Išskirtiniai drabužių ir mados stiliai gali lengvai sukurti kitokio laiko ir vietos iliuziją. Tai yra būtent tai, ką Ukrainoje gyvenanti šokių mokytoja Mila Povoroznijuk daro kiekvieną dieną su savo didžiule spinta, kurioje yra XVIII ir XIX a. įkvėpti drabužiai. Susižavėjusi senoviniais drabužiais, ypač tais, kurie kilę iš karaliaus Eduardo VII laikų, ji į savo kasdienę aprangą ėmė įtraukti vis daugiau ir daugiau tokių drabužių – kai kuriuos drabužius net pati pasisiuvo.
„Į istorinės rekonstrukcijos judėjimą įsitraukiau prieš 12 metų“, – teigia Povoroznijuk. „Iš pradžių ėjau į Renesanso festivalius. Buvo aprangos kodas ir aš turėjau pasisiūti atitinkamus drabužius. Tada ėjau į puotas, skirtas XVIII ir XIX a., kur taip pat buvo specialus aprangos kodas“. Šiuose puotose ji atrado savo aistrą XIX a. kostiumams, todėl ir toliau lankė juos, kai nereikdavo vesti šokių pamokų Vinicoje. Ji lankėsi vietinėse senovinių drabužių parduotuvėse ir pati siuvosi drabužių, kad užpildytų savo spintą.
„Pirmas dalykas mano drabužių spintoje, kurį dėvėjau kasdieniame gyvenime, buvo mėlynas rudens paltas, panašus į XIX a. instituto merginų stilių“, – prisimena ji. „Jis buvo pasiūtas prieš aštuonerius metus. Natūralu, kad pasirinkau dalykus, kurie derėjo prie jo ir palaipsniui mano drabužių spinta buvo užpildyta vis daugiau senovinių drabužių. Jau maždaug dvejus metus aš visą laiką taip rengiuosi.“
Jos aprangos išpopuliarėjo tiek „Instagram“, tiek „TikTok“ platformose dėl jų nuostabaus autentiškumo. Povoroznijuk negaili detalių savo įmantrioms aprangoms, ji dėvi tradicines kepures, pirštines, korsetus ir batus. Prieš pradėdama fotosesijas, ji taip pat sumodeliuoja savo plaukus į skirtingus XIX a. stilius.
Daugiau: striukės moterims
Taip pat skaitykite: Išskirtinės ir kerinčios Semmi Djabrail tikslas – pakeisti požiūrį į žmogų su negalia [FOTO]