Animacinio filmo "Corpse Bride" kadras

Globalizacijos procesui vis labiau įsigalėjant, tradicines Visų Šventųjų dienos išvakares vis dažniau pavadiname tiesiog Helovinu. Nors tai savo esme dvi skirtingos šventės abiem jom tiks nuotaikingai šiurpus Timo Burtono animacinis filmas „Mirusi nuotaka“. Šį režisierių apskritai būtų galima  vadinti  Helovino meistru, o „Mirusi nuotaka“  tai puikiai įrodo.

Filmukas susuktas stop motion būdu, kitaip sakant tai yra lėlinė, plastikinė animacija, kuri tiesiog sužavi. Pati istorija tamsi, pilka, tačiau siužetas romantinio pobūdžio. Iš esmės, tai tipiška Burtono stiliaus istorija.

Viktoras ir Viktorija

Gyveno toks Viktoras ir tokia Viktorija. Buvo jie sužadėtiniai. Neįprasta tik tai (bent mums), kad jie nebuvo niekada susitikę. Viktoro tėvai yra pasiturintys prekiautojai žuvimi, kurie turi svajonę patekti į aukštuomenės gretas. Tuo tarpu Viktorijas šeima priklauso aristokratijai, tik bėda ta, kad yra nuskurdusi. Taigi, santuoka turėtų išspręsti abiejų pusių problemas (šiaip tėvų problemas, nes jaunuoliai ne kažkuo ir skundžiasi).

Animacinio filmo “Corpse Bride” kadras

Viktoras kuklus vaikinukas, norėdamas vestuvių metu viską atlikti nepriekaištingai,  vaikštinėja po mišką ir kartojasi priesaiką. Tokių savo repeticijų metu jis užmauna žiedą kažkokiam tai pagaliukui ar tai šakelei. Pasirodo ta šakelė yra mirusios nuotakos sumedėjęs pirštas. Štai taip Viktoras įsigyja mirusią žmoną. O ši, kadangi kurį laiką mirusi, išsiilgus meilės tad be jokių diskusijų nugabena savo naująjį vyrą į mirusiųjų pasaulį.

Taip ši kraupi pasaka ir vystosi, o Burtono atmosfera tiesiog prikausto. Režisierius priverčia savo personažus šokti. Šokti tamsų, bet romantišką šokį, kuris paverčia visą mirusiųjų pasaulį į miuziklą, pasakojantį per anksti iš gyvenimo pasitraukusios merginos istoriją. Jausmai ir emocijos trykšta pro kraštus ir nejučia filmukas taip įtraukia, kad širdis daužosi apimta euforijos.

Animacinio filmo “Corpse Bride” kadras

Skolinti balsai

Blyškiam, kukliam, nuolankiam ir aiškiai geros širdies Viktorui savo balsą paskolino Johhny Deppas. Būtent dėl šios priežasties filmuką primigtinai rekomenduotina žiūrėti originalo kalba. Deppo balsas Viktoro personažą padaro itin tikrą. Šis aktorius ne tik tinkamas neįprastiems personažams vaidinti, bet jis kuo puikiausiai tinka ir juos įgarsinti. Pats Deppas pripažino, kad tai buvo iš tiesų įdomi ir jaudinanti  patirtis. Panašu, kad jam tas iš tiesų patiko, nes po keleto metų pertraukos jis paskolino savo balsą dar vienam animaciniam personažui – driežiukui Rango.

Animacinio filmo “Corpse Bride” kadras

Mirusosi nuotakos balsas – Timo Burtono mylimoji ir mūza Helena Bonham Carter. Šis tandemas suveikia, neįprasti balso tembrai prikelia lėles gyvenimui. Rodos, kad viskas prie ko prisiliečia ši neįprasta trijulė: Johhny Deppas, Timas Burtonas ir Helena Bonhan Carter tiesiog tviska. Spindi pilkumu, dvelkia šalčiu, tačiau ryškiai šviečia ir sušildo. Dėka šių neįprastų asmenybių gotiškas, groteskiškas, kupinas ryškių muzikos garsų mirusiųjų pasaulis atrodo kur kas spalvingesnis už gyvųjų.

Verdiktas 9/10

„Mirusi nuotaka“ – tobulas pasirinkimas Helovino vakarui. Burtonas įlys į jūsų širdis, Deppas bei Helena prikels lėles gyvenimui. Makabriškoje aplinkoje mirusieji šoks, dainuos ir juoksis, o gyvieji tuo tarpu savame pasaulyje merdės iš nuobodulio. Visa tai labai neįprasta, ir tuo pačiu labai tipiškai burtoniška.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: