© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

„Youtube‟ ketina pašalinti nemažą dalį vaizdo klipų, įskaitant ir žinomų atlikėjų, tokių kaip Adele, „Arctic Monkeys‟ ar „Radiohead‟. Kadangi  nepriklausomų įrašų savininkai nesutinka su svetainės naujai iškeltomis sąlygomis.

„Google‟, kuriai priklauso „Youtube‟, iš naujo derasi dėl sutarčių, nes „Youtube‟ planuoja įgyvendinti naują idėją – paslaugą, kuri interneto vartotojams leis žiūrėti vaido klipus be reklamų. Nepriklausomų įrašų atstovas spaudai teigė, jog „Youtube‟ daro „Rimtą klaidą priimant šį komercinį sprendimą‟. Tuo tarpu, „Youtube‟ atsakė, jog „Šis sprendimas atneš naują pajamų srautą į muzikos industriją‟, kadangi planuojama paslauga bus apmokestinta.

Kalbėdamas su „Financial Times‟, Robert Kyncl, atsakingas už „Youtube‟ turinį bei verslo operacijas, teigė, kad nepriklausomi įrašai gali būti užblokuoti „Per keletą dienų‟, jei įrašų savininkai nesutiks su naujomis taisyklėmis. Trys pagrindinės įrašų kompanijos – „Universal‟, „Sony‟ ir „Warner‟ – sutiko su sutarčių terminais, tačiau padėtis labiau komplikuota tarp mažesnių kompanijų.

„Pagarbos trūkumas‟

Keletas nepriklausomų įrašų savininkų teigia, jog jiems siūlomos „Labai nepalankios sąlygos‟. Alison Wenham, atstovaujanti nepriklausomos muzikos bendruomenei, sakė, jog „Youtubė‟ daro klaidą, priimdama šį komercinį sprendimą – marketingo nesusipratimą. „Mes bandėme ir toliau bandysime padėti suprasti „Youtube‟, kokia svarbi yra nepriklausoma muzika įmonėms, kurios užsiima muzikos transliavimu, ir kodėl tai turėtų būti atitinkamai įvertinta‟, pridūrė A. Wenham.

„Nesuteikiant galimybės savo abonentams gauti prieigą prie nepriklausomos muzikos, „Youtube‟ pati save stato į padėtį, kuri gali nuvesti link nepasisekimo. Dauguma nepriklausomų įrašų savininkystės atstovų nusivylę nepagarba ir supratimo stoka, kurią jiems parodė „Youtube‟.

„Pajamų šaltinis‟

„Youtube‟ atstovas paaiškino: „Mūsų tikslas yra toliau tęsti nuostabią patirtį, susijusią su muzika, kartu derinant pasaulinio masto internetinę muzikos fanų ir atlikėjų platformą bei pajamų šaltinį muzikos pramonei.‟ „Pradedami šią naują paslaugą, papildomai suteikiame mūsų muzikos partneriams naujus pajamų šaltinius, šalia to, jog ir taip per metus „Youtube‟ generuoja jiems šimtus milijonų dolerių‟.

„Youtube‟ žengė į apmokestinimo rinką po to, kai „Amazon‟ startavo projektą, teikiantį panašias paslaugos savo „Pagrindiniams nariams‟, taip pat po „Apple‟ įsigijimo internetinės muzikos paslaugos – „Beats Music.‟

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: