(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Iš karto po Naujųjų metų sutiktuvių Kauno „Žalgirio“ komandos jaunimas iškeliavo į Kataloniją. Ten jaunieji žalgiriečiai sausio 4-6 dienomis Hospitaleto mieste dalyvaus kiekvienais metais rengiamame Eurolygos jaunimo atrankos turnyre, kurio nugalėtojas gaus kelialapį į finalinį turnyrą Eurolygos didžiojo ketverto metu.

„Kaip visada ruošiamės trumpai. Treniruotes pradėjome gruodžio 27-ąją, o sausio 3 dieną išskrendame. Reikia nepamiršti, kad tame tarpe dar ir šventės. Tačiau didele problema to nelaikau, skirtingai nei praėjusiais metais šiemet keliauja praktiškai vien savi žmonės, Arvydo Sabonio krepšinio mokyklos auklėtiniai. Krepšininkai vieni kitus pažįsta, tad susižaidimas šiuo atveju turėtų būti tikrai geresnis“, – apie pasiruošimą interneto svetainei Žalgiris.lt kalbėjo treneris Arūnas Visockas.

Turnyre Katalonijoje dalyvaus 8 komandos. Kauniečiai pateko į B grupę, kur be jų žais Badalonos „Joventut“, Zagrebo „Cedevita“ ir Manresos „Catalana“. A pogrupyje jėgas išmėgins Rusijos „Khimki“, Madrido „Real“, Hospitaleto CB bei „Barcelona“.

„Komandos branduolį sudaro keturi žaidėjai iš dublerių ekipos, o kiti yra 1993-1994 m. gimę vaikinai. Treniruočių grafikas nebuvo labai įtemptas, tačiau turimą laiką stengėmės išnaudoti maksimaliai produktyviai. Sužaidėme kelias draugiškas rungtynes, mėginome pagerinti tarpusavio supratimą ir į Ispaniją atvykti maksimaliai pasiruošę per turimą laiką“, – darbingai nusiteikęs buvo A.Visockas.

Praėjusį sezoną jaunuosius žalgiriečius į pergalę atrankos turnyre vedęs treneris neslėpė, jog vienintelis tikslas Katalonijoje – pergalė.

„Toks jau turnyras, kad jei liksime antri, niekas nesupras. O antroji vieta nieko nereiškia, juk į kitą etapą vis vien tokiu atveju nepatektume. Kovosime, atiduosime visas jėgas ir sieksime maksimalaus rezultato.“

Prieš metus kauniečiai rungtyniavo Romoje, tačiau dėl įvairių priežasčių šį kartą kausis Ispanijoje. „Visi kaip įprasta davė paraiškas, tačiau šį kartą Romoje, man rodos, viskas buvo perpildyta, tad mums beliko Ispanija. Tačiau tai nieko nekeičia“, – aiškino strategas.

A.Visockas taip pat pripažino, kad kol kas apie varžovus neturi praktiškai jokios informacijos: „Matėme tik „Khimki“ vaikinus, kurie žais A grupėje, kai jie važinėjo ir Lietuvoje žaidė draugiškus mačus. Praėjusiais metais didesnis ar mažesnis įspūdis apie priešininkus buvo, tačiau šiemet važiuojame tarsi į „tamsų mišką“. Apie jaunimo komandas informaciją gauti visada yra sunkiau, juk tai ne vyrų Eurolyga.“

Turnyrą laimėjusi komanda sulauks kvietimo į „Nike International Junior Tournament“ finalinį etapą, kuris Eurolygos finalo ketverto metu taip pat vyks Katalonijoje – Barselonoje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: