(c) KaunoZinios.lt archyvo nuotr.

Koks atsisveikinimas be pakartojimo…

Pasaulyje taip viskas sutverta, jog niekas neišvengia kitimo. Laikui bėgant, niekas negali išlikti taip pat. Muzika – ne išimtis. Čia visą laiką atsiranda ir išnyksta grupės ar pavieniai atlikėjai. Permainų vėjai pagavo ir grupę „Atika“. Neseniai grupę palikus gitaristui, joje liko akustine gitara grojantis Darius Žvirblis, bosinę gitarą į rankas paėmęs Aurimas Stonys ir prie mušamųjų prisėdęs Audrius Šalinis. Grupei išleidus albumą „Geriausia, ką turime. Iš to, kas liko“, kuriame sudėtos vos kelios dainos, spėtos įrašyti dar senąja grupės sudėtimi, ji išsiruošė į koncertinį turą. Tad gruodžio 4-ąją Palėpės muzika pakvietė į Kauno menininkų namus, kuriuose grupė pristatė savo albumą ir kauniečiams bei miesto svečiams.

„Palėpės muzika“ Kauno menininkų namuose svečiuojasi antrą kartą ir šįkart, kaip ir prieš dvi savaites, muzikantus sutiko pilnutėlė salė, o ant plakato dar prieš keletą dienų atsirado prierašas „Bilietų nebėra“. Grupė „Atika“ visada itin šiltai sutinkama Kaune ir kaskart sutraukia pilnas sales, o organizatoriams tenka pasukti galvą, kaip sutalpinti visus norinčius išgirsti tai, ką kuria ši grupė.

Po pusmečio pertraukos Laikinojoje sostinėje koncertavę klaipėdiečiai šį kartą skambėjo kaip niekada ramiai ir akustiškai. Be abejonės, tam įtakos turėjo ir kamerinė Kauno menininkų namų salė, pasižyminti ypatingu jaukumu ir ramumu. Taigi, su vos keliomis išimtimis, ir dainas muzikantai pasirinko lyriškas – skambėjo „Tebūnie, kas buvo“, „Ilsėkis ramybėje“, „Tu esi (Ir šito gana)“, „Gyvenimai tiesėmis“ bei daugelis kitų, o Darius Žvirblis teigė, kad grupės būseną dabar geriausiai atspindi daina „Kuo mes likom“. Nepaisant visų sunkumų, buvo jaučiamas grupės susigrojimas, susikalbėjimas žvilgsniu, o muzikantų veiduose, svarbiausia, atsispindėjo malonumas groti. Todėl ir žiūrovams neliko nieko kito, kaip tik visiškai panirti į muziką.

Po kiek daugiau nei valandos muzikos apsupty, grupė atsisveikino, o žiūrovai pakilo iš savo vietų ir vieningai pradėjo skanduoti „Ačiū!“. Netylant aplodismentams, Darius Žvirblis ištarė „Koks atsisveikinimas be pakartojimo“ ir likęs vienas scenoje padėjo dainuoti dainą apie… atsisveikinimą. Suskambėjus posmui iš „Drambliukas atsisveikina“, pasigirdo „Vyrai ateikit, padėsite man. < ...> Matot, aš niekaip be jūsų negaliu.“ Ir visa grupė paskutinį kartą šį vakarą atliko dainą „Sekmadieniais lyja“.

Taip Kaune gautą šilumą išsivežus į Klaipėdą, iki kito koncerto atsisveikino ir „Palėpės muzika“. Tačiau ilgai laukti neteks. Jau gruodžio 17-ąją Kauno Ryšių istorijos muziejuje Palėpėje lankysis Jurga Šeduikytė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: