Vladimiras Kara-Murza (dešinėje) su neseniai uždarytos radijo stoties "Exo moskvy" redaktoriumi Aleksejumi Venediktovu / soc. tinklų nuotr.

Maskvos policija netoli namų suėmė įžymų Rusijos opozicionierių Vladimirą Karą-Murzą. Šis žingsnis tuoj pat patraukė Vakarų viršūnių dėmesį ir sukėlė daug nerimo.

Vladimiras Kara Murza jaunesnysis – vienas iš opozicijos lyderių ir Boriso Nemcovo (politiko, kuris buvo nužudytas Maskvoje 2015) protežė, „Atvira Rusija“ politinės organizacijos vice prezidentas. Putino diktato metu Rusijoje yra šlovinamas SSRS palikimas, o štai Kara Murza sukūrė filmą, kuris parodo blogąją pusę: „They Choose Freedom“ (liet. „Jie Renkasi Laisvę“). Šalia to sukurtas ir dokumentinis filmas apie Borisą Nemcovą.

Už savo veiklą įvertintas „Civilinės Drąsos“ apdovanojimu 2018 metais, šiuo metu dirba Raolo Wallenbergo Žmogaus Teisių Centre.

Aktyvi politinė veikla parodo, kiek šis žmogus yra atsidavęs demokratijai. Visišką Putino nemalonę užtraukė atviras bičiuliavimasis su aktyviu Rusijos prezidento kritiku, JAV senatoriumi Džonu Makeinu. Kara Murza pasirodė toks svarbus, kad buvo pakviestas į senatoriaus laidotuves, mat prieš mirtį buvo sudarytas sąrašas 14 asmenų, kuriuos buvo privaloma pakviesti. Emocijų Vladimiras neslėpė: „Dalyvavimas laidotuvėse buvo labiausiai širdį verianti garbė, apie kokią galima pagalvoti“.

Akivaizdu, kad Putino priešai ir bičiulystės su kritikais nepraeina nepastebėti. Kara buvo apnuodytas net du kartus, 2015 metais papietavęs po susitikimo Maskvoje vyras pasijuto blogai. Nuvykus į ligoninę jam diagnozuotas apnuodijimas ir inkstų nepakankamumas.

Išsigydžius, situaciją komentuota taip: „sunku patikėti, kad tai buvo nelaimingas atsitikimas. Jei kas nors norėjo mus įbauginti – jiems pavyko“.

Karos-Murzos artimieji slapta nugabeno jo naudotą nosinę FBI, kuri, ištyrusi bylą, nustatė, kad tai „tyčinio apnuodijimo“ atvejis.

Vadimas Prokhorovas, Karos-Murzos advokatas, paskelbė, kad opozicionierius sulaukė kaltinimų dėl saugumo pareigūnų teisėtų nurodymų nepaisymo. Kitas aktyvistas Ilja Jašinas pasidalintame įrašė tviteryje teigia, kad Kara-Murza buvo sulaikytas netoli savo namų Maskvoje.

Tuo metu daugiau jokios informacijos nebuvo prieinama; Kara-Murza neatsiliepė į skambučius ar žinutes.

Rusijos valdžia deda vis daugiau pastangų susidoroti su opozicijos veikėjais ir bet kokiais protestais prieš šiuo metu vykstantį karą Ukrainoje, kuris prasidėjo vasario 24 d.

Kara-Murza per daugybę metų įsigijo ištikimų sąjungininkų tarp JAV teisėkūros atstovų – jie sėkmingai užsiima šia byla.

Jungtinėms Valstijoms kelia nerimą, kad šiandien Maskvoje Rusijos valdžia suėmė iškilų pilietinės visuomenės lyderį Vladimirą Karą-Murzą, – rašė JAV generalinis sekretorius Antonis Blinkenas tviteryje. – Mes atidžiai sekame situaciją ir skatiname Rusijos valdžią tučtuojau paleisti Karą-Murzą į laisvę.“

Tyrimo komanda „Bellingcat“ išsiaiškino, kad Karą-Murzą sekė tie patys Rusijos saugumo agentai, kurie galimai buvo įsipainioję į kito opozicijos lyderio, Aleksėjaus Navalno, apnuodijimą.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: