Tomas Laurusas / Organizatorių archyvo nuotr.

Azerbaidžano sostinėje Baku prasidėjo didžiausias komandinis šachmatų renginys – pasaulio olimpiada. Pirmoje partijoje užtikrintas pergales iškovojo tiek vyrų, tiek moterų komandos.

Pirmajame rate Lietuvos rinktinių oponentai nebuvo patys pajėgiausi. Vyrai susitiko su Gernsio salyno, priklausančio Didžiajai Britanijai, komanda, o moterys jėgas išbandė su Puerto Riko komanda. Abu mačai baigėsi vienodais rezultatais 4:0.

Pergales vyrų komandoje iškovojo tarptautinis meistras (IM) Tomas Laurušas, tarptautiniai didmeistriai (GM) Šarūnas Šulskis ir Vidmantas Mališauskas bei penkiolikmetis Paulius Pultinevičius, kuriam tai buvo olimpinis debiutas. Moterų ekipoje nugalėjo tarptautinė meistrė (IM) Deimantė Daulytė, tarptautinė moterų meistrė (WIM) Salomėja Zaksaitė, Daiva Batytė ir Laima Domarkaitė.

Turnyrui įpusėjus į Bakų žaisti atvyks geriausia visų laikų mūsų šalies šachmatininkė Viktorija Čmilyte-Nielsen. Kartu atvyksiantis jos vyras, pasaulio čempiono Magnuso Carlseno treneris Peteris Heine Nielsenas, prisijungs prie Lietuvos delegacijos bei talkins abiejų rinktinių sportininkams.

Antrame rate Lietuvos vyrų rinktinė žais su antrąja Azerbaidžano rinktine, o moterys susitiks su Australijos ekipa.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: