Baltarusijos Gervėčių delegacijos vadovas Alfonsas Augulis centre / organizatorių archyvo nuotr.

Jau penktadienį Kaune prasidės jubiliejinės – dešimtosios – Pasaulio lietuvių sporto žaidynės, o tarp 4600 dalyvių bus ir labai garsių žmonių.

Ketvirtadienio rytą prasidėjo žaidynių dalyvių akreditavimas, o pirmieji akreditacijas atsiėmė 300 JAV lietuvių ir 100 Baltarusijos Gervėčių bendruomenės narių.

Paskutiniai pasirengimo darbai

Tuo metu žaidynių organizatoriai baigė paskutiniuosius pasirengimo žaidynėms darbus.

„Nuveiktas milžiniškas darbas pakuojant visų dalyvių pasitikimo rinkinius, o šiandien užbaigsime sporto bazių apipavidalinimą, paruošime 30 palečių vandens, kuris bus išdalintas dalyviams“, – pasakojo žaidynes rengiančios Lietuvos sporto federacijų sąjungos generalinė sekretorė Agnė Vanagienė.

2017-ųjų Pasaulio lietuvių sporto žaidynės pritraukė rekordiškai daug dalyvių, užsienio lietuviai susirinks net iš 25 pasaulio šalių: Airijos, Australijos, Baltarusijos, Danijos, Ekvadoro, Estijos, Gruzijos, Italijos, Izraelio, Jungtinės Karalystės, JAV, Kanados, Kipro, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos, Ukrainos, Urugvajaus, Vokietijos, Švedijos ir Šveicarijos.

Tarp žaidynių dalyvių bus ir garsių vardų. Krepšinio varžybose dalyvaus Lietuvos rinktinės ilgametis kapitonas Saulius Štombergas, jo komandos draugai bus Giedrius Gustas, Gintaras Staniulis ir kiti praeityje aukštu lygiu rungtyniavę žaidėjai. Tuo metu komanda „Kažkur matyti“ vėl subūrė kitose srityse pasižymėjusius asmenis, tarp kurių yra atlikėjai Donatas Montvydas, Vaidas Baumila ir naujasis socialdemokratų partijos vadovas Gintautas Paluckas.

Vienas iš Australijos delegacijos vadovų yra dviračių treko asmeninių persekiojimo lenktynių pasaulio čempionės Rebeccos Wiasak tėtis Alexas.

Daugiausia – krepšininkų

Pasaulio lietuvių žaidynių dalyviai rungsis 19 sporto šakų varžybose: badmintono, boulingo, futbolo, golfo, jėgos trikovės, kalnų slidinėjimo (vyks Druskininkuose), keliautojų sporto, krepšinio, lengvosios atletikos, orientavimosi sporto, plaukimo, smiginio, sportinės žūklės, stalo teniso, šachmatų, šaudymo, šaudymo iš lanko, teniso ir tinklinio.

Populiariausia sporto šaka tarp žaidynių dalyvių yra, be abejo, krepšinis. Jo varžybose dalyvaus net 722 sportininkai, iš jų net 503 – užsienio lietuviai. Futbolą Kaune žais 297 žaidynių dalyviai, šaudys – 296, tinklinį žais 268, o stalo tenisą – 261.

Lietuvos gyventojų ir užsienio lietuvių dalyvių skaičiaus santykiu išsiskiria boulingas. Šios sporto šakos varžybose dalyvaus net 121 užsienio lietuvis ir tik 38 vietos gyventojai.

Pasaulio lietuvių sporto žaidynės, tradiciškai, yra ne tik sporto renginys. Jau trečiadienį Kaune buvo surengta II mokslinė konferencija „Pasaulio lietuvių sporto istorija ir ateities vizija“, o penktadienį užbaigs trys oficialūs renginiai: 18 val. prasidės mišios Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje (Nepriklausomybės al. 14A), 19 val. žaidynių dalyviai pradės šventinę eiseną nuo bažnyčios į Sporto halę, o šioje 20 val. prasidės žaidynių atidarymo šventė.

„Atidarymo metu žaidynių ugnį įžiebs Prezidentas Valdas Adamkus, koncertuos užsienio lietuvių itin pageidautas Arvydas Vilčinskas, taip pat scenoje išvysime dainų ir šokių ansamblį „Lietuva“, grupes „Rondo“ ir „Thundertale“, – pasakojo A. Vanagienė.

Paskutiniąją žaidynių dieną – liepos 2-ąją – Kauno miesto savivaldybės Didžiojoje salėje (Laisvės al. 96) nuo 12 val. vyks tradicinis Pasaulio lietuvių sporto forumas.

Susitinka nuo 1978-ųjų

Pasaulio lietuvių sporto žaidynės yra nacionalinės svarbos įvykis, jas globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Be to, žaidynės yra įtrauktos ir į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio paminėjimo renginių kalendorių.

Šių metų žaidynės yra jubiliejinės – dešimtosios. Pirmosios buvo surengtos 1978 metais Toronte, vėliau pasaulio lietuviai rinkosi Čikagoje (1983) ir Adelaidėje (1988), o nuo 1991-ųjų kas ketverius metus susitinka gimtinėje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: