(c) Zalgiris.lt archyvo nuotr.

Šeštose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynėse Kaune ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai užtikrintai rezultatu 77:63 įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir serijoje iki keturių pergalių vėl atstatė pusiausvyrą – 3:3. LKL aukso likimas spręsis pirmadienį sostinėje.

Jau pirmąją rungtynių minutę traumą patyrė Kenanas Bajramovičius, o Donatas Zavackas pataikė tik vieną baudos metimą (0:1). Po Manto Kalniečio reido „Žalgiris“ išsiveržė į priekį, o šiam pridėjus ir dvi baudas rezultatas tapo 4:1. Sužaidus mažiau nei keturias minutes svečiai iš sostinės jau buvo surinkę pražangų limitą, kuo sėkmingai naudodamiesi žalgiriečiai dar labiau nutolo Travisui Watsonui pataikius abi baudas (6:1). Penki taškai ekipas skyrė ir Mario Delašui neklydus iš tolimos distancijos (11:6). Ir toliau šeimininkai demonstravo geresnį žaidimą, dar labiau padidindami pranašumą po Aleksandro Čapino tritaškio (16:9). Po keturių M.Delašo taškų iš eilės kauniečių pranašumas pasiekė aštuonių taškų ribą (20:12), o aidint finalinei pirmojo kėlinio sirenai skirtumas buvo kiek mažesnis – 21:14.

Svečių spurtu 7:0 (21:21) startavo antroji rungtynių atkarpa. Tačiau ilgiau džiaugtis jiems neleido M.Pocius (23:21). Vienu metu vilniečiai išsiveržė į priekį, tačiau „Žalgirio“ kapitonas Dainius Šalenga pelnė septynis taškus iš eilės, o šeimininkai vėl persvėrė rezultatą savo naudai (31:30). Ir toliau „Žalgirio“ gretose taškus rinko būtent M.Pocius ir D.Šalenga. Pirmajam pelnius du taškus akrobatiškame šuolyje, antrajam – efektingu dėjimu, švieslentėje degė skaičiai 35:32. Vilniečiai atstatė pusiausvyrą, tačiau A.Čapino reidas vėl privertė atsistoti Kauno sporto halėje susirinkusius aistruolius (37:35). Nors ketvirčio pabaigą kiek sėkmingiau sužaidė „Lietuvos rytas“ (40:37), paskutinę kėlinio sekundę pasižymėjo Marcusas Brownas atsilikimą sumažindamas iki minimumo (39:40).

Po pertraukos aikštelėje vyko atkakli kova. Rezultatą persvėrė T.Watsonas (41:40), tačiau du tolimi metimai leido svečiams perimti iniciatyvą (46:41). Tiesa, nesnaudė ir šeimininkų snaiperiai – po M.Kalniečio ir D.Šalengos tolimų šūvių ekipas skyrė taškas (47:48). Ta pati situacija išliko ir po sudėtingo M.Kalniečio metimu su varžovo pražanga (52:53). Vilniečiai akimirkai sugebėjo padidinti pranašumą iki keturių taškų, tačiau Artūro Milaknio tritaškis ir taiklus tolimas M.Browno dvitaškis atšokant atgal, eilinį kartą pervėrė rezultatą (57:56). Per paskutinę ketvirčio minutę situacija praktiškai nepasikeitė ir visa intriga išliko lemiamai dvikovos atkarpai (57:58).

Sėkmingiau svarbiausią susitikimo kėlinį pradėjo „Žalgiris“, kuris pirmavo po M.Delašo metimo (61:60). Niekas nepasikeitė ir taškus pelnius A.Čapinui bei T.Klimavičiui (65:63). Maža to, penktąją pražangą užsidirbo Milko Bjelica. Kuo toliau, tuo labiau atsiskleidė vilniečių problemos gynyboje – po D.Šalengos tritaškio ir M.Kalniečio taškų greitoje atakoje, ekipas skyrė septyni taškai (70:63). Iki pagrindinio laiko pabaigos likus trims minutėms T.Watsonas pratęsė „Žalgirio“ spurtą (9:0) bei padėjo šeimininkams žengti dar vieną didelį žingsnį pergalės link (72:63). Po minutės pertraukėlės vaizdas ant parketo nesikeitė – M.Brownas į varžovų krepšį smeigė efektingą tritaškį, T.Klimavičius pridėjo du taškus dėjimu, o aidint finalinei sirenai – užtikrinta žalgiriečių pergalė 77:63.

„Žalgiris”: D.Šalenga 15 (4 atk. kam., 3 rez. perd.), M.Kalnietis 12 (4 rez. perd., 3 atk. kam.), M.Delašas 10 (2 atk. kam.), T.Watsonas 10 (6 atk. kam.), A.Čapinas 9 (3 atk. kam., 3 rez. perd.), M.Brownas 7 (3 atk. kam., 2 rez. perd.), T.Klimavičius 7 (5 atk. kam., 2 rez. perd.), M.Pocius 4 (2 atk. kam., 2 rez. perd.), A.Milaknis 3.

„Lietuvos rytas”: K.Bajramovičius 12 (3 atk. kam.), M.Gecevičius 11 (4 atk. kam., 2 rez. perd.), I.Miloševičius 9 (6 rez. perd.).