Popiežius Pranciškus © Wikimedia Commons nuotr.

Rusijos politiniai ir religiniai veikėjai pasisakė prieš tai, kad popiežius Pranciškus apibūdino etnines mažumas kaip „žiauriausius“ Ukrainos karius, bei pasinaudojo proga apšmeižti Vakarus dėl praeities konfliktų ir dar kartą išreikšti paramą Maskvos invazijai į Ukrainą.

Pirmadienį paskelbtame interviu katalikiškam žurnalui „America“ popiežius, regis, užsiminė, kad nekrikščionys Rusijos ginkluotųjų pajėgų nariai parodė daugiau žiaurumo nei „rusiškos tradicijos“ kariai.

„Apskritai žiauriausi galbūt yra tie, kurie yra iš Rusijos, bet nėra rusiškos tradicijos, pavyzdžiui, čečėnai, buriatai ir taip toliau“, – sakė popiežius Pranciškus. „Žinoma, įsiverželiai, yra Rusijos valstybė. Tai labai aišku.“

Rusijos etninės respublikos, įskaitant istoriškai budistinę Buriatiją ir musulmonų daugumą turinčią Čečėniją, yra vieni skurdžiausių šalies regionų. Jos patyrė vienus didžiausių patvirtintų Rusijos pajėgų Ukrainoje nuostolių.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova viena pirmųjų sureagavo į popiežiaus žodžius, sakydama: „Tai jau nebe rusofobija, tai tokio lygio iškrypimas, kokio aš nežinau“.

„Dar visai neseniai Vakarai manė, kad yra atvirkščiai ir kad slavai kankina čečėnus, bet dabar ši pozicija pasikeitė“, – sakė ji socialiniame tinkle, turėdama omenyje karus, kuriuos Rusija kariavo Čečėnijoje praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje ir ketvirtojo dešimtmečio pradžioje.

„Mes esame viena šeima su buriatais, čečėnais ir kitais mūsų daugiatautės ir daugiakonfesinės šalies gyventojais“, – rašė Zacharova.

Buriatijos gubernatorius Aleksejus Cydenovas teigė, kad buriatų kariai „yra geriausių Rusijos kariuomenės tradicijų pavyzdys“.

„Saugoti ir ginti civilius gyventojus, o su karo belaisviais elgtis humaniškai ir gailestingai – būtent taip kovoja Rusijos kariuomenė“, – teigė A. Cydenovas.

Regiono vadovas nurodė NATO bombardavimus Libijoje ir Jugoslavijoje, be to, kryžiaus žygius ir Europos kolonizaciją Amerikoje, kaip „naikinimo, kuriame nedalyvavo buriatai, čečėnai ir kitos Didžiosios Rusijos tautos, pavyzdžius“.

„Jei mūsų kareiviai yra pastebėti, vadinasi, jie gerai atlieka savo darbą“.

Aleksandra Garmažapova, vadovaujanti antikariniam fondui „Laisvoji Buriatija“, kritikavo popiežiaus Pranciškaus „lengvabūdiškus“ komentarus, sakydama, kad Ukrainos prokurorai patys nurodė etninių rusų karius kaip įtariamuosius dėl šį pavasarį Kijevo priemiestyje Bučoje įvykdytų žiaurumų.

„Interviu jis iš tiesų bando apeiti [Rusijos prezidentą Vladimirą] Putiną, bet kažkodėl aiškiai įvardija čečėnus ir buriatus“, – nepriklausomam transliuotojui „Dožd“ sakė A. Garmažapova.

„Manau, kad Europos lotynai nesupranta, jog gyvenimas šaltame Sibire ir Tolimuosiuose Rytuose daro žmones atsparesnius, kantresnius ir ištvermingesnius įvairiems sunkumams“, – rašė jis.

„Štai kodėl mūsų žmonės nėra žiaurūs, jie tiesiog turi ne kartą ir oriai ginti savo tėvynę nuo fašizmo, kaip mūsų seneliai ir proseneliai.“ – pareiškė Budistų bendruomenės Rusijoje vadovas lama Damba Ajušejevas. – „Štai kodėl mūsų žmonės nėra žiaurūs, jie tiesiog turi ne kartą ir oriai ginti savo tėvynę nuo fašizmo, kaip mūsų seneliai ir proseneliai.“

 

Tuo tarpu Kremlius pareiškė sveikinantis popiežiaus Pranciškaus pasiūlymą tarpininkauti taikos derybose, bet vėl kaltino Kijevą, kad šis daro derybas neįmanomas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: