VU vadovybė tvirtina, kad KHF uždarytas nebus

0
1
VU Kauno humanitarinis fakultetas (c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Spėlionės ir gandai apie galimą Kauno humanitarinio fakulteto uždarymą kursto sąmyšį fakulteto ir VU bendruomenėje. Nors VU rektorius akad. Benediktas Juodka paneigė kalbas apie VU KHF naikinimą, tačiau jo žodžiai pačios bendruomenės nenuramino.

Rektorius dar kartą tvirtina, kad pertvarkymo KHF nebus. „Aš pageidaučiau, kad nesijaudintų nei fakulteto darbuotojai, nei besimokantys studentai, nei tie, kas planuoja stoti į KHF kitais metais. Jie neturėtų kreipti dėmesio į tuos gandus, kurie buvo išpūsti iš idėjos, pateiktos KHF bendruomenei“, – pabrėžė rektorius. KHF, kaip ir dar keliems VU fakultetams, buvo siūlyta dalyvauti ES struktūrinių fondų konkurse dėl mokslo ir studijų restruktūrizacijos. Viena iš galimybių gauti papildomą finansavimą iš ES – idėja steigti Mokymosi visą gyvenimą centrą. „Pakartosiu, tai tik idėja, kuri buvo siūlyta fakultetui apmąstyti. Nei rektoratas, nei Senato komisija, nei Senatas klausimo dėl Mokymosi visą gyvenimą centro įkūrimo ar fakulteto naikinimo net nėra svarstę“, – apie išpūstą burbulą kalbėjo VU rektorius.

KHF dekanas prof. dr. Sauliaus Gudas pripažįsta, kad visas triukšmas kilo dėl nevykusios projekto idėjos formuluotės. Jo teigimu, rektoriui patikinus, kad KHF nebus uždarytas, nerimas tarp darbuotojų ir studentų nenuslūgo, tačiau šiandien jis ramus dėl ateities. „Rektorius aiškiai išsakė savo poziciją, kad fakultetas išliks. Jo niekas nesiruošia naikinti. Susitikimo su juo laukėme šią savaitę, bet pasikeitus darbo grafikui rektorius atvyks kitą savaitę. Tiesioginis pokalbis su studentais ir darbuotojais reikalingas, nes nerimas – ypač tarp studentų – vis dar jaučiamas. Manau, jiems bus pravartu išgirsti rektoriaus poziciją iš pirmų lūpų. Atviras dialogas, būdingas akademinei bendruomenei, išspręs problemas“, – kalbėjo S. Gudas.

Rugsėjo 24 d. rektorius ketina susitikti su KHF bendruomene. Tikimasi, kad jo žodžiai nerimą dėl VU padalinio naikinimo ir Mokymosi visą gyvenimą centro steigimo išsklaidys galutinai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here