Facebook saugumo inžinierius yra kaltinamas pasinaudojęs „privilegijuotu prisijungimu“ prie asmeninių duomenų ir taip internete persekiojęs bei šnipinėjęs moteris. Kibernetinės saugos tarnybos „Spyglass security“ įkūrėja Jackie Stokes, savo Twitter paskyroje pasidalino įtarimais dėl šio incidento. Facebook iškart ėmėsi tyrimo.
Stokes tikina informaciją gavusi iš patikimo šaltinio. „Man buvo pranešta, jog saugumo inžinierius, dirbantis Facebook, gali naudoti savo prisijungimus, kad persekiotų ir šnipinėtų moteris kibernetinėje erdvėje,“ sakė pranešime. „Aš turiu Tinder prisijungimus. Ką aš turėčiau daryti su šia informacija?“.
Jackie Stokes savo paskyroje pasidalino nuotrauka, kurioje vyras save įvardina kaip „profesionalų persekiotoją“. Ši nuotrauka nebūtinai įrodo piktnaudžiavimą pareigomis, tačiau moteris teigia turinti daugiau įrodymų, kurių dar nepaskelbė viešai.
Facebook apsaugos pareigūnas Alex Stamos teigia, kad tiria šį įvykį „skubos tvarka“. „Svarbu, kad asmens informacija liktų privati ir apsaugota, kai jie naudojasi Facebook,“ teigia Stamos. „Todėl mes turime griežtą politikos kontrolę bei techninius apribojimus ir todėl darbuotojai prie duomenų gali prisijungti tik kai reikia atlikti savo darbą – pavyzdžiui ištaisyti klaidas, valdyti klientų aptarnavimo problemas ar atsakyti į svarbius teisinius prašymus. Darbuotojai, kurie piktnaudžiauja šiais dalykais, bus atleisti.“
Bendrovė taip pat teigė, kad prieiga prie slaptų duomenų buvo užregistruota ir patikrinta, ir darbuotojams bandant peržiūrėti šią informaciją jie gaudavo perspėjimą, reikalaujantį patvirtinti, kad prieiga yra būtina. Facebook teigė turinti automatines sistemas, kurios yra skirtos atpažinti piktnaudžiavimo asmenine informacija atvejus. Kompanija nekomentavo, ar, būtent, šis atvejis buvo užfiksuotas minėtų sistemų.
Facebook įkūrėjas Mark Zuckerberg savo tinklapio pirmąjį dešimtmetį pavadino „idealistiniu ir optimistišku“, tačiau po šių metų įvykių kalba jau šiek tiek atsargiau. „Dabar yra visiškai akivaizdu, kad mes skyrėme nepakankamai dėmesio piktnaudžiavimo informacija prevencijai. Mes iki galo nesupratome, kokia yra mūsų atsakomybė. Tai – didelė klaida, ir tai yra mano klaida.“
Facebook kūrėjų konferencijoje F8, kompanija pranešė, kad vartotojai netrukus galės susikurti ir pažinčių profilį Facebook. Aiškinama, kad „potencialūs partneriai bus rekomenduojami remiantis pagal tai, kam jūs teikiate pirmenybę santykiuose, bendrus dalykus ir draugus. Vartotojai turės galimybę atrasti žmones su panašiais pomėgiais per grupes (Groups) ar įvykius (Events).“
Facebook ne pirmą kartą susiduria su privatumo ir saugumo problemomis. 2018m. pradžioje kilo didžiulis skandalas, kurio metu paaiškėjo, kad bendrovė „Cambridge Analytica“ pasinaudojo daugiau nei 87 mln. Facebook vartotojų profilių JAV prezidento rinkimų reklamai. Apie tai, kaip buvo naudojamasi asmens privačia informacija, žinoma, nei vienas iš jų nežinojo. „Cambridge Analytica“ asmeninius duomenis rinkti pradėjo dar 2014 metais. Kad paveiktų rinkėjų nuomonę, naudojo jų privačią informaciją ir politines reklamas. Ši kompanija dirbo su D. Trump‘o rinkimų štabu ir manoma, kad šis manipuliavimas asmens duomenimis padėjo jam laimėti prezidento rinkimus.