Serialo "sense8" kadras

Įspėjimas: Seriale daugybė necenzūrinių scenų, skirtų tik suaugusiems žiūrovams.

Specialiai „Netflix“ kuriamas serialas „sense8“ neabejotinai buvo vienas jų ambicingiausių projektų. Serialas buvo kurtas Andy ir Lana Wachowski, kurie daugeliui žinomi dėl jų kurtos „Matricos“ ir abiejų jos tęsinių, „V — tai vendeta“, bei naujausio kūrinio „Jupiterė. Pabudimas“. Kaip ir ankstesni darbai, „sense8“ yra mokslinės fantastikos žanro serialas. Tačiau serialas įsimintinas visai ne dėl to.

Siužetas tikrai sudomins tuos, kas išsiilgę originalumo. Pagrindiniai aštuoni serialo veikėjai, nepažinodami vienas kito, gyvena skirtinguose pasaulio kampeliuose. Visų jų gyvenimai skiriasi kaip diena nuo nakties: jaunas autobuso vairuotojas Kenijoje siekia sutaupyti pinigų AIDS sergančios motinos vaistams, įtakinga Seulo verslininkė po darbo užsiiminėja kovų menais, transmoteris iš San Francisko internete kovoja už lygias teises, Indijoje farmacijos mokslus baigusią merginą konservatyvūs tėvai nori ištekinti už nemylimo vyro, Londone gyvenanti islandė didžėja bando pabėgti nuo praeities, Meksikos telenovelių aktorius slepia savo homoseksualumą, Čikagos policininkui ramybės neduoda neišspręsta žmogžudystė iš vaikystės, spynų ekspertas Berlyne yra profesionalus vagis.

sense8

Serialo “sense8” kadras

Vieną dieną jie atranda turintys telepatinių galių, kurios jiems leidžia bendrauti tarpusavyje ir kartu spręsti problemas. Kaip ir iš kur tos galios atsirado — nepaaiškinama. Žinoma tik tai, kad dėl jų sugebėjimų mintis kontroliuojantis blogiukas juos siekia pagrobti blogio korporacijai.

Ties tuo mokslinės fantastikos dalis pasibaigia. Ir gerai — tai nėra stipriausia serialo pusė. Kol kas, siužetas vystėsi kiek netolygiai. Per daug susitelkiant į individualias veikėjų istorijas, serialas neįgauna įprasto pagreičio, kur visos istorijos greitai persipintų į vieną bendrą siužetą.

Sense8 2

Serialo “sense8” kadras

Laimei, stipriosios „sense8“ pusės trūkumus kompensuoja su kaupu.

Visų pirma, serialas nufilmuotas meistriškai. Kiekvienoje serijoje dirbo mažiausiai keli režisieriai. Tai buvo daroma todėl, kad beveik kiekviena scena filmuota gyvai, esant toje vietoje. Tai reiškia, kad filmuojant sceną, tarkim, kavinėje, fone sėdintys žmonės greičiausiai nėra aktoriai, o paprasčiausi klientai (paprašyti nespoksoti į kameras). Tai serialui suteikia retai sutinkamą autentiškumą. Žiūrint bet kurią sceną, nekyla jokių abejonių ar ta vieta taip atrodo iš tikrųjų, lyg žiūrint dokumentinį filmą, o ne mokslinę fantastiką.

sense8 0

Serialo “sense8” kadras

Tačiau realistiškumas nesibaigia ties filmavimu. Kuriant „sense8“ Vachovskiai stengėsi apgalvoti kiekvieną smulkmeną, atsižvelgiant net į skirtingas laiko zonas. Daug dėmesio skirta atsiriboti nuo kultūrinių stereotipų, kurie įprastai vaizduojami Holivude. Pavyzdžiui, autobuso vairuotojo paklausus ar jis iš Afrikos, jis patikslina, kad Afrika tik žemynas, o jis iš Kenijos. Homoseksualių veikėjų paskirtis nėra vien tik atstovauti mažumas (kaip kad anksčiau buvo daroma ir su juodaodžiais veikėjais).

sense8-7

Serialo “sense8” kadras

Visas scenarijus apgalvotas tiek, jog veikėjų mąstymas verčia pamiršti, kad visa tai netikra. Bandant įsitikinti, kad telepatinės galios yra ne haliucinacija, veikėjai vienas kitam paprasčiausiai paskambina. Kiek prisimenate filmų, kuriuose visi apsimeta, jog mobilieji telefonai neegzistuoja?

Jaunų ir talentingų aktorių grupė, kartu su filmavimais po visą pasaulį ir keliais režisieriais buvo didžiulė investicija. Tačiau viso to rezultatas yra nauji realistiškumo standartai ir pakankamai stiprios veikėjų istorijos, kurių kiekviena nusipelno atskiro serialo.

Verdiktas 10/10

Pasibaigus pirmajam sezonui, žiūrovai sukandę dantis laukia pamatyti kur serialas pasuks toliau. Dalis žiūrovų skundžiasi, kad seriale trūksta veiksmo, kiti mano, kad jo galėtų būti ir dar mažiau. Kritikai pranašauja, kad geriausiu atveju serialas toliau remsis ant savo stipriųjų pusių, pamažu plėtojant kiekvieno veikėjo istoriją ir bendrą siužetą. Blogiausiu atveju, kūrėjai pasiduos spaudimui pritraukti daugiau veiksmo reikalaujančią auditoriją, kas jau buvo nutikę su „Matricos“ pratęsimais.

Taip pat skaitykite: TOP 10 „Netflix“ originalių serialų

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: