(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Vis girdime, kad įmonės ir įvairaus tipo verslai bankrutuoja, vartojimas sumažėjęs, žmonės stengiasi taupyti, nes bet kada gali prarasti turimą darbą. Tačiau rinkos analitikai teigia, kad dabar kaip tik puikus metas pasinaudoti esama padėtimi ir įkurti naują verslą pasinaudojant savo idėjomis. Žinoma, turint idėją taip pat tyko slenksčiai, už kurių galima užkliūti.

Pirmas slenkstis
Gera idėja yra, tačiau trūksta drąsos, tiesiog tingisi ar per daug pesimistinės perspektyvos ją įgyvendinti. Labai dažnai nutinka taip, kad idėja miršta ar pasensta net nepradėjus jos įgyvendinti. Dauguma apsigauna manydami, kad idėjai reiks labai didelio pradinio kapitalo, todėl, net nepabandę, meta pradėtą darbą.

Antras slenkstis
Gera idėja yra, noras ją įgyvendint yra, tačiau įdedama per mažai darbo norint rasti investuotojus. Klaidingai manoma, kad visi investuotojai taikosi tik pavogti idėją arba jie yra nesuinteresuoti investuoti į naują verslą. Rimtų investuotojų Lietuvoje nestinga – tereikia jų paieškoti. Taip pat, įvairių projektų pagalba, galima pasinaudoti įvairių fondų finansavimu.

Trečias slenkstis
Trūksta valstybės pagalbos, o kartais net atrodo, kad ji priešiškai nusiteikusi prieš smulkų ir vidutinį verslą. Tik pradėjus veiklą, jaunieji verslininkai apkraunami mokesčiais, kurie vėliau galbūt atrodo maži, bet pradžioje “skaudūs”. Be to, tenka įsigyti verslo liudijimą, kurio kaina vis auga.

Taip pat kyla sunkumų ieškant informacijos apie verslo pradėjimą. Valstybinė mokesčių inspekcija yra paruošusi trumpą verslo pradžios aprašymą http://www.vmi.lt/lt/index.aspx?itemId=1088979, taip pat yra nemažai forumų, kuriuose galima rasti patarimų iš žmonių, jau išbandžiusių šį kelią. Tačiau ši informacija dažnai būna neaiški ir pasenusi. Nors verslo pradėjimas užima laiko ir dažnai kyla sunkumų, būtina bandyti ir neišsižadėti savo idėjų.

Žygimantas Mikšta

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: