Mindaugas Pošius / asmeninio archyvo nuotr.

Praėjusį savaitgalį finaliniame etape Barborlaukyje (Jonavos raj.) paaiškėjo pereinamosios Lietuvos diskgolfo taurės laimėtojas ir taurės divizionų nugalėtojai. Pirmą kartą organizuoto turo nugalėtoju tapo 2016 metų Lietuvos čempionas vilnietis Mindaugas Pošius, nugalėjęs dviejuose iš penkių taurės etapų. Antras liko keturiskart Lietuvos ir dukart Baltijos šalių čempionato nugalėtojas Gabrielius Gricius (Vilnius), taip pat triumfavęs dviejuose taurės etapuose, bet nusileidęs M. Pošiui pagal papildomus rodiklius. Trečiąją vietą bendroje taurės įskaitoje užėmė G. Griciaus jaunesnysis brolis Pranciškus Gricius.

Meistrų (amžiaus grupė 40+) diviziono čempionas per penkerius varžybų etapus nepaaiškėjo. Po finalinio etapo tiek pagal įskaitinius taškus, tiek pagal papildomus rodiklius tarp kauniečio Raimondo Mikalkėno ir šveicaro (Jonavos raj.) Miroslavo Jurgelevičiaus buvo visiška lygybė. Teko surengti peržaidimą dėl nugalėtojo titulo, kurį laimėjo R. Mikalkėnas. Trečią vietą užėmė vilnietis Darius Gricius, vėlgi tik pagal papildomus rodiklius įveikęs Andrių Navicką iš Nedožinkos (Zarasų raj.).

Moterų divizioną užtikrintai laimėjo daugkartinė Lietuvos čempionė šveicarė (Jonavos raj.) Mireta Jurgelevičiūtė, aplenkusi Austėją Survilaitę (Barborlaukis, Jonavos raj.) ir Kristiną Ubavičiūtę (Vilnius).

Jaunimo iki 15 metų diviziono nugalėtoju tapo Aidas Stončius (Vilnius). Antrąją vietą užėmė Ieva Navickaitė (Nedožinka, Zarasų raj.), o trečiąją – I. Navickaitės brolis Vasaris Navickas. Finalinį penktąjį taurės etapą laimėjęs dar vienas Navickų šeimos atstovas Motiejus bendroje įskaitoje liko ketvirtas.

Po varžybų Lietuvos diskgolfo taurės turo direktorius Skirmantas Bikelis pasidžiaugė, kad į turnyrą dėtos viltys pasiteisino: „Smagu, kad varžybos vyko atkakliai ir azartiškai. Taip pat, kad jos sulaukė nemažo diskgolfo žaidėjų, taip pat ir pradedančiųjų, susidomėjimo. Kiekviename etape dalyvavo po 40 – 60 žaidėjų. Vienas pagrindinių turo tikslų yra populiarinti diskgolfą. Šiemet „atvežėme“ turnyrus į vietas, kur jie dar niekada nėra vykę. Taurės etapai Kaune (Neries krantinės parke) ir Klaipėdoje (Kar Kar nuotykių parke) tapo pirmaisiais diskgolfo turnyrais šiuose miestuose ir tikimės, kad diskgolfas čia taps mėgstamas ir populiarus kaip ir kitur Lietuvoje. Etapai Pavilnių regioniniame parke Vilniuje, Nedožinkos kaime Zarasų rajone ir Barborlaukyje Jonavos rajone vyko jau gana turtingas tradicijas turinčiuose diskgolfo parkuose, kuriuose kiekvienais metais organizuojami didesni ir mažesni diskgolfo turnyrai, vyksta kassavaitiniai diskgolfo žaidimai, pritraukiantys vis daugiau žaidėjų. Įdomu, kad į diskgolfo žaidimą dažnai įsitraukiama šeimomis. Po keletą šeimų atstovų matome ir tarp šių metų taurės prizininkų – Gricių, Navickų, Jurgelevičių šeimų atstovai parsivežė po keletą apdovanojimų“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: