Prieš 60 metų, kai televizoriai namie vis dar buvo prabanga, per televiziją rodomas turinys buvo skirtas visai šeimai. Adamsų šeimynėlė puikiai tai iliustruoja. Tai juodojo humoro serialas, kuriame veikia ekscentriški, egzotiką gyvenime mėgstantys milijonieriai.

1. Šis televizijos šou paremtas „The New Yorker“ karikatūromis

Pirmą kartą „Adamsų šeimynėlė“ buvo transliuojama 1964 m. Veikėjus sukūrė karikatūristas Čarlzas Adamsas ir nuo 1938 iki 1964 m. savo karikatūras publikuodavo „The New Yorker“. Pradinė idėja buvo nupiešti idealios XX a. šeimos satyrą: turtingų aristokratų, kurie turi makabriškų polinkių. Po televizijos šou ėjo filmai, vaizdo žaidimai, knygos ir dainos. Netrukus Adamsų šeiminėlė užėmė svarbią vietą populiariojoje kultūroje.

2. Personažai iki pat to laiko, kai pasirodė televizijoje, neturėjo vardų

Tuo metu, kai personažų karikatūros pasirodė „The New Yorker“, jie neturėjo vardų. Vėliau jiems vardus davė televizijos šou prodiuseriai. Karikatūrų autorius šeimos patriarchą pasiūlė pavadinti Gomesu, o jo žmoną – Mirtiše.

Vyriausiasis sūnus buvo pavadintas Pūgžliu, o dukra, remiantis vaikišku eilėraštuku, – Trečiadiene. Liokajus Svirdulys, dėdė Pūlinys, močiutė Eudora ir Daiktas buvo kiti svarbūs serialo herojai.

3. Laikui bėgant Gomeso Adamso išvaizda labai pasikeitė

Pirminėse karikatūrose Gomesas atrodė kaip stambus pasipūtęs pakeltanosis kreivais dantimis ir susitraukusiu smakru. Šis personažas buvo visai nepanašus į aktorių Džoną Astiną, kuris jį suvaidino ir tais laikais buvo gerai žinomas dėl daugybės garsių filmų.

Prodiuseriai Džonui suteikė visą laisvę kurti savo veikėją taip, kaip nori, taigi jis siūlydavo jiems idėjas, o jie savo ruožtu padėdavo jas apginti prieš kanalo savininkus, jei šie nuspręsdavo jas atmesti. Jo idėja buvo padaryti Gomesą patraukliu vyru, „lotyniškuoju meilužiu“, kadangi toks tuo metu buvo dominuojančio vyro prototipas.

4. Grimuotojai kiekvieną dieną užtrukdavo po 2 valandas, kol Mirtišei padarydavo makiažą

Mirtišę vaidinanti Karolina Džouns prieš tai buvo dirbusi su tokiomis garsenybėmis kaip Alfredas Hičkokas, Elvis Preslis ir kitais. Šiam vaidmeniui ją smarkiai nugrimuodavo ir duodavo dėvėti natūralių ilgų juodų plaukų peruką, kadangi jos pačios plaukai buvo šviesūs, trumpi bei garbanoti. Per abu serialo sezonus ji taip pat vaidino panelę Fingers ir jos dvynę sesę Ofeliją Framps.

5. Iš pradžių Svirdulys negalėjo kalbėti

Pirminė idėja buvo leisti Sviduliui tik urgzti, tačiau per pirmojo epizodo filmavimą dėl aukšto ūgio ir gilaus žemo balso žinomą liokajų vaidinantis Tedas Kasidis suimprovizavo ir šeimai paskaminus į duris ištarė garsiąją frazę „Skambinote?“. Prodiuseriams tai taip patiko, kad jie nusprendė duoti Kasidžiui daugiau trumpų pasikartojančių eilučių.

6. Dėdę Pūlinį vaidinęs aktorius norėdamas gauti vaidmenį nusiskuto galvą

Iš pradžių už peržiūrą atsakingi asmenys atmetė Džekio Kogano kandidatūrą į dėdės Pūlinio vaidmenį, tačiau tada jis grįžo namo, nusiskuto galvą, pats pasisiuvo savotišką kostiumą bei pasidarė makiažą, o tada grįžo į atranką. Galiausiai gavo vaidmenį. Koganas vaidino Holivude nuo pat vaikystės. Jo vienas iš įsimintiniausių vaidmenų – berniuko, kuris lydėjo Čarlį Čapliną jo 1921 m. klasika tapusiame filme „Vaikis“.

7. Daiktas buvo Tedo Kasidžio ranka

Daiktas, šeimai namų apyvokoje padėjusi ranka, priklausė tam pačiam aktoriui, kuris vaidino Svirdulį. Iš tiesų tai buvo dešinioji jo ranka, nors Tedas kartais jas sukeisdavo – norėdavo pažiūrėti, ar kas nors tai pastebės. Seriale taip pat galima pamatyti ir visą jo ranką nuo peties, pavyzdžiui, kai jisai bando ją iškišti iš dėžės ir ką nors pasiekti. 23-iajame epizode prodiuseriai atskleidė, kad pilnas rankos vardas buvo Daiktas D. Daiktas.

8. Adamsų šeimynėlė buvo pirmoji šeima televizijos istorijoje, kuriai priklausė kompiuteris

Gomesas viename epizode nusprendžia, kad jam norisi atostogauti Mėnulyje, taigi naudodamasis savo asmeniniu kompiuteriu bando apskaičiuoti, kiek kainuotų tokia kelionė. Kompiuteris atlieka atitinkamas matematines operacijas ir išaiškėja, kad tokia kelionė Gomesui kainuotų 1 mldr. 21.30 JAV dolerio.

9. Adamsų šeimynėlė buvo labai turtinga

Serialas turėjo būti egzotišką skonį turinčių ekscentriškų milijonierių parodija. „Forbes“ žurnale buvo paskelbta analizė, kad Gomesas Adamsas buvo Kastilijos karališkosios šeimos ir britų aristokratų palikuonis. Taip pat jam labai pasisekė nusipirkti pelkę, kurioje vėliau buvo rastas naftos šaltinis. Maža to, turguje jis įsigijo mumifikuotą ranką, kuri vėliau išaiškėjo esanti neįkainojama egiptietiška antikvarinė brangenybė.

Taigi turėdamas pinigų Gomesas sugebėjo įpirkti draudimo kompaniją, druskos kasyklą, antkapių fabriką ir grifų fermą. Sudėjus visą jo turtą išėjo apie 2 mlrd. JAV dolerių.

10. Gomesas ir Mirtišė iš tikrųjų mylėjo vienas kitą

2018 m. Gomesą vaidinęs Džonas Astinas viename interviu prisipažino, kad jis ir Karolina Džouns (Mirtišė) iš tikrųjų nuo pat pradžių traukė vienas kitą, taigi tai padėjo jiems įtikinamiau suvaidinti savo meilę seriale. Aktoriai nusprendė, kad jų veikėjai „karštai mylės vienas kitą“, priešingai nei blankios kitų tuo metu rodytų situacinių komedijų poros.

Tačiau nors Gomesas ir bučiuodavo Mirtišei ranką bei kalbėdavo jai prancūziškai, jis niekada nėra pabučiavęs jos į lūpas.

11. Pirminėse karikatūrose pusbrolio Ito nebuvo

Pusbrolio Ito personažą sukūrė ne kas kitas, o televizijos šou prodiuseriai. Jis buvo žemas plaukais apaugęs žmogeliukas, kuris kalbėjo tik šeimai suprantama kalba. Viename epizode šeimos nariai išmokė jį kalbėti lėčiau ir suprantamiau, tačiau tuomet jis pasidarė irzlus bei įžeidus, todėl Mirtišė pasistengė jį supykdyti, kad jis vėl kalbėtų greitai.

Seriale būdavo užsimenama apie būrį kitų Gomeso pusbrolių, kurie taip ir nepasirodė, tačiau ilgas jų sąrašas sudarė didelės šeimos įspūdį.

12. Adamsai amžinai konkuravo su Mansteriais

Nuo pat premjeros 1964 m. serialas konkuravo su „Mansteriais“, kurių šou pasirodė savaite vėliau, tačiau „Adamsų šeimynėlės“ reitingai visuomet būdavo geresni. Po dvejų metų „Mansterių“ transliaciją atšaukė. Vėliau tas pats atsitiko ir „Adamsų šeimynėlei“.

13. Adamsų šeimynėlė grįžo su pora labai sėkmingų filmų

1991 m. režisierius Baris Sonenfeldas ir „Vyrų juodais drabužiais“ kūrėjai sugalvojo moderniai adaptuoti „Adamsų šeimynėlę“: jie paliko juodajį humorą, tačiau veiksmas vyko naujausiais laikais. Pagrindinius vaidmenis atliko Raulis Chulia (Gomesas), Andželika Hiuston (Mirtišė), Kristoferis Loidas (pusbrolis Itas) ir Kristina Riči (Trečiadienė). Fimas sulaukė kritikų ir publikos pripažinimo, o po kelerių metų buvo išleistas tęsinys, kuriame Mirtišė turėjo dar vieną sūnų.

14. 2022 m. Adamsų šeimynėlė sugrįš

2021 m. pab. buvo paskelbta, kad garsusis režisierius Timas Burtonas kuria naują serialą apie Adamsų šeimynėlę, šįkart dėmesio centre palikdamas Trečiadienę. Serialas bus išleistas 2022 m. rudenį, o pagrindinį vaidmenį jame atliks Džena Ortega. Ji vaidins beveik suaugusią paauglę Trečiadienę. Maždaug tuo pat metu bus išleistas ir naujas filmas apie Mansterius, kurį režisuoja Robas Zombis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: