© Evelinos Pabricaitės nuotr./ KaunoZinios.lt

Beveik po metų trukusių diskusijų apie socialinio tinklapio Facebook „Tikrojo vardo politiką“, Facebook nusprendė padaryti kelis pakeitimus šiame procese tam, kad pagerinti šio tinklapio lankytojų, įskaitant ir LGBTQ bendruomenę, naudojimąsi siūlomomis paslaugomis.

Facebook pažadėjo, jog bus vykdomi tam tikri pakeitimai „Tikro vardo politikoje“, po to, kai pasirodė keli incidentai, kai kelios LGBTQ bendruomenės narių anketos buvo užblokuotos, dėl tariamų melagingų anketų. Socialinis tinklas Facebook reikalauja, jog anketoje būtų vartojamas vardas, kuriuo žmogus yra žinomas savo draugams bei šeimos nariams. Daugumai „drag“ atlikėjų (t.y. vyrai, kurie persirengia moterimis ir atlieka pasirodymus) jų naudojami vardai ir yra tie vardai, kuriais jie yra žinomi daugumai žmonių, tačiau tai nesustabdė Facebook užblokuojant šių atlikėjų anketas.

Nors Facebook ir neatsisako savo „Tikrojo vardo politikos“ , tačiau pradedami nauji bandymai, kurie turėtų pagerinti pačią politiką ir palengvinti vartotojų gyvenimą. Facebook Pasaulinių operacijų viceprezidentas Justin‘as Osofsky bei siūlomos produkcijos vyriausiasis vadybininkas Todd‘as Gage‘as Facebook bloge rašė: „Mes siekiame pagerinti visų vartotojų naudojimąsi mūsų paslaugomis, ypač toms bendruomenėms, kurios yra atstumtos bei diskriminuojamos.“.

Visų pirma, Facebook naujieji politikos pakeitimai reikalauja, jog žmonės, kurie nori pranešti apie tariamai melagingą anketą, turi pateikti daugiau informacijos, kodėl anketa yra melaginga. Prieš šiuos pakeitimus, norint pranešti apie tokią anketą, užtekdavo paspausti vieną mygtuką.

Visų antra, bandomas vienas iš būdų, kurio metu žmonės, apie kurių anketas buvo pranešta kaip melagingas, gali apginti savo anketą, kad ši nebūtų užblokuota. Taigi, jei apie tavo anketą yra pranešama, netgi jei tu naudoji savo „drag“ vardą, ar tiesiog kitą vardą, norėdamas apsaugoti savo privatumą, bijodamas užgauliojimų, priekabiavimų ar persekiojimų, tau bus suteikta savaitė apibūdinti savo situaciją, prieš Facebook užblokuojant tavo anketą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: