© Vilmanto Ramono nuotr. / KaunoZinios.lt

Kauno „Žalgirio“ ekipai pirmasis blynas šio sezono Eurolygoje gerokai prisvilo. Net 27 kamuolius varžovams padovanoję Iliaso Zouro auklėtiniai namie 63:83 (13:16, 11:19, 20:29, 19:19) turėjo pripažinti Madrido „Real“ komandos pranašumą.

Žalgiriečių viltis pakovoti dėl pergalės palaidojo milžiniškas klaidų skaičius. Vien per pirmąją susitikimo pusę jie prarado 18 kamuolių. Dešimt iš jų perėmė patys „Real“ krepšininkus, likusius į užribį išmetė patys aikštės šeimininkai.

Jauną komandą šį sezoną sukomplektavę „Žalgirio“ vadovai ir vyriausiasis treneris Iliasas Zouras pasitikėjo jaunais krepšininkais, tačiau mažai patyrę žaidėjai klydo vos pasirodę aikštėje.

Antrajame kėlinyje Eurolygos turnyre debiutavęs Kasparas Vecvagaras prarado du kamuolius paeiliui, kartą suklydo vos nuo suolo pakilęs estas Siimas Sanderis-Vene. Patikimiau žaidė tik starto penkete mačą pradėjęs ir pirmą kartą elitiniame turnyre žaidęs Tomas Dimša. Jis per 23 su puse minutės pelnė 6 taškus ir prarado 3 kamuolius.

Beveik visas rungtynes pirmavę svečiai baigiantis trečiajam kėliniui susikrovė triuškinamą pranašumą (64:44) ir be didesnio vargo šventė įtikinamą pergalę.

Ketvirtajame kėlinyje po sėkmingų Pauliaus Jankūno ir Šarūno Jasikevičiaus atakų žalgiriečiai dar buvo sumažinę deficitą iki 14 taškų (52:66), tačiau labiau priartėti nepajėgė. Bene labiausiai patyrusiems komandos žaidėjams trūko taškus renkančių pagalbininkų, o paskutinėmis minutėmis vėl pasipylė klaidos.

Mačas galėjo baigtis dar didesniu skirtumu, tačiau „Real“ krepšininkai pirmoje susitikimo dalyje menkai išnaudodavo varžovų dovanėles. Ispanai pernelyg dažnai remdavosi tritaškiais, tačiau didžioji jų dalis skriejo pro šalį.

Per pirmuosius du kėlinius jie pataikė tik 3 metimus iš 18, o iš viso įmetė 8 kartus per 29 bandymus. Tuo tarpu puolimas po krepšiu „Real“ ekipai klojosi kaip iš natų. Jie pataikė net 68 proc. dvitaškių, o baudos aikštelėje pataikė net 19 metimų iš 22.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 15 (8 atk. kam.), Šarūnas Jasikevičius 13, Justinas Dentmonas 9, Robertas Javtokas 7.

„Real“: Nikola Mirotičius 18, Sergio Llullas 17, Rudy Fernandezas 11, Ioannis Bourousis 10, Felipe Reyesas 8.

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgirio“ ekipa spalio 24 d. ketvirtadienį žais išvykoje su Milano „Emporio-Armani“ komanda.

Rungtynių eiga:

2:4, 1 min.: Madrido klubo taškų sąskaitą atidaro Bourousis ir Fernandezas, tačiau taškais atsako ir Jankūnas.

2:4, 2 min.: Mačą starto penkete pradėjęs Tomas Dimša laisvas nepataiko iš toli, netrukus tą patį daro ir Jankūnas, tačiau galimybės pelnyti taškus neišnaudoja ir Fernandezas.

6:4, 3 min.: Jankūnas dvitaškiu lygina rezultatą, o Dentmonas pirmą kartą išveda Lietuvos čempionus į priekį.

6:7, 4 min.: Po susidūrimo su Fernandezu pargriuvęs Javtokas išleidžia kamuolį į užribį, tačiau arbitrų švilpukai nepaisant protestų tyli. Netrukus Llullas smeigia tritaškį ir sugrąžina pranašumą svečiams.

8:10, 5 min.: Lipkevičius pataiko dvitaškį, tačiau Llullas smeigia antrąjį tritaškį iš eilės, o žalgiriečiai renkasi pasitarimui.

8:12, 5 min.: Dardenas pelno pirmuosius taškus į buvusios komandos krepšį.

8:12, 7 min.: Jasikevičius atlieka nuostabų perdavimą Javtokui, tačiau šio bandymą dėti iš viršaus blokuoja Bourousis.

10:12, 7 min.: Jasikevičius baudų metimais mažina deficitą iki dviejų.

10:14, 8 min.: Mirotičius pelno taškus, o Fernandezas vagia kamuolį iš Jasikevičiaus.

13:14, 9 min.: Jasikevičius tritaškiu mažina deficitą iki minimumo.

13:16, 10 min.: Reyesas pelno pirmuosius taškus „Real“ ekipai, o žalgiriečių ataka baigėsi devintąja klaida pirmajame kėlinyje.

„Žalgiris“: Šarūnas Jasikevičius 5, Paulius Jankūnas 4.

„Real“: Sergio Llullas 6.

13:18, 11 min.: Fernandezas po žalgiriečių klaidos greitą ataką baigia dėjimu ir yra palydimas švilpimu.

15:21, 12 min.: Jankūnas baudų metimais mažina deficitą, tačiau Sergio Rodriguezas atsako tritaškiu.

15:21, 13 min.: Prasidėjus tryliktajai rungtynių minutei žalgiriečiai praranda vienuoliktąjį kamuolį. „Real“ ekipa suklydo penkis kartus.

15:21, 14 min.: Dvyliktoji klaida.

17:25, 14 min.: Klimavičius švelnina rezultatą, tačiau netrukus dvitaškiu atsako Carrollas, o žalgiriečiams praradus tryliktąjį kamuolį Rodriguezas didina „Real“ pranašumą iki aštuonių.

17:25, 15 min.: Abi komandos apsikeičia klaidomis, tačiau Dentmonas neužbaigia greitos atakos iš po krepšio.

19:27, 16 min.: Pirmuosius taškus pelno Javtokas, tačiau netrukus pražangą išprovokuoja ir baudas pataiko Slaughteris.

19:31, 17 min.: Sanderis-Vene ir Vecvagaras vos pasirodę aikštėje praranda po kamuolį. Žalgiriečiai varžovams padovanojo jau 17 kamuolių, tačiau „Real“ tai išnaudoja ne visada. Šįkart taškus po klaidų pelnė Rodriguezas ir Mirotičius.

19:33, 18 min.: Žalgiriečius nuo triuškinamo deficito gelbėja tik itin prastas „Real“ pataikymas iš toli. Svečiai įmetė vos 3 tritaškius iš 16. Kur kas tiksliau jie atakuoja nuo baudų metimo linijos, pataikę visus keturis kartus.

19:34, 19 min.: Mirotičius prameta pirmąją baudą.

22:34, 19 min.: Dimša pataiko vieną baudą, o varžovams prametus eilinį tritaškį deficitą švelnina Lipkevičius.

22:35, 20 min.: Bourousis pataiko tik vieną baudą.

24:35, 20 min.: Jasikevičius pelno dvitaškį, tačiau varžovams sužingsniavus Pociaus tritaškį ispanai blokuoja.

„Žalgiris“: Šarūnas Jasikevičius 7, Paulius Jankūnas 6, Vytenis Lipkevičius 4.

„Real“: Sergio Rodriguezas 7, Sergio Llullas 6, Nikola Mirotičius 5.

29:35, 21 min.: Jankūnas trečiąjį kėlinį pradeda dvitaškiu, o netrukus tritaškį smeigia laisvas buvęs Javtokas.

29:38, 22 min.: Kauniečius nutildo tritaškį pataikęs Mirotičius.

29:44, 23 min.: Dar dvi atakas paeiliui rezultatyviai baigę bei du baudos metimus pridėję „Real“ krepšininkai susikrauna 15 taškų pranašumą.

32:46, 24 min.: Tritaškį iš aikštės krašto pataiko Dimša, tačiau taškais atsako ir Fernandezas.

34:51, 25 min.: Taškais apsikeičia Jankūnas ir Llullas, netrukus tritaškį smeigia Mirotičius ir komandas skiria jau 17 taškų.

34:54, 26 min.: Bourousis meta tritaškį ir skirtumas auga iki devyniolikos. Žalgiriečiai renkasi pasitarimui.

37:54, 27 min.: Milaknis pataiko ketvirtąjį „Žalgirio“ tritaškį šį vakarą.

42:63, 29 min.: Žalgiriečiai po Javtoko baudų ir Jasikevičiaus tritaškio artėja, tačiau Fernandezo pastangomis „Real“ atsako taškais ir didina pranašumą.

44:64, 30 min.: Kėlinį komandos baigia apsikeisdamos baudų metimais.

„Žalgiris“: Šarūnas Jasikevičius 10, Paulius Jankūnas 10, Robertas Javtokas 7.

„Real“: Sergio Llullas 15, Nikola Mirotičius 13, Rudy Fernandezas 9, Ioannis Bourousis 8, Sergio Rodriguezas 7.

49:66, 32 min.: Dentmonas lemiamą ketvirtį pradeda penkiais taškais paeiliui.

51:66, 33 min.: Nepailstantis Jankūnas dvitaškiu dar labiau mažina atsilikimą.

52:68, 34 min.: Jankūnas pataiko vieną baudą, o svečiams nepataikius Milaknis praranda kamuolį ir suteikia galimybę varžovams pelnyti taškus.

54:71, 35 min.: Jankūnas pelno dar du taškus, tačiau žalgiriečių viltis daužo iš toli pataikęs Mirotičius.

59:75, 37 min.: Jasikevičius nepasiduoda – pataiko iš toli, suranda laisvą Klimavičių, tačiau atakas sėkmingai baigia ir Madrido klubas.

61:79, 39 min.: „Real“ ekipa renka taškus baudų metimais, o žalgiriečiai puola nerezultatyviai.

63:79, 40 min.: Dimša po gražios verpstės pelno dvitaškį.

Mačas su „Real“ ekipa žalgiriečiams bus vos antrasis oficialus šį sezoną. Sekmadienį Lietuvos čempionai pradėjo kovas LKL čempionate, 100:71 sutriuškindami Alytaus „Dzūkiją“.