(c) Kaunozinios.lt archyvo nuotr.

Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Vytas Bancevičius priėmė Vokietijos samariečių draugijos delegaciją ir Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriaus atstovus. Šį vizitą inicijavo Kauno rajono tarybos sprendimas leisti bendrijai naudotis Laumėnų kaime (Samylų sen.) esančiu žemės sklypu su pastatu, kuriame galės įsikurti vaikų dienos centras „Užuovėja“. Nuo 2005 m. pradėjęs veiklą vaikų dienos centras iki šiol neturėjo nuolatinės vietos, patalpas nuomodavo. Pastaruosius dvejus vaikai kasdien renkasi į Vokietijos samariečių draugijos padovanotą vagonėlį.

Šiuo metu dienos centre „Užuovėja“ susirenka 15 vaikų, tačiau, pasak centro direktorės Vilmos Martišauskaitės, čia norėtų lankytis daugiau vaikų. Į centrą ateina vaikai iš socialinės rizikos šeimų, todėl jie čia ir pietauja, ir ruošia pamokas, jeigu jau lanko mokyklą, ir mokosi pačių elementariausių gyvenimo įgūdžių: namų ruošos, valgio gaminimo, kūno higienos.

„Šie vaikai neretai patiria psichologinį aplinkinių, tiek bendraamžių, tiek suaugusiųjų, spaudimą, jie jaučiasi atstumti ir nevisaverčiai, todėl centre tenka spręsti ir psichologines problemas, – teigė V. Martišauskaitė. – Kai kurias problemas išsprendžiame savo jėgomis, o kartais siunčiame vaiką pas specialistus.“ Dienos centre vaikams teikiama ir materialinė pagalba: drabužiai, mokyklos reikmenys, kuprinės, žaislai. Vasarą vaikams organizuojamos stovyklos ir ekskursijos.

Vokietijos samariečių draugija labdaringa veikla savo šalyje užsiima jau ilgus metus, tačiau tokios veiklos, kokia vyksta vaikų dienos centre „Užuovėja“, idėja jiems pasirodė nauja. Jie ketina pasinaudoti šiuo gražiu pavyzdžiu ir pritaikyti jį savo šalyje.

Įsikūrus naujoje vietoje, atsiras galimybė plėsti dienos centro veiklą ir įtraukti ne tik socialinės rizikos šeimas, bet ir jaunimą. Artimiausiu metu suteiktame žemės sklype bus įrengtas vandentiekis, kanalizacija, atliktas kapitalinis pastato remontas, įvesta elektra.

Savo veiklai dienos centras naudoja projektines ir rėmėjų lėšas. Centro direktorės etato steigėjas – Kauno rajono savivaldybė. Per ketverius veiklos metus centras įgyvendino 11 projektų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: