Stenlis Kubrikas filmo "Švytėjimas" aikštelėje

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių filmą gali būti sunku užbaigti, o dvi svarbiausios – vėlavimas ir finansavimas. Tačiau gana dažnai taip nutinka dėl to, kad režisieriai labai sunkiai dirba ir padaro visų gyvenimą nepakenčiamą. Kai kurie iš jų nori daryti per daug kiekvienos scenos dublių arba tiesiog kelia pavojų visų sveikatai.

Atlikome tam tikrą tyrimą ir atrinko 10 filmų, kurie, mūsų manymu, jus šokiruos, kai sužinosite, kad juos filmuoti buvo gana nemalonu.

© The Shining / Peregrine Productions

Švytėjimas (1980)

Filmo “Švytėjimas” filmavimo metu tiek Džekui Nikolsonui, tiek Šelei Duvall buvo sunku, tačiau Š. Duvall patyrė išties traumuojančią patirtį. Režisierius Stenlis Kubrikas su ja elgėsi labai griežtai ir darė jai stiprų psichologinį spaudimą, kad privestų aktorę prie jos personažui reikalingos išsigandusios būsenos. Garsioje scenoje su beisbolo lazda Kubrikas nufilmavo 127 Š. Duvall kadrus, o tai iki šiol yra Gineso rekordas.

Po šios scenos Š. Duvall liko su perštinčia gerkle, nubrozdintomis sužeistomis rankomis ir stipria dehidratacija. Nepaisant viso to, Š. Duvall labai gerbė S. Kubricką, o po patirtos šauksmų terapijos ji jautėsi taip, tarsi nuo jos būtų nukritęs didelis svoris. D. Nikolsonui sekėsi kur kas geriau nei Š. Duvall, jo problema buvo ta, kad jis mažai miegojo. Jis miegojo tik automobilyje, kuriuo važiavo iš viešbučio į filmavimo vietą.

© Titanic / Paramount Pictures

Titanikas (1997)

Juostos filmavimas užtruko 138 dienomis ilgiau, nei buvo numatyta iš pradžių, todėl tarp režisieriaus Džeimso Kamerono ir studijos vadovų kilo daug įtampos. Be to, dirbti su D. Kameronu buvo košmaras, nes jis visą laiką ant visų rėkė. Be to, jis privertė aktorius ir filmavimo komandos narius dienų dienas praleisti bakuose, kurie buvo pripildyti šalto vandens. Todėl dalis filmavimo komandos narių smarkiai susirgo.

© Apocalypse Now

Šių dienų Apokalipsė. Sugrįžimas (1979)

Sąlygos Filipinuose buvo absoliučiai varginančios, nes ekstremalus oras naikino filmavimo aikšteles ir privertė studiją išleisti per daug pinigų. Marlonas Brando ir Francis Fordas Kopola dažnai nesutardavo, nes M. Brando pamiršdavo savo žodžius. Be to, filmuojant filmą M. Brando priaugo daug svorio, todėl F. Kopola galvojo jį atleisti. Vyšnia ant torto buvo tai, kad Martinas Šinas filmavimo metu patyrė infarktą, bet, laimei, visiškai pasveiko.

© Jaws / Universal Pictures

Nasrai (1975)

Stevenas Spielbergas buvo dar labai jaunas, kai pradėjo filmuoti “Nasrus”, ir dėl jo klaidų biudžetas padidėjo nuo 4 iki 9 milijonų dolerių. Be to, filmavimo procesas truko 159 dienas, nors turėjo būti nufilmuotas per 55 dienas. Kai filmas buvo pradėtas kurti, prodiuseriai dar nebuvo sukūrę netikro ryklio, o aktoriai ir filmavimo grupė dar nebuvo pasamdyti. Filmuojant vieną filmo sceną, įtrūko laivo korpusas ir jis pradėjo skęsti.

Spielbergas šaukė, kad aktoriai išliptų iš laivo, o garso inžinierius šaukė nekreipti dėmesio į aktorius ir pirmiausia gelbėti garso įrangą. Garsusis režisierius baiminosi, kad šis filmas sužlugdys jo karjerą, tačiau vietoj to studija jam atleido, kai filmas per pirmąjį savaitgalį uždirbo milžinišką sumą pinigų.

© The Lighthouse / A24 Films

Švyturys (2019)

Robertas Pattinsonas per daugybę filmavimų taip supyko ant režisieriaus Roberto Eggerso, kad buvo pasiruošęs jam smogti. Taip nutiko dėl to, kad jis daug kartų filmavo tą pačią sceną, kurioje jis tiesiog vaikščiojo po paplūdimį. Tačiau, be to, sąlygos buvo tokios sunkios ir reiklios, kad R. Pattinsonas ir jo kolega, Willemas Dafoe, beveik nesikalbėjo už filmavimo aikštelės ribų.

© The Revenant / Regency Enterprises

Prisikėlęs (2015)

Režisierius Alejandro Gonzálezas Iñárritu norėjo savo filmą filmuoti chronologine tvarka, o tai buvo gamybos košmaras. Grafikas buvo itin sunkus, o Kalgario oras tapo tikru išukiu. Dėl minusinės temperatūros ir nuolat besikeičiančių orų filmavimo komandai buvo labai sunku išlaikyti tęstinumą. Be to, Iñárritu buvo tvirtai įsitikinęs, kad reikia kuo daugiau naudoti natūralią šviesą, todėl reikėjo rasti laiko, kai tik buvo tinkamas oras.

© The Wizard of Oz / MGM Studios

Ozo šalies burtininkas (1939)

Filmavimo metu daug kas nepavyko, įskaitant tai, kad vienas iš aktorių dėl alerginės reakcijos kelias savaites praleido ligoninėje. Be to, raganą vaidinusi aktorė smarkiai apdegė, kai sprogo pirotechnika ir jai nebuvo pasakyta pasitraukti nuo kelio. Daugumos aktorių kostiumai buvo pagaminti iš pavojingų medžiagų, pavyzdžiui, asbesto, arba buvo karšti ir jiems buvo sunku net judėti.

Pavyzdžiui, liūto kostiumas buvo pagamintas iš tikro liūto, ir aktorius dažnai perkaisdavo. Be to, jis daug svėrė, todėl jam buvo sunku vaidinti po sunkiomis dekoracijų šviesomis.

© The Man Who Killed Don Quixote / Alacran Group

Žmogus, kuris nužudė Don Kichotą (2018)

Terry Gilliamas šį filmą norėjo nufilmuoti 1989 m., bet pradėjo filmuoti tik 2000 m. Tačiau potvynis dykumoje sugadino daug įrangos ir visiškai pakeitė dekoracijas. Maža to, viduryje filmo dėl nugaros išvaržos pasitraukė pagrindinis aktorius Jeanas Rochefortas. Filmo filmavimas nutrūko, o 2005 m. Johnny Deppas prarado susidomėjimą ir kitas pagrindinis aktorius mirė.

Nepaisant visų šių sunkumų, filmas galiausiai buvo baigtas ir išleistas 2018 m., praėjus 29 metams po to, kai T. Gilliamas pirmą kartą pradėjo prie jo dirbti. Filme pagrindinius vaidmenis atliko Adamas Driveris ir Jonathanas Pryce’as, jis buvo išleistas tik kai kuriuose Europos kino teatruose. Per kitus dvejus metus po užbaigimo jis buvo išleistas JAV ir Jungtinėje Karalystėje, tačiau labai nesėkmingai.

© Fitzcarraldo / Werner Herzog Film

Fickaraldas (1982)

Pats filmo sumanymas buvo sudėtingas, tačiau filmavimo procesas iki šiol vadinamas vienu sunkiausių visų laikų filmų. Režisierius Verneris Hercogas norėjo, kad scenoje, kurioje jie tempia laivą į kalną, būtų panaudotas tikras 320 tonų sveriantis laivas, o ne miniatiūrinės kopijos, kaip jam buvo pasiūlyta. Laivui nešti buvo pasamdyta daugybė statistų, tačiau buvo per daug traumų, muštynių ir žmonių, kurie pasitraukė iš projekto. Mickas Jaggeris turėjo atlikti antraplanį vaidmenį, bet jis pasitraukė, todėl režisierius buvo priverstas iš naujo filmuoti visas scenas su jį pakeitusiu aktoriumi.

© Heaven’s Gate / Partizan Productions

Dangaus vartai (1980)

Dauguma filmo scenų buvo filmuotos nuo 32 iki 60 kartų. Tai ne tik padidino biudžetą, bet ir sukėlė didelį psichologinį spaudimą aktoriams. Be to, režisierius samdė statistus mėgėjus ir liepė jiems patiems atlikti triukus per daugelį kadrų. Dėl to buvo patirta daugybė traumų, nes žmonės buvo arklių mėtomi į purvą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: