Vieną kartą tolimoje karalystėje gyveno Snieguolė ir septyni nykštukai, princas Žavusis, piktoji ragana, Pelenė, Raudonkepuraitė, medžiotojas ir begalė kitų pasakų personažų.

Taip jau gavosi, kad žiaurios ir negailestingos klastos dėka jie visi atsidūrė įkalinti šiuolaikiniame pasaulyje mažame Jungtinių Amerikos Valstijų miestelyje – Storybrooke, užkampyje kokių reta. Blogiausia, kad visi personažai ne tik negali iš ten ištrūkti bet ir neprisimena kas esą. Skamba kaip haliūnų, haliūnas? Girto Pinokio pasakojimai? Visai ne, tai pagrindinė korporacijos ABC serialo „Once Upone a Time“ siužetinė linija.

Istorija prasideda pasakojimu apie „galvų medžiotoją“ Emą Swon, netikėtai sutikusią savo paliktą sūnų. Toliau siužeto neatskleidinėsiu, nesinori gadinti istorijos įspūdžio, geriau pašnekėkime štai apie ką. Ar gali moderniems, suaugusiems šio pasaulio žmonėms, sugadintiems visų įmanomų visatos reginių ir malonumų, būti įdomu senovinės mūsų protėvių pasakos? Gali ir dar kaip! Ypač kai jos pasakojamos per šiuolaikinio žmogaus matymo prizmę ir pasitelkus moderniausias technologijas bei vietas, kuriose susiaurėjusios mūsų vaizduotės dėka, galbūt niekuomet nebūtume nukeliavę. Tikriausiai todėl vienu metu su „Once Upone a Time“ pasaulį išvydo konkuruojančio kanalo NBC projektas „Grimm“ pasakojantis apie garbingą Grimų giminės palikuonį, žmogžudysčių skyriaus detektyvą Niką Burkhadt‘ą savo darbe kasdien susiduriantį su pavojingais, protėvių knygose aprašytais personažais.

Lyginant abu serialus „Grimm“ atrodo kiek niūresnis, ir labiau realistiškas, tačiau tik iš pradžių. Pagrindinis „Grimm“ trūkumas, kad kiekviena jo serija tarsi atskiras pasakojimas, o bendras tęstinis siužetas tarsi nejuda iš vietos. Tuo tarpu „Once Upone a Time“ pradžioje pasirodo kiek saldus ir naivokas, tačiau palaipsniui visos istorijos dėlionės detalės atsiduria savo vietose ir nepajunti kaip pasakojimas užkabina, įtraukia, užburia. Iš aktorių komandos „Once Upone a Time“ išskirčiau Jennifer Morrison, mums pažįstamą kaip žaviioji Daktaro Hauso asistentė, ir žinoma Robert Carlyle, pagrindinę tokių filmų kaip „Striptizo ereliai“ „Planketas ir McLeinas“ žvaigždę. Piktoji karalienė Lana Parrilla irgi verta absoliutaus pasigėrėjimo, nors kartais dalį jos aktorinio meistriškumo perspjauna kostiumų dizaineriai ir visažistai. Vyrai gali drąsiai žiūrėti šį šou vien dėl Raudonkepuraitės pasirodymų. Malonumas akims garantuotas. Taigi įvertinimas.

Originalumas: pasakos dalykas ne naujas, bet  „Once Upone a Time“ tikrai pasako šį tą naujo. Pagrindinė istorijos mintis – bet kuri magija turi savo kainą. 4

Siužetas: Viena stipriausių vietų seriale yra jo scenarijus už jį rašau 5.

Atmosfera: pradžioje šiek tiek erzina disnėjiškas saldumas, bet vėliau jis išnyksta. 3

Pasitenkinimas reginiu: laikas, kurį praleidau žiūrėdama tikrai neiššvaistytas, su nekantrumu lauksiu antrojo sezono. 4

Galutinis įvertinimas:

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: