(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Vairuoti automobilį sergant gali būti taip pat pavojinga kaip ir išgėrus. Sergančiam vairuotojui gali prireikti net 10 procentų daugiau reakcijos laiko nei sveikam ir nesergančiam žmogui.

Šis papildomas laikas, lemiantis reakcijos susilpnėjimą, gali prilygti pvz. pavėluotam stabdymui – važiuojant 90 km/h greičiu sergantis vairuotojas pradeda stabdyti 2 metrais vėliau nei sveikas žmogus. „Reagavimo laikas yra esminis. Nuo to priklauso vairuotojo ir jo arba jos keleivių bei kitų eismo dalyvių saugumas, – teigia „Renault vairavimo mokyklos“ direktorius. – Sutrikusi koncentracija ženkliai sumažina galimybę kontroliuoti automobilį ir manevruoti. Tai taip pat galioja ir trumpiems atstumams“.

Silpnumas, pakilusi kūno temperatūra ir bloga savijauta žymiai pablogina vairuotojo suvokimą. Sirgdamas žmogus jaučia susierzinimą ir tai gali turėti įtakos nervingam bei pavojingam elgesiui vairuojant. Pavojus vairuotojui taip pat gali slypėti čiaudint, nes natūrali žmogaus reakcija čiaudint yra užsidengti. Čiaudintis vairuotojas, važiuodamas 80 km/h greičiu, nuvažiuoja užmerktomis akimis net 45 metrų atstumą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: