darbopartija.lt archyvo nuotr.

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas ketvirtadienį pareiškė, kad socialdemokratams komisijoje balsavus už jo ir dar dviejų “darbiečių” teisinio imuniteto panaikinimą, dirbti su koalicijos partneriais bus sudėtingiau.

“Koalicijos partneriai labai daug kalbėjo, kad tai yra politinė byla, daugumą kitų dalykų, bet, matyt, yra kiti nurodymai, matyt, pradeda darbą su konservatoriais”, – ketvirtadienį žurnalistams sakė V.Uspaskichas.

“Sunkiau bus dirbti, ne taip lengva bus dirbti, nes jei koalicijos partneriai rodo, kad jie dirbs su opozicija, tai aišku, bus sunku dirbti, bet mes sąmoningai nieko nedarysim, mums to nereikia”, – kalbėjo partijos lyderis.

Seimo laikinoji komisija ketvirtadienį pasiūlė, kad parlamentas leistų V.Uspaskichą ir parlamentarus Vytautą Gapšį bei Vitaliją Vonžutaitę leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jų laisvę.

Už tokį rezoliucijos projektą ketvirtadienį balsavo septyni komisijos nariai, penki buvo prieš, vienas susilaikė. Dėl visų trijų politikų balsuota vienodai.

Prieš teisinio imuniteto panaikinimą minėtiems parlamentarams balsavo “darbiečiai” Valentinas Bukauskas, Šarūnas Birutis, buvęs generalinis prokuroras Artūras Paulauskas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovė Vanda Kravčionok ir “Drąsos kelio” partijos narys Jonas Varkala.

Balsuodamas susilaikė laikinosios komisijos pirmininkas “tvarkietis” Andrius Mazuronis.

Galutinį sprendimą dėl leidimo patraukti tris Seimo narius priims visas parlamentas.

V.Uspaskichas taip pat neatsakė, ar toks koalicijos partnerių balsavimas komisijoje gali turėti įtakos ketvirtadienį Seime balsuojant dėl Vyriausybės programos, nors ir pažymėjo, jog tai – du skirtingi klausimai.

“Du skirtingi klausimai programa ir imunitetas, turbūt taip (balsuosime už programą – red.), bet mes turėsime pranešti frakcijai komisijos sprendimą ir frakcija nuspręs (kaip balsuoti – red.). Aš agituočiau, kad balsuotų, tai yra vienas dalykas, o imunitetas – kitas dalykas”, – sakė V.Uspaskichas.

“Darbiečių”lyderis svarstė, jog socialdemokratai iš viso turėtų nusišalinti sprendžiant klausimą dėl jo ir partiečių neliečiamybės, nes socialdemokratai esą suinteresuoti, ir šią versiją argumentavo “WikiLeaks” dokumentu.

“Jei taip visiškai preciziškai kalbėti, jie šioj vietoj turi interesų konfliktą, nes Amerikos diplomatai savo pažymoje siunčiant į Baltuosius rūmus kalba, kad Vyriausybė, socialdemokratai suinžinieravo perversmą Darbo partijoj, suinžinieravo nuėmimą Darbo partijos lyderio nuo pareigų, šitoj vietoj normalioj politinėj demokratinėj bendruomenėj tai yra interesų konfliktas, jie negali dalyvauti”, – kalbėjo DP lyderis.

Viename iš nutekintų “WikiLeaks” dokumentų JAV diplomatai teigia, kad socialdemokratas Gediminas Kirkilas, būdamas krašto apsaugos ministru, jiems sakė, jog ruošiamas perversmas Darbo partijoje siekiant nušalinti jos vadovą nuo pareigų.

Jeigu rezoliucijos dėl neliečiamybės panaikinimo projekte numatoma patenkinti generalinio prokuroro teikimą, jis gali būti priimtas, kai už projektą balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių.

V.Uspaskichas, V.Gapšys ir V.Vonžutaitė Vilniaus apygardos teisme teisiami, kad eidami vadovaujančias pareigas Darbo partijoje nuo 2004 iki 2006 metų Vilniuje organizavo apgaulingą partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą. Sukčiavimu šioje byloje be minėtų trijų parlamentarų kaltinama pati Darbo partija ir buvusi jos finansininkė Marina Liutkevičienė.

V.Uspaskichas savo kaltę kategoriškai neigia ir sako, kad byla yra politinė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: