(c) KaunoZinios.lt archyvo nuotr.
Pranas Dapšauskas

Besibaigiant pirmajam pavasario mėnesiui, kovo 25 dieną, į paskutinį šio mėnesio koncertą pakvietė muzikos, teatro ir performanso festivalis „Ką?Būki!“. Jau ne vieną puikų koncertą regėjusi Kauno Ryšių istorijos muziejaus salė šį kartą šiltai priėmė stipriai kitokią grupę „Stipriai kitaip“. Jau kelias dienas siautęs vėjas atnešė pasikeitimų ir į šios grupės sudėtį – į Kauną neatvyko vienintelis grupės narys, kurį buvo galima pamatyti plakatuose, – Ainis Storpirštis. Tačiau tai nesutrukdė Vidui Bareikiui ir Pranui Dapšauskui sukurti smagios ir neįpareigojančios atmosferos.

„Sveiki, su jumis šį vakarą grupė.. Ką čia grupė – duetas tiesiog – „Stipriai kitaip“ – prisėdęs prie pianino ištarė Vidas Bareikis. Jau po pirmos dainos pianinas buvo perstumtas taip, kad nei vienas žiūrovas nestebėtų vien tik atlikėjo nugaros. Tačiau tai ne vienintelė priežastis – žiūrovai apskritai buvo svarbi koncerto dalis. Jie neįtikėtinai greit suprato, kur ir kada padėti dainuoti atlikėjams, o ir atlikėjai nepabijojo bakstelėti pirštu į konkrečius žiūrovus – „Ir Tu, ir tu, o Tu, deja, ne… O Tu labai“. Draugiškumo ir artumo atmosferą padėjo palaikyti ir sprendimas atlikėjams būti ne scenoje, o salės pakraštyje, kad žiūrovai galėtų susėsti puslankiu.

Viso koncerto metu šypseną kėlė atlikėjų nebijojimas pasišaipyti iš savęs ir visuomenės bei įvairiausi pasakojimai iš gyvenimo bei koncertų. „Kai sėdėdavom Maskvos kampe.. Sunku įsivaizduoti Maskvos kampą, bet visgi – kai sėdėdavom Maskvos kampe dvyliktame aukšte, grodavom tokias va dainas…“ – prieš paimdamas į rankas gitarą ištarė V.Bareikis ir atlikęs „chuliganiško“ stiliaus dainą nubėgo susiderinti instrumentą, Pranui tarstelėjęs „Užimk žiūrovus…“ Atlikta mankštelė su trombonu susilaukė didžiulių publikos simpatijų, išreikštų aplodismentais. Ne veltui dar koncerto pradžioje Pranas buvo apibūdintas, kaip žmogus, kurio „pusės sekundės trumpas „taip“ yra juokingesnis už mano tris minutes pusiau juokingo humoro“.

Taip linksmai, nepamirštant „to vyro-moters-švedės“, vietoje sukūrus naują hitą apie rytą vonioje, nuvertus gitarą, pašokus polkutę, vakaras priartėjo prie pabaigos. Grupei atlikus paskutinę dainą pavadinimu „Paskutinė daina“, salę užliejo dar viena, šį kartą paskutinė, susižavėjimo ir aplodismentų banga, užbaigusi kovo mėnesį festivalyje „Ką?Būki!“

Į Kauno ryšių istorijos muziejų žiūrovai vėl bus pakviesti balandžio 8-ąją, kai jame koncertuos Kaune itin laukiamos grupės „Atika“ ir „Arbata“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: