Pexel.com archyvo nuotr.

Naujausiais duomenimis Kinijoje koronavirusas pasiglemžė 1400 žmonių gyvybes, o patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius pasiekė daugiau kaip 64000. Manoma, kad šis baisus ir greitai plintantis virusas žmonėms perėjo iš laukinių gyvūnų turgaus Uhano mieste. Niekas nežino kiek dar gyvybių jis su savimi pasiims ir kada ateis laikas, kai žmonėms nereikėtų bijoti išeiti iš namų. Nors ir Kinija imasi drąstiškų priemonių virusui sustabdyti bei jo plitimui sumažinti, tačiau kol kas naujienos nedžiugina.

Virusas išplito per šalį ir pasiekė kaimynines šalis, bei pasiglemžė ne vieną auką. Užfiksuotas pirmas koronaviruso atvejis Europoje. Vokietijoje užfiksuotas pirmasis nauju koronavirusu užsikrėtęs pacientas kuris, užsikrėtė nuo savo kinų tautybės bendradarbės. Naujojo koronaviruso infekcija buvo nustatyta 33 metų vokiečiui, kuris turėjo dalykinį susitikimą su Kinijos piliete Bavarijos regione.

Uhane Kinijos vyriausybė paskelbė karatiną. Šiame ir keliuose kituose kituose miestuose bei centrinėje Hubėjaus provincijoje faktiškai įstrigo 50 mln.žmonių, įskaitant tūkstančius užsieniečių. Padėtį sunkina faktas, kad virusas išplito Kinijoje sutinkant Naujuosius metus pagal mėnulio kalendorių – itin intensyviu kelionių laikotarpiu.

Uhane įstigę Kinijos piliečiai vis labiau nerimauja, o užsienio vyriausybės ieško būdų saugiai išgabenti savo piliečius iš 11 mln. gyventojų turinčio miesto. Visi daibai sustabdyti daugelyje automobilių gamyklų. Darbuotojams priverstiniai pratčstos Kinų Naujųjų metų atostogos.

Dabar bandomi įvairiausi vaistai ir vakcinos kurios galėtų padėti kovoti su šiuo virusu. Liga plintama oro lašaliniu būdu. Net paprastas artimas kontaktas gali užkrėsti. Didelę įtaką turi ir konkretaus žmogaus i muninė sistema,nes tik nuo jos priklauso, kaip greitai gali užsikrėsti bei kovoti su šiuo virusu.

Pexels.com archyvo nuotr.

Jei Kinjoje esantis žmogus sloguoja, turi temperatūros, peršalo ar negerai jaučiasi – bus laikomas užsikėtusiu, jam bus pritaikytas karantinas. Lietuvoje oro uostai taip pat imasi sugriežtintų sveikatos apsaugos reikalavimų.

Užsienio reikalų ministerija skelbia, kad dėl sparčiai plintančio naujojo koronaviruso rekomenduoja laikinai nevykti į Kiniją, kuorioje ministerijos duomenimis yra apie 300 Lietuvos piliečių. Ministerija konsultuojasi su kitomis Europos Sąjungos šalimis dėl rekomendacijų keliaujantiems į Kiniją ir nuolat atnaujina rekomendacijas ir informaciją, kaip elgtis.

Šiandien oficialus PSO atstovas Tarikas Jazarevičius paskelbė, kad visos šalys, jeigu Kinijai neišeis sustabdyti ligos plitimo, turėtų būti pasiruošią naujojo koronaviruso epidemijai, o gal net ir pandemijai.

Apie atvejus pranešta iš Kinijos, Taivano, Tailando, Australijos,  Malaizijos, Singapūro, Prancūzijos, Japonijos, Pietų Korėjos, JAV, Vietnamo, Kanados ir Nepalo.

Visi ne Kinijoje užregistruoti atvejai užsikrėtė Kinijoje kelionių metu, išskyrus vieną atvejį Vietname. Ir tai pirmas viruso perdavimo nuo žmogaus žmogui atvejis už Kinijos ribų.

Taip pat skaitykite: Kinija kaltinama iš etninių ir religinių mažumų grobianti organus transplantacijai

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: