Nors „Netflix“ dabar dominuoja kino pramonėje, turėdama kino žvaigždžių ir apdovanojimų sezono monopolį, srautinių transliacijų paslauga surizikavo kurti originalius kino projektus su Adamu Sandleriu.
Sandlerio sutartis prodiusuoti ir vaidinti originaliuose „Netflix“ filmuose 2015 m. galėjo pasirodyti kiek neįprastai. Žvelgiant atgal, pasirodė, kad Sandleris geriau nei bet kas kitas įžvelgė, link kur juda ši industrija. Per ateinančius kelerius metus jam nusišypsojo dar didesnė sėkmė, nes „Netflix“ būtent jam kūrė įvairiausius projektus: netgi prisidėjo prie neįprasto Sandlerio dramatiško vaidmens filme „Kelias į NBA“ (angl. Hustle), būsimo animacinio filmo šeimai „Leo“, jo dukters proveržio vaidmens filme „You Are So Not Invited To My Bat Mitzvah“ ir audringo standup’o „100% Fresh“. Tačiau Sandlerio istorija su „Netflix“ neapsieina be kontroversijų. Pirmasis Sandlerio „Netflix“ filmas „The Ridiculous 6“ pelnė nemažai „Netflix“ kritikos, kai keli aktoriai pasitraukė iš filmavimo aikštelės dėl daugybės įžeidžiančių juokelių.
Filme „The Ridiculous 6“ balansuojama ties rasistinio humoro riba, dėl ko net keli projekte dalyvavę Amerikos čebuviai pasitraukė iš filmavimo aikštelės. Kas filme blogai? Sunku apsispręsti, nuo ko pradėti vardinti… Nuo nuolat pasikartojančių juokelių apie viduriuojantį asilą, kuris gali purkšti fekalijomis per visą kambarį? Ilgas epizodas, kuriame vyras išsiima dešinę akį? Veikėjas, kuris turėtų būti toks kvailas, kad galvoja, jog moterys kakoja kūdikius? Geriausia ko gero pradėti nuo Adamo Sandlerio pusiau miegančio, siaubingo vaidmens – galiamai blogiausio jo karjeroje – pagrindinio veikėjo Tomio, dar žinomo kaip „Baltasis peilis“, vyro, kurį apačių gentis užaugino kaip turintį antžmogiškų kovos įgūdžių, vaidmens.
Sandleris negali apsispręsti, ar Tomis turėtų būti stoiškas šios nevykėlių gaujos lyderis, ar kvaištelėjęs „indėnų” stereotipas, kaip jis greičiausiai buvo sumanytas iš pradžių. Jis negali nuslėpti savo paniekos ar visiško nesidomėjimo projektu. Suprantama, kad Sandleris šiuo metu kuria komedijas daugmaž tik tam, kad finansiškai išlaikytų save ir savo draugus, bet ar ne per daug būtų prašyti, kad pamatytume bent kruopelytę aktorinių pastangų?
Tomio kelionė prasideda, kai jis sutinka savo tėvą Frenką Stokburną (akt. Nickas Nolte) prieš pat tai, kai jį pagrobia blogiukas Ciceronas (akt. Danny Trejo). Jis palieka savo gentį, kad surastų tėvą, ir pakeliui sužino, kad Frenkas buvo „užimtas žmogus“ ir Tomis turi penkis netikrus brolius brolius: Ramoną (akt. Rob Schneider), Mažajį Pitą (akt. Taylor Lautner), Hermą (akt. Jorge Garcia), Danį (akt. Luke Wilson) ir Čiko (akt. Terry Crews). Jie susiburia į „Juokingąjį šešetuką“ ir išsiruošia gelbėti savo naujai atrastą patriarchalinę šeimą.
„The Ridiculous 6“ buvo pirmasis originalus Sandlerio „Netflix“ filmas ir vienas pirmųjų šios srautinio perdavimo paslaugos sukurtų filmų, nes vos prieš kelis mėnesius „Netflix“ pristatė savo pirmąjį originalų įsigytą filmą „Beasts of No Nation“, kuris sulaukė didelio kritikų pripažinimo. Nors „Beasts of No Name“ turėjo tapti pagrindiniu pretendentu į apdovanojimų sezoną (ypač dėl antraplanės žvaigždės Idris Elba), „The Ridiculous 6“ buvo skirtas labiau šeimyninei auditorijai. Nors Sandleris ir toliau išliko populiarus, keli paskutiniai jo filmai kino teatruose neįtiko kritikams: „Džekas ir Džilė“ (angl. Jack and Jill), „Pakvaišęs tėtis“ (angl. That’s My Boy), „Kartu ne savo noru“ (angl. Blended) ir „Nebdrendylos 2“ (angl. Grown Ups 2) sulaukė vienų blogiausių atsiliepimų per visą Sandlerio karjerą, verta paminėti, kad kritikai niekada ir nebuvo itin palankūs jo kūrybai.
Teoriškai, „The Ridiculous 6“ atrodė galintis tapti kita Sandlerio klasika. Filmą kūrė režisierius Frank Coraci, režisavęs geresnius Sandlerio filmus, tokius kaip: „Stadiono vaikis“ (angl. The Waterboy) ir „Vestuvių dainininkas“ (angl. The Wedding Singer). Užuot privertęs Sandler vaidinti šeimai skirtame nuotykyje, kuriame jis buvo priverstas būti sentimentalus, „The Ridiculous 6“ leido buvusiai „Saturday Night Live“ žvaigždei panaudoti šiek tiek anarchiškos keistos komedijos, kurią jis dažnai naudojo savo karjeros pradžioje. Filme „The Ridiculous 6“ komiškai pažvelgta į vesterno žanrą, kuriame bandyta pašiepti filmų apie ginklanešius banalybes. „Netflix“ specialiai suderino filmo išleidimo laiką su Kventino Tarantino filmo „Grėsmingasis aštuonetas“ (angl. The Hateful Eight), kuris panašiai (nors ir ne taip kvailai) pažvelgė į šį žanrą, debiutu.
Kodėl „The Ridiculous 6“ buvo toks kontroversiškas?
Vis dėlto, Sandleris už šią kontroversiją sumokėjo, paaiškėjus, kad kai kurie filmo juokeliai buvo čiabuvių kultūros sąskaita. Vesterno žanras jau turėjo gana sudėtingą istoriją, susijusią su čiabuvių vaizdavimu, todėl logiška, kad Sandleris norėjo tai kaip nors pakomentuoti. Tačiau juokeliai apie apačių kultūrą ir genčių tradicijas, kaip pranešama, paskatino dešimtis vietinių aktorių (įskaitant filmo patarėją kultūros klausimais) protestuoti ir palikti filmavimo aikštelę.
Interviu laikraščiui „The Guardian“ Navahų genties narys Loren Anthony ir kino studentė Allison Young pareiškė, kad iš filmavimo aikštelės išėjo dėl to, kad filmas buvo nepakankamai jautrus. Young sakė, kad ji apsipylė ašaromis: ji manė, kad filmas „turėtų būti komedija, kuri priverčia juoktis“ ir kad „toks filmas neturėtų priversti žmogų taip jaustis“. Anthony pranešė, kad kai ji išsakė savo nusiskundimus, režisierius jai tiesiog pasakė, kad nepagarbūs juokeliai turėjo būti komiški ir kad visi, kurie „jautriai“ reaguoja į filmo humorą, gali išeiti iš filmavimo aikštelės.
Nepaisant to, kad ši kontroversija tikrai nepalankiai nuteikė filmą, pranešimai apie „masinius pasitraukimus“ galėjo būti perdėti. Laikraštis „The New York Daily News“ rašė, kad tik keturi iš daugiau nei 100 filme dirbusių Amerikos čebuvių kraujo turinčių aktorių iš tikrųjų paliko filmavimo aikštelę ir vis gi kad daugelis gynė Sandler. Filmavimo aikštelėje likęs vietinis aktorius Ricky Lee teigė, kad nors kritikai iškėlė „teisėtų klausimų“, kritikuoti Sandlerį ir filmo scenaristus buvo „netinkamas mūšio laukas“.
„Netflix“ atstovas taip pat stojo ginti „The Ridiculous 6“ ir teigė, kad filmo pavadinime „juokinga ne veltui: nes jis yra juokingas“ (angl. ridiculous – absurdiška, juokinga). „Netflix“ filmą pavadino „plačia vakarietiškų filmų ir jų išpopuliarintų stereotipų satyra“ ir pažymėjo, kad „The Ridiculous 6“ pasižymi „įvairialype aktorių komanda, kuri yra ne tik juoko dalis, bet ir pati juokauja“. Kad vietiniai aktoriai „dalyvavo pokšte“, galima diskutuoti remiantis prieštaringais filmo žvaigždžių pranešimais, tačiau tai tikrai neturėjo įtakos filmo „The Ridiculous 6“ žiūrovų skaičiui. Per pirmąją premjerą, „The Ridiculous 6“ buvo žiūrimiausias filmas „Netflix“ istorijoje.
Kad ir kaip keistai tai atrodytų, „The Ridiculous 6“ galiausiai tapo labai įtakingu. Filmas įtvirtino precedentą, kad žiūrovai žiūrės bet ką, jei tai bus prieinama jų jau prenumeruojamoje paslaugoje nepaisant siaubingų atsiliepimų. „The Ridiculous 6“ be vargo pritraukė tiek paprastus „Netflix“ prenumeratorius, tiek Sandler komedijų gerbėjus. Šią tendenciją „Netflix“ per ateinančius kelerius metus ir toliau išnaudos savo naudai.
Įžeidūs juokeliai filme „The Ridiculous 6“ yra viena iš daugelio priežasčių, dėl kurių šis filmas yra nevertas pakartotinio peržiūrėjimo. Nors „The Ridiculous 6“ (kaip ir daugelis kitų „Netflix“ originalių filmų) sukėlė šurmulį per pirmąjį išleidimo savaitgalį, tai neturėjo ilgalaikio poveikio popkultūrai.