nors paprastai pilnai įsijausti į tokią temą kaip kelionės laiku nėra lengva, galutinis „11.22.63“ rezultatas yra rimtas bandymas. Galbūt šis serialas ir netaps nauju „House of cards“, tačiau įtikinamos vaidybos, kokybiško pastatymo ir smagių detalių dėka norisi žiūrėti toliau ir toliau. Vis dėlto, prieš kalbėdami apie „11.22.63“, būkite nusiteikę nors kartą išgirsti stebuklingą frazę „knyga geresnė“.

Sužinok daugiau! Spausk čia ir tapk mūsų draugu „Facebook’e“

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: