Instagram archyvo nuotr.

GJan vardas muzikinėje padangėje linksniuojamas jau kelis metus. Atlikėjai nereikėjo dalyvauti jokiuose populiariuose realybės šou ar skelbti savo asmeninio gyvenimo detalių siekiant visuomenės dėmesio.

19-metė Greta yra kilusi iš Vilniaus, tačiau vardan muzikos nusprendė persikelti gyventi į Šiaulius, kur kartu su draugu kūrė muziką. Šiuo metu ji yra abiturientė ir, kaip pati sako, ruošiasi studijuoti kažką susijusio su menais, nors dar nėra tiksliai apsisprendusi. Greta be proto myli gyvūnus ir muziką. Atrodytų, kad ši panelė neišsiskiria iš savo bendraamžių, tačiau ji jau spėjo sužavėti net tik lietuvišką publiką savo dainomis, bet ir sulaukė daug teigiamų vertinimų iš profesionalų.

Viskas prasidėjo 2012-ųjų metų pavasarį, kai tuomet 17-metė paauglė įkėlė savo vaizdo klipą į „YouTube“. Mėgėjiškas įrašas, pasak pačios atlikėjos, netgi neturėjo išvysti dienos šviesos, nes tai buvo  viso labo naujos draugo kameros testavimas, o idėja klipui gimė beveik ekspromtu. Tačiau GJan, pasidalinusi savo kūriniu su auditorija, nesuklydo. Dainos „Not Afraid“  peržiūros augo kaip ant mielių, atlikėją pastebėjo kiti muzikantai, o žiniasklaida džiaugėsi nauju veidu pilkoje lietuviškos muzikos atlikėjų masėje.

Šiuo metu „Not Afraid“ muzikinis klipas svaitainėje „YouTube“  yra peržiūrėtas beveik 3,5 mln. kartų. Kiti atlikėjos kūriniai taip pat gali pasigirti solidžiu peržiūrų skaičiumi: „Tattoo“ ir „I need your love“ peržiūrėti daugiau nei 2 mln. kartų. Tai byloja apie atlikėjos populiarumą, kurio rodikliu ir galėtume laikyti peržiūrų skaičių „YouTube“.

Kas lėmė, kad jauna, jokio „užnugario“ neturinti panelė taip greitai tapo žinoma? Priešingai, nei gana nemaža dalis dabartinių Lietuvos atlikėjų, ji publiką sužavėjo ne pikantiškomis detalėmis apie savo gyvenimą ar erotiškomis fotosesijomis, o muzikos kokybe. Dainas GJan kuria pati, jas atlieka anglų kalba ir teigia, kad ją įkvepia viskas, kas yra aplink, o besikaupiančios emocijos ir tampa muzikiniais kūriniais. Pasak, atlikėjos, jos muzikos negalima įsprausti į jokius rėmus ir lipdyti etikečių, mat kuriama muzika yra labai įvairi-pradedant trankiais „pop-rock“ kūriniais, baigiant lyriškomis baladėmis.

Jeigu GJan muzika negali būti įsprausta į rėmus, tai jos asmenybę drąsiai galėtume vadinti alternatyvia. Vietoj populiarumo vaikymosi, ji investuoja savo laiką į muziką ir jos kokybę. Prieš kelis metus vykusiuose „M.A.M.A“ muzikos apdovanojimuose, jaunąjai atlikėjai buvo siūloma gyvai pasirodyti vieno svarbiausių muzikos renginių Lietuvoje metu, tačiau ji atsisakė motyvuodama tuo, kad jos tikslas nėra dalyvauti visur kur kviečia, ji pasikliauja savo nuojauta kur pasirodyti jai derėtų, o kur ne. GJan ne visada koncertuoja ir kituose renginiuose, nepriklausomai nuo jai siūlomo honoraro dydžio.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: