(c) zalgiris.lt archyvo nuotr.

Kauno „Žalgirio“ komanda trečiadienio vakarą Šiauliuose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijos antrose rungtynėse šventė pergalę prieš „Šiaulius“ rezultatu 86:78 (19:22, 21:18, 24:26, 22:12) bei iškovojo vietą didžiajame LKL finale, kuriame susitiks su Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkais. Pusfinalio seriją žalgiriečiai laimėjo užtikrintai – 2:0.

Dviem tiksliais baudų metimais dvikovą pradėjo Mindaugas Kuzminskas (0:2), tačiau Tadas Klimavičius atsakė tuo pačiu, o Marcuso Browno tritaškis leido kauniečiams persverti rezultatą (5:4). Sužaidus tris minutes po T.Klimavičiaus ketvirtojo taško švieslentėje degė lygus rezultatas (7:7). Nepaisant to, „Šiauliai“ sugebėjo surengti nedidelį spurtą ir kėliniui įpusėjus Darius Maskoliūnas buvo priverstas prašyti pirmosios minutės pertraukėlės (7:15). Po jos žalgiriečių žaidimas akivaizdžiai pagerėjo ir Povilo Butkevičiaus, T.Klimavičiaus bei Aleksandro Čapino pelnytų taškų dėka „Žalgiris“ priartėjo iki 13:15. Netrukus įspūdingai kamuolį į krepšį įdėjo T.Klimavičius, atstatydamas pusiausvyrą (15:15). Per likusį kėlinio laiką svečiai iš Kauno taškus rinko tik nuo baudų metimų linijos, kur savo progas išnaudojo Mirza Begičius ir T.Klimavičius, o po pirmųjų dešimties minučių aikštelės šeimininkai turėjo nežymią persvarą – 22:19.

Nors pirmieji antrajame ketvirtyje pasižymėjo „Šiauliai“, po M.Begičiaus taškų su varžovo pražanga ir Dainiaus Šalengos metimo atsikovojus kamuolį puolime, rezultatas vėl tapo lygus (24:24). Šeimininkai vėl atsakė taiklia ataka, tačiau ypač sudėtingas Mario Delašo šūvis taip pat pasiekė tikslą (26:26). Vienu metu „Šiauliai“ kiek nutolo (31:26), vis tik du efektingi M.Begičiaus dėjimai ir D.Šalengos dvitaškis neleido šeimininkams labiau atsiplėšti (32:34). Ir toliau patikimai rungtyniavo D.Šalenga, šiam pridėjus tritaškį ekipas skyrė vos taškas (35:36). Iki didžiosios pertraukos likus kiek mažiau nei dviems minutėms tas pats D.Šalenga realizavo dar vieną tolimą metimą, taip atstatydamas pusiausvyrą (38:38). Neiškentęs tokio reginio „Šiaulių“ vairininkas Antanas Sireika paprašė minutės pertraukėlės. Po jos du taškus su pražanga pelnė M.Delašas, o švieslentėje po pirmosios susitikimo dalies degė identiški skaičiai – 40:40.

Po pertraukos aikštelėje ir toliau vyko atkakli kova. Šeimininkai sėkmingai žaidė puolime, tačiau jų gynyboje žalgiriečiai vis atrasdavo spragų. Po M.Begičiaus metimo iš po krepšio, Manto Kalniečio ir M.Browno tritaškių komandas skyrė du taškai (48:50). Kėliniui įpusėjus „Šiauliai“ nubaudė svečius keliais tiksliais išpuoliais ir vėl nežymiai padidino pranašumą (48:55). Iki trečiojo ketvirčio pabaigos likus keturioms minutėms M.Begičius šaltakraujiškai sumetė baudas, aptirpdydamas skirtumą (50:57). Netrukus po du taškus pridėjo ir T.Klimavičius bei M.Brownas, o skirtumas sumažėjo iki keturių taškų (54:59). Nepaisant to, šeimininkai sugebėjo atsigauti ir pirmą kartą įgijo dviženklį panašumą (64:54). Vis tik jų džiaugsmas truko neilgai – A.Čapinas neklydo iš vidutinio nuotolio, M.Delašas, paliktas laisvas krašte, į varžovų krepšį smeigė tritaškį, D.Šalenga pridėjo dvi baudas, tuo tarpu situacija kardinaliai pasikeitė (61:64). Ne mažiau sėkmingai žalgiriečiai užbaigė trečiąjį ketvirtį – likus dviem sekundėms iki jo pabaigos tritaškį per varžovo rankas pataikė A.Čapinas (64:66), palikdamas visą intrigą lemiamam ketvirtajam kėliniui.

Kaip ir priklauso, svarbiausia dvikovos atkarpa klostėsi permainingai ir įdomiai. Komandos vis sugebėdavo rasti atsaką į varžovų metimus ir švieslentėje lygus rezultatas išliko tiek po M.Pociaus, tiek po D.Šalengos, tiek ir po T.Klimavičiaus taškų (68:68, 70:70, 72:72). Po ilgos pertraukos žaidimo svarstykles savo naudai žalgiriečiams pavyko pakreipti, kai dvitaškį iš arti realizavo M.Begičius (74:72). Perėmę iniciatyvą svečiai iš Kauno nesustojo – T.Klimavičiaus baudų metimai ir M.Browno tritaškis iš 8 metrų leido žalgiriečiams žengti didelį žingsnį finalo link (81:74). Per likusį laiką šeimininkai dar mėgino pakovoti dėl pergalės, vis tik „Žalgirio“ krepšininkai rimtesnių klaidų nedarė ir aidint finalinei sirenai džiaugėsi pelnyta vieta finale – 86:78.

„Žalgiris”: T.Klimavičius 20 (11 atk. kam.), M.Begičius 15 (8 atk. kam., 3 blk.), D.Šalenga 15 (5 atk. kam., 5 per. kam.), M.Brownas 13 (3 atk. kam.), M.Delašas 8, A.Čapinas 7 (4 atk. kam.), M.Pocius 4, M.Kalnietis 3 (3 rez. perd.), P.Butkevičius 1.

„Šiauliai”: D.Gailius 20, R.Grafas 14 (3 atk. kam., 3 rez. perd.), M.Kuzminskas 10 (7 atk. kam., 2 rez. perd.).