Kino filmo "Se7en" (1995) kadras

Kad ir kokį filmą bežiūrėtume, atsiras tiek gerasis veikėjas, norintis išgelbėti pasaulį, tiek blogasis, kuris visais įmanomais būdais bandys užkirsti tam kelią. Tačiau dažniausiai filmuose po dramatiškos pabaigos visgi laimi gėris. Bet jeigu gėris laimėtų visada, būtų neįdomu, ar ne?

Jūsų kino filmų sąrašo atnaujinimui ir paįvairinimui – filmai, kuriuose galiausiai laimi blogiukai. Juk kartais taip smagu palaikyti tamsiąją pusę..

Įspėjimas: apžvalgose siaubingi spoileriai!

10. Identity (2003)

Šiame mistiniame siaubo trileryje režisierius James Mangold vedžioja žiūrovą už nosies ir verčia spręsti galvosūkį. Malcom Rivers (Pruitt Taylor Vince) yra pripažintas kaltu už keletą žmogžudysčių ir yra nuteisiamas myriop. Paskutinė viltis Malcolm’ui – jo advokatų ir psichiatro rasti nauji įrodymai, kad jis yra protiškai nesveikas. Tai suteikia šansą dar vienam susitikimui su teisėju ir prokurorais – advokatai bando bausmę pakeisti į švelnesnę. Tuo pat metu, tamsią naktį Nevados dykumoje kyla didžiulė audra ir virtinė įvykių atveda 10 nepažįstamųjų į atokų, Larry’io vadovaujamą motelį. Visi žmonės labai skirtingi: buvęs policinkas, dabar limuzino vairuotojas Ed’as ir jo klientė Caroline; tylus paauglys Timmy, jo patėvis George’as ir mama Alice, kuri buvo sunkiai sužeista Ed’o, kai stovėjo šalikelėje kol George’as keitė nuleistą padangą; prostitutė Paris, kuri buvo „netyčinė“ George’o nuleistos padangos priežastis; jaunavedžiai Lou ir Ginny, kurių santuoka paremta melu; policijos pareigūnas Rhodes, kuris lydėjo iš vieno kalėjimo į kitą pervežamą kalinį Robert’ą. Visi šie žmonės negali palikti motelio dėl audros užkirstų kelių, visos parduotuvės aplink neveikia, telekomunikacijų tinklai taip pat neveikia. Netikėtai, vienas paskui kitą pradedant kambario numeriu 10, motelio svečiai yra pradedami mįslingai žudyti. Likę gyvi bando išsiaiškinti, kuris iš vienuoliktuko yra žudikas ir kokiu pagrindu jie visi atsidūrė vienoje vietoje (gal tai buvo suorganizuota specialiai, kad visi žudiko taikiniai būtų vienoje vietoje?). Tai, ar motelio svečiai sugebės išsiaiškinti, kad yra žudikas ir kodėl jis pasirinko juos kaip aukas, gali nulemti Malcolm’o Rivers’o likimą. Kaip? Filmo pabaigoje sužinome, kad veiksmas motelyje iš tiesų vyksta Malcolm’o galvoje. Kai psichiatras įrodo, kad žudikas žudiko galvoje nužudytas, Malcolm’o bausmė yra sušvelninama ir jis yra išsiunčiamas į psichiatrinę ligoninę.

9. One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975)

Veiksmas vyksta 1963 m. Oregane, JAV. McMurphy, vyras turintis kelis kaltinimus dėl užpuolimų, vėl atsiduria kalėjime. Šį kartą – už išprievartavimą, kai paaiškėja, kad jo mergina melavo apie savo amžių (ji 15-os, o ne 18-os; arba, kaip teigė pats Murphy, „penkiolikmetė, atrodanti kaip 35 m.“). Tačiau vietoje to, kad atsėdėtų jam skirtą laiką kalėjime, jis įtikina sargus, kad yra pakankamai pakvaišęs, kad būtų perkeltas į psichiatrinę ligoninę. Čia jis tikisi išvengti kalėjimo disciplinos, pagyventi komfortabiliai ir prabangiai. Ligoninės skyriui, kuriame yra McMurphy, vadovauja seselė Ratched – nepasiduodanti tironė, kuri tampa vyro asmeniniu kryžiumi, nes jo priešinimasis ligoninės rutinai veda seselę iš proto. Jie nuolat neakivaizdžiai kovoja tarpusavyje dėl pacientų simpatijų. Savo viešnagės metu jis labai susidraugauja su dviem pacientais: Billy Bibbit’u, linkusiu į savižudybę, mikčiojančiu suagusiu vaiku, kuri seselė Ratched pažemino ir pavertė nemąstančia mase; ir „Šefu“ Bromden’u, dviejų metrų ūgio raumeningu indėnu, kuris serga šizofrenija. Pastarasis yra McMurphy artimas draugas, nes jie abu puikiai supranta visiško pasidavimo jausmą, o Billy vyras mato kaip jaunesnįjį brolį, kurį reikia išmokyti linksmintis. Vyras pritampa prie ligonių siaubingai gerai, o jo skleidžiamas požiūris į gyvenimą netgi padeda kai kurių ligonių sveikimui. Juostoje matome širdį veriančią, tačiau tuo pačiu ir cinišką dramą apie žmones, kurie be vienas kito palaikymo daugiau nieko neturi – net savęs pačių. O kaip sužinome, kad šiame filme laimėjo blogiukai? Pagrindiniam veikėjui McMurphy atliekama lobotomija.

8. Saw (2004)

Du vyrai – fotografas Adam‘as Faulkner‘is ir chirurgas Dr. Lawrence‘as Gordon‘as – prabunda skirtinguose purvino ir nenaudojamo vonios kambario kampuose, grandinėmis prirakinti prie vamzdžių. Tarp jų kraujo klane guli lavonas, vienoje rankoje turintis kasečių grotuvą, kitoje – ginklą. Abu vyrai randa kasetes savo galinėse kelnių kišenėse, o Gordon‘as – dar ir kulką bei raktą, kuris, deja, neatrakina jų grandinių. Jie perklauso kasetes – Adam’as yra įbaugintas, jam žadama mirtis, Gordon’ui kasetė liepia nužudyti Adam’ą iki 18 val. vakaro (iki šešių likusios 7 valandos) arba jo dukrelė ir žmona mirs, o jis bus paliktas likimo valiai šiame vonios kambaryje. „Pradėkime žaidimą…“, kompiuteriu iškraipytas balsas pabaigia kasečių įrašus. Neilgai trukus vyrai tualete randa metalo pjūklus, bando nupjauti grandines, tačiau veltui. Tuomet vyrai susivokia, kad pjūklai skirti ne grandinėms, o jų kojoms pjauti. Ekrane stebime dvi naujausias žudiko Jigsaw (iš anglų kalbos – dėlionė) aukas. Toliau filme rodomi intarpai iš praeities (flashbacks), kuriuose matome ankstesnes Jigsaw aukas. Visi jie buvo atskirti nuo realaus pasaulio, apleistose patalpose ir turėjo priimti gyvybės-mirties sprendimus. Taip pat, jie nebuvo tiesiogiai nužudyti Jigsaw – jis tiesiog kruopščiai suplanuodavo “žaidimą”, kurio metu aukos išžudydavo vienos kitas. Filme matome ir policijos įsikišimą – trys detektyvai Tapp, Sing ir Kerry – įsilaužia į namą, kuris, pasirodo, yra Jigsaw irštva, kurioje jis slepia aukas ir “žaidžia” savo žiaurius žaidimus. Galiausiai visi skirtinguose kambariuose ir į skirtingus spąstus pakliuvę žmonės yra susiejami, jie eina iš vieno kambario kitą, kiekviename prarasdami (t.y. nužudydami) bent po vieną  auką. Pabaigoje išaiškėja, kad Jigsaw yra vyras, visąlaik gulėjęs apleistame vonios kambaryje ir apsimetęs negyvu. Jis nepagydomai serga vėžiu ir savo mįslėmis esą norėjo parodyti kitiems, kaip reikia branginti gyvenimą. Išgirstame šūksnį “Žaidimas baigtas!” ir matome uždaromas duris, už kurių – pagalbos besišaukiantis Adam‘as…

7. Rosemary‘s Baby (1968)

Rosemary ir Guy Woodhouse – jauna, vedusi pora, įsikelia į butą Bramford‘o pastate Manhatane, kuris yra ne pačios geriausios reputacijos (anksčiau jame gyveno žudikai kanibalai, satanistai ir raganos). Guy yra aktorius, kuris jau nusifilmavo daugybėje reklamų, tačiau vis dar laukia savo didžioj vaidmens. Rosemary – švelnios sielos, auginta pagal Katalikiškas pažiūras moteris. Netrukus pora susipažįsta su kaimynais – labai draugiška pagyvenusia pora Roman ir Minnie Castevet. Guy pradeda leisti su jais daug laiko. Staiga pradeda dėtis keisti dalykai: moteris, kurią Rosemary sutinka skalbykloje, miršta keista mirtimi, ji pati nuolat sapnuoja keistus sapnus ir girdi garsus, o jos vyras tampa šaltas ir tolimas. Kai Rosemary tampa nėščia, ji pradeda įtarinėti kaimynus, kad jie turi „specialių planų“ jos kūdikiui. Po kelių keistų įvykių, „ypatingo“ gydytojo jos nėštumui prižiūrėti ir specialių vitaminų gėrimo, ji pradeda įtarinėti kaimynus esant Šėtono garbintojais. Ar jie atims jos kūdikį ir paaukos Šėtonui? Ar ką tik gimusio kūdikio kraujo reikia raganiškiems ritualams? Rosemary pagimdo, tačiau jos kūdikį pagrobia Šėtono pasekėjai. Netikėtai radusi jų susirinkimo vietą ji sužino, kad kūdikis – ne nuo jos vyro, o nuo paties Šėtono, ir kad jos vyras sutiko pasinaudoti ja mainais už aktorinę karjerą. Rosemary jaučiasi sugniuždyta, tačiau paskutinėje filmo scenoje matome ją sūpuojančią kūdikį…

6. The Silence of the Lambs (1991) 

Psichopatas, žinomas kaip Buffalo Bill, grobia ir žudo jaunas moteris Jungtinių Amerikos Valstijų vakaruose. FTB tiki, kad žudiko mintis ir motyvus gali sužinoti tik pažinęs kitą žudiką. Tad jauna ir perspektyvi agentė Clarice Starling gauna užduotį – iškvosti serijinį žudiką ir taip pabandyti nuspėti vis dar laisvėje esančio Bill‘o veiksmus. Taip ji atsiduria psichiatro, tobulo žudiko kanibalo Dr. Hannibal‘o Lecter‘io kameroje. Jie susitarė – jis padės Starling jeigu ši patenkins jo liguistą smalsumą ir dalinsis detalėmis iš savo pačios komplikuoto asmeninio gyvenimo. Tokie neįprasti santykiai ne tik verčia agentę susidurti akis į akį su savo psichologiniais demonais, bet ir atveda prie išprotėjusių, net šlykščių žudiko minčių, kuriose blogis yra toks stiprus, kad ji net baiminasi, ar turės tiek drąsos ir stiprybės jam sustabdyti. Filmo eigoje matome, kaip painūs santykiai tarp žiauraus nusikaltėlio ir FTB agentės vis dėlto atveda prie išėjimo. Tačiau juosta nebūtų priskirta prie šio TOP‘o, jei blogiukas nelaimėtų – Hannibal‘as Lecter‘is pabėga ir mėgaujasi laisve Bahamuose.

5. Primal Fear (1996)

Kai jaunas vyras, Aaron‘as Stampler‘is, yra teisiamas už siaubingą Arkivyskupo Rushman‘o žmogžudystę, garsus ir ciniškas Čikagos advokatas Martin‘as Vail‘as prisiima ginti vyruką nemokamai. Dėl šlovės, žinoma, nes jis šventai tiki, kad jaunuolis yra nekaltas. Aaron‘as buvo benamis gatvės vaikas prieš Arkivyskupui jį priglaudžiant po savo stogu. Jis labai drovus ir kalbėdamas mikčioja. Nors Vail‘as yra įsitikinęs, kad vaikinas nekaltas, netrukus randa pornografinę juostą, kurioje Arkivyskupas filmuoja išnaudojamus vaikus ir patį Aaroną bei supranta, kad vaikinas vis dėlto galėjo turėti svarią priežastį Arkivyskupo nužudymui. Jis pradeda abejoti vaikino nekaltumu. Kai Aaron‘ą egzaminuoja psichologai, yra atskleidžiama kita asmenybė – Roy. Kadangi teismo procesas jau įsibėgėjęs ir advokatas negali pakeisti Aaron‘o prašymo, jis nusprendžia surasti būdą parodyti teisėjams jo dvilypę asmenybę ir, tikėtina, psichinę ligą. Bet Aaron‘as taip pat turi paruošęs siurprizų advokatui. Filmo pabaigoje išaiškėja, kad Aaron‘as/Roy yra visiškai sveikas, iš tiesų nužudė Arkivyskupą, tačiau pamatęs, kad sausas iš balos neišlips, nusprendė apsimesti psichiškai nesveiku. Apmulkintas savo paties kliento, Vail‘as išeina iš Aaron‘o/Roy kalėjimo kameros pro galines duris ir nebesirodo viešumoje.

4. Star Wars: Episode V (1980)

Istorija apie Luke Skywalker, Princesę Leia ir kitus nesibaigė Mirusios Žvaigdės (Death Star) sunaikinimu – ji tęsiasi penktame „Žvaigdžių karų“ sagos epizode. Imperijos padaliniai privertė Sukilėlius slėptis ledo pasaulyje Hoth‘e. Bet netgi tokiame šaltame užkampyje jie negali pabėgti nuo piktojo Darth Vader akių – jis sugriauna Sukilėlių bazę. Luke pabėga į Dagobah pradėti Džedajaus mokymų su Meistru Yoda, kol Han Solo, Chewbacca, Princesė Leia ir C-3PO pralaužia Imperijos Žvaigždžių Naikintojų blokadą savo laivu Millenium  Falcon. Imperija vaikosi juos per visą galaktiką, kol galiausiai pričiumpia Bespin planetoje. Dabar Darth Vader‘is planuoja panaudoti juos kaip masalą prisivilioti Luke‘ui, ir atiduoda Hans‘ą Solo kaip dovaną nusikaltimų lordui Jabba. Luke‘as sužino šokiruojančią šeimos paslaptį kaudamasis ir pralaimėdamas Tamsos Valdovui – Darth Vader‘is yra jo tėvas. Kaip jis elgsis sužinojęs tokį dalyką? Ar jis – ir kiti – sugebės ištrūkti iš Imperijos gniaužtų?

3. Se7en (1995)

Juosta apie du žmogžudysčių detektyvus – Sommerset‘ą ir Mills‘ą – kurie desperatiškai medžioja serijinį žudiką. Šis žudikas yra kitoks – jis pateisina savo žmogžudystes Septyniomis Mirtinomis Nuodėmėmis, o tiksliau, bando atkreipti pasaulio dėmesį į jas. Siužetas veda mus nuo vienos nukankintos aukos prie kitos – sociopatas John Doe tokiu būdu pamokslauja detektyvams – po vieną nuodėmę vienam kartui. Persijimo nuodėmę pamatome pirmą – auka turėjo antsvorio problemą ir buvo maitinta spagečiais tol, kol tiesiogine to žodžio prasme jai plyšo skrandis – ir esame įtikinti neeilinių grafinių žudiko sugebėjimų. Patyręs, tačiau persisotinęs Sommerset‘as išstudijuoja Septynias Mirtinas Nuodėmes tam, kad suprastų tolimesnius žudiko žingsnius, o jo partneris Mills‘as tik šaiposi iš kolegos noro „įlįsti“ į žudiko mintis. Siužetui einant tolyn, pamatome ir kitas aukas pagal likusias nuodėmes. Žudiko kūrinį užbaigia patys detektyvai – Mills‘as sušaudo Doe, taip įkūnydamas paskutiniąją nuodėmę – KERŠTĄ.

2. The Usual Suspects (1995)

Po sprogimo uoste San Pedro, Kalifornijoje, keleto žmonių nužudymo ir gaisro krovininiame laive, Roger “Verbal“ Kint yra apklausiamas Jungtinių Valstijų Muitinės agento Dave Kujan. Pradžioje nenoriai, tačiau vėliau „įsivažiavęs“ Verbal pradeda pasakoti istoriją nuo tada, kai bendroje areštinės kameroje sutiko keturis vyrus, visus nusikaltėlius. Kartu jie nusprendė suvienyti jėgas ir apvogė laivą, plukdantį didžiulę brangakmenių siuntą. Po šio darbo, su jais susisiekia advokatas Kobayashi, tarpininkaujantis įtakingam tarptautiniam nusikaltėliui Kayser Sose. Jis nori, kad vyrai atliktų vieną darbelį. To darbelio rezultatas ir yra filmo pradžioje sprogęs laivas. Verbal atsisako pateikti įrodymų paremti savo pasakojimui ir yra paleidžiamas laisvėn. Ir tik tada detektyvas Kujan supranta, kas iš tiesų nutiko. Sujungęs visus taškus, jis supranta, kad visa papasakota buvo tik gerai sugalvotas melas, skirtas užmaskuoti tikrajai istorijai. Ir, kaip matome filmo pabaigoje, maskuotė pavyko – pagrindinis nusikaltėlis yra ramiai paleidžiamas į laisvę.

1. Nightcrawler (2014)

Trileris, kurį verta pažiūrėti visiems, o ypač svajojantiems/svarstantiems apie žurnalisto karjerą. Matome naktinį Los Andželą. Louis‘as Blooom‘as (akt. Jake Gyllenhaal) yra pedantas ir šiek tiek šiurpokas vyrukas, „dirbantis“ vagimi ir sukčiumi. Jis gyvenime norėtų užsiimti kažkuo kitu, tačiau niekas nesuteikia jam šanso. Vieną dieną jis tampa auto įvykio liudininku ir kol greitosios pagalbos vyrukai padeda nukentėjusiam vairuotojui, įvykio vietoje pasirodo pora vyrų su kameromis ir viską nufilmuoja. Jis sužino, kad jie yra operatoriai ir nufilmuotą medžiagą parduoda televizijos žinių programoms – tai, kuri pasiūlo didžiausią pinigų sumą. Bloom‘as nusprendžia pabandyti ir įsilieja į neįtikėtinu tempu besisukančią L.A. kriminalinę žurnalistiką, kur kiekviena policijos sirena gali tapti netikėta sėkme, o aukos yra verčiamos į dolerius. Netrukus televizijos kanalas, kuriam jis parduodavo savo filmuotą medžiagą, ir ypatingai TV žinių veteranė Nina Romina (Rene Russo), susižavi jo darbu. Įsigijęs brangią kamerą, policijos racijų pasiklausymo aparatą ir nusisamdęs dugne esantį, neseniai benamiu buvusį Rick‘ą kaip savo padėjėją, jis pradeda važinėti į nusikaltimų vietas, filmuoti nukentėjusiuosius ir žuvusiuosius, ir kartais ten atsiduria netgi anksčiau nei policijos pareigūnai.

Vieno tokio įvykio metu – įsilaužime į didžiulę vilą ir susišaudyme – jam pavyksta juostoje užfiksuoti žudikus, tačiau jis jų neįduoda policijai. Vietoje to jis sugalvoja planą – sukuria palankias sąlygas areštui ir tik tada paskambina policijai, kad galėtų nufilmuoti visą procesą ir taip gauti labai brangiai kainuosiančios medžiagos bei pakilti pareigose. Tačiau jo planas nesuveikia – policijai atvykus į sutartą vietą, prasideda susišaudymas, pareigūnas nušaunu vieną iš nusikaltėlių, kitas tuo tarpu pabėga. Po intensyvių gaudynių miesto gatvėse, žudikas prispaustas prie sienos ir sužeistas. Louis‘as „pakiša“ Ricką – žudikas jį nušauna, o bejausmiui žurnalistui nesuvirpa nė vienas veido raumuo. Apklaustas policijos dėl nusikaltimų ir nužudyto asistento Rick‘o, jis paleidžiamas be kaltinimų. Nina, sužavėta tokios medžiagos, paaukština jį pareigose – dabar jis turi autobusiuką su visa reikiama įrangą ir tris praktikantus. Blogasis vyrukas laimėjo.

Taip pat skaitykite: TOP 10 mieliausių kino piktadarių

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: