© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Šį savaitgalį „Žalgirio“ arenos krepšius atakuos perspektyviausi Europos jaunieji krepšininkai. Trečią kartą Kaune bus surengtas Eurolygos jaunimo atrankos turnyras. Jame dalyvaus ir Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečių komanda.

Stipriausių Eurolygos jaunimo ekipų turnyras šiemet organizuojamas jau tryliktus metus iš eilės. Finalinis aštuonių komandų etapas tradiciškai bus surengtas Eurolygos finalo ketvertą priimančiame mieste – Madride. Šalia Eurolygos pakviestų komandų, į jį pateks keturių atrankinių turnyrų nugalėtojai.

Būtent tokiu keliu į Eurolygos jaunimo turnyrą žalgiriečiai keliavo 2012 ir 2014 m., kai laimėjo atrankos etapus „Žalgirio“ arenoje. Prieš tris metus naudingiausiu turnyro žaidėju buvo pripažintas Tomas Dimša, o pernai su komandos draugais triumfavo Martynas Varnas. Šis gynėjas kartu su Martynu Echodu ir Laurynu Biručiu jau turi Eurolygos jaunimo turnyrų patirties, o šiemet su „Žalgirio“ dublerių ekipa sėkmingai rungtyniauja Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

Šiais metais jaunieji žalgiriečiai kovas pradės A grupėje kartu su Paryžiaus INSEP (Prancūzija), Prahos „USK Future Stars“ (Čekija) ir Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) komandomis. B grupėje žais Vilniaus „Lietuvos ryto“, Maskvos CSKA (Rusija), Rygos VEF (Latvija) ir Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (Turkija) jaunimo ekipos.

Grupių rungtynės bus žaidžiamos sausio 16 ir 17 dienomis. Sausio 18-ąją, sekmadienį, antrąsias vietas grupėse užėmusios komandos kausis dėl 3-ios vietos, o pogrupių nugalėtojai finale susigrums dėl vienintelio kelialapio į Madridą.

Dienos bilietai į grupių varžybas kainuos po 1,5 euro (5,18 Lt), į finalo dieną – 3 eurus (10,36 Lt), o „Žalgirio“ sezono abonementų savininkai turnyrą galės stebėti nemokamai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: