Nuostolingiausi 2021-ųjų metų kino filmai

0
1

Praėję metai buvo itin sunkūs bet įsimintini kino pasaulyje. Nemaža dalis kino ekranizacijų į kino teatrus nepritraukė tiek daug žiūrovų, kiek buvo tikėtasi, ir kino kūrėjai patyrė tikrai didelių finansinių nuostolių.

2021 metais pasaulį išvydo daug puikių filmų, tačiau iš kai kurių labiausiai lauktų kino juostų išėjo tik didelis šnipštas. Kaip praneša portalas Screenrant,com, daug aukščiausio lygio filmų uždirbo gerokai mažiau nei buvo į juos investuota, nors juose vaidino geriausi aktoriai, juos režisavo puikūs režisieriai ir reklamavo įtakingos kino kompanijos. Šios kino juostos tik įrodė, kad filmas, nepaisant jo privalumų, gali patirti visišką nesėkmę, jeigu žiūrovai neužpildo kino teatrų salių, o tai yra gerokai sunkesnis žygdarbis šiuolaikiniame pramogų versle nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Filmų nesėkmę galėjo nulemti daugybė veiksnių: prasta reklama, nedidelis poveikis žiūrovams ar filmo biudžetas. Nors atrodo, kad gana nuosekliai stengiamasi išreklamuoti produkciją, o publikos susidomėjimas neišvengiamai lieka subjektyvus, filmų finansinei sėkmei iškilo kita problema: prieinamumas. Nepaprastai išpopuliarėjo namų kino platformos, taigi pagrindinis filmų kūrėjų būdas gauti pelno už savo darbą iš kino teatrų tapo atgyvena. Nors dėl tokių filmų kaip „Kopa“ (Dune) kino teatrai vis dar gyvuoja, žiūrovai visiškai neturi noro eiti į kino teatrus, ypač turint omenyje dabartinę situaciją pasaulyje, t. y. visuomenės sveikatos krizę. Kuo mažiau žiūrovų, tuo mažesnis pelnas, taigi neišvengiamai atsiranda finansiškai nuostolingų filmų.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad finansinė nesėkmė nebūtinai reiškia prastą kokybę. Kai kurie iš toliau išvardytų filmų sulaukė pašėlusiai gerų atsiliepimų ir iš kritikų, ir iš žiūrovų, o kiti kritikų išjuokti filmai uždirbo daug. Svarbią reikšmę turi filmo biudžetas, kadangi netgi didelį įspūdį žiūrovams palikusios kino juostos negali atpirkti kosminio biudžeto. Nepaisydami visuotinai priimtos klaidingos sampratos, kad populiarūs ar plačiai žinomi filmai negali susimauti, pateikiame nuostolingiausius 2021-ųjų metų kino filmus.

Paskutinė dvikova (The Last Duel)

Jau kurį laiką istoriniai filmai nesulaukia pakankamai dėmesio kino pasaulyje. Pernai šviesą išvydo naujausias Ridlio Skoto filmas „Paskutinė dvikova“ , kuriame pasakojama apie viduramžių realybę, apie žiaurų to meto teisingumą ir vyrų hegemoniją. Filmas kainavo 100 mln. dolerių, o visame pasaulyje surinko vos 30,5 mln. dolerių. Ar nepaisant tokios didelės finansinės nesėkmės filmą galima vadinti pavykusiu?

Kino juostoje veikia trys pagrindiniai veikėjai: seras Žakas de Karužas (Matt Damon), skvairas Žakas de Grisas (Adam Driver) ir ledi Margarita de Karuž (Jodie Comer). Kadangi istorija sukasi apie juos, pateikiama, kaip šie trys personažai matė jiems nutikusius įvykius. Keisčiausia, kad žiauriausia pasakojimo versija priklauso Margaritai de Karuž, silpnai moteriai, kuri, vėliau išaiškėja, turi daugiausiai sveiko proto. Veiksmas vyksta XIV amžiaus Prancūzijoje per Šimtametį karą su Anglija, maro šešėlyje. Žakas de Karužas, nuskurdęs karaliaus vasalas, per marą netekęs žmonos ir sūnaus, paima Margaritą į žmonas dėl jos gausaus kraičio, nepaisydamas jos tėvo blogo vardo. Į žmonas ją imti nėra sunku, nes ir pati nuotaka gražaus veidelio. Karužo istorijos versija mums demonstruoja meilę, atsidavimą, švelnumą savo išrinktajai, jo kovą už garbę, atsidavimą karaliui.

Iš vis šiai juostai iki atsipirkimo pritrūko net 69,5 mln dolerių.

Brangusis Evanai Hansenai (Dear Evan Hansen)

Stefano Čboskio brodvėjaus miuziklo „Brangusis Evanai Hansenai“ adaptacija patyrė 8.1–9.1 mln. dolerių nuostolį kino teatruose. Filme pasakojimas sukasi apie tarp žmonių nerimą jaučiantį vidurinės mokyklos moksleivį, kuris nepasako tiesos, kai jo laiškas sau per klaidą supainiojamas su jo bendraamžio savižudžio rašteliu. Kino juosta nesulaukė sėkmės greičiausiai todėl, kad žiūrovų srautus suvaržė besitęsianti Covid-19 pandemija ir nepalankūs kritikų atsiliepimai, kurie teigė, kad siužetas nevykęs, o pagrindinis aktorius netinkamai parinktas. Nors publika priėmė filmą palankiau, „Brangusis Evanai Hansenai“ nebuvo pakankamai paveikus, kad pritrauktų finansinę sėkmę.

In The Heights

Kitas populiariu miuziklu, kurį pirma iš dalies pastatė Lin-Manuela Mirnada, paremtas filmas „In The Heights“ uždirbo tik 43.9 mln. dolerių, o jam pastatyti buvo išleista 55 mln. doleriai, taigi filmo kūrėjai prarado 11.1 mln. Filme veiksmas vyksta tris dienas Vašingtono Aukštutiniame rajone, Aukštutiniame Manhatene. „In The Heights“ vaizduoja, kaip kiekvienas bendruomenės narys siekia savo svajonių. Deja, filmo premjera įvyko tuo pačiu metu ir kino teatruose, ir „HBO Max“ platformoje, o jame suvaidinusios žvaigždės bei pats filmo pavadinimas nebuvo gerai žinomi, taigi ši kino juosta patyrė finansinį fiasko. Vis dėlto „In The Heights“ dėl savo linksmos muzikos ir puikios režisūros be galo patiko ir kritikams, ir publikai. Nors abejojama dėl filmo kultūrinės reikšmės, „In The Heights“ turėjo sulaukti daugiau sėkmės nei iš tikrųjų sulaukė.

Savižudžių būrys (The Suicide Squad)

Džeimso Gano „Savižudžių būrys“ užtemdo savo DCEU pirmtakus, tačiau jis susimovė finansiškai patirdamas 17.6 mln. dolerių nuostolį. Kino juosta paremta praeitos „Savižudžio būrio“ dalies idėjomis. Blogiečių nusikaltėlių komanda išsiunčiama sunaikinti milžiniškos jūrų žvaigždės, kuri siekia užvaldyti pasaulį. Nors filmas, palyginti su kitomis amžiaus cenzą turinčiomis kino juostomis, pasirodžiusiomis kino teatruose per pandemiją, išėjo gana geras, galimas daiktas, kad paleistas namų kino platformose neteko dalies pasisekimo, kurio galėjo sulaukti. Vis dėlto kritikai išgyrė „Savižudžio būrio“ energijos užtaisą, humorą jausmą ir beveik satyrinį smurtą; žiūrovams filmas taip pat be galo patiko. Atrodo, kad pavyko sukurti geriausią šios kino juostos versiją, tačiau jos didelis 185 mln. dolerių biudžetas ir sudėtingos išleidimo aplinkybės nulėmė finansinę nesėkmę.

Karalius Ričardas (King Richard)

Filme „Karalius Ričardas“ vaidino pats Vilas Smitas ir kino juosta kainavo vos 50 mln. dolerių, tačiau sugebėjo uždirbti tik 26.2 mln., taigi 23.8 mln. išėjo į nuostolius. Biografiniame filme Ričardas Viljamsas rūpinasi savo dukrų Veneros ir Serenos ankstyvąja teniso karjera ir ruošia jas tapti dviem svarbiausiomis visų laikų atletėmis. Buvo teigiama, kad filmas komerciškai nepavyko, kadangi jį tuo pačiu metu rodė ir namų kino platformoje, tačiau prie nesėkmės galėjo prisidėti ir tas faktas, kad kino juosta trunka beveik dvi su puse valandos. Žiūrovai teigiamai priėmė šią kino produkciją. Ji taip pat buvo nominuota keliems apdovanojimams. Filmas „Karalius Ričardas“ mums tik pademonstruoja, kad netgi geriausi 2021 metų filmai gali lemtingai suklupti finansiniu atvžvilgiu ir niekada nebeatsitiesti.

Mafijos šventieji (The Many Saints of Newark)

Kriminalinio serialio „Sopranai“ priešistorė „Mafijos šventieji“ prarado 37.3 mln. dolerių. 1967 m. rasinių riaušių Nevarke įkarštyje gangsteris su savo sūnėnu jaunuoju Toniu Soprano bando susidoroti su konkurentais ir patiria visokias šeimines dramas. „Mafijos šventieji“ kino teatruose sulaukė gerokai didesnės nesėkmės, nei buvo tikėtasi, nors namų kino platformoje „HBO Max“tapo labai populiarus. Nei žiūrovai, nei kritikai neparodė didelio susidomėjimo Sopranų priešistore; pasakojimas apie nusikalstamos veiklos užkulisius pasirodė esantis intriguojantis, tačiau niekuo neypatingas. Kadangi filmas iš naujo sudomino žiūrovus originalo serijomis, galimas daiktas, kad „Mafijos šventieji“ iš pat pradžių turėjo būti skirtas namų kino platformoms.

Nauja praeitis (Reminiscence)

Neo-noir“ trileris „Nauja praeitis“ (vaidina Hju Džekmanas) nusipelnė visų laikų prasčiausio filmo debiuto vardo – jis patyrė 38.5–52.5 mln. dolerių nuostolį. Filmo pasakojimas sukasi apie vyrą, kuris panaudoja atmintį atkuriantį prietaisą ant savo klientų ir priešų, kad išaiškintų savo žmonos dingimą. „Nauja praeitis“ nesudomino nei žiūrovų, nei kritikų. Nors šis mokslinės fantastikos kūrinys buvo ambicingas, jis buvo daug kuo paremtas jau anksčiau egzistavusia produkcija. Iš dalies dėl filmo nesėkmės gali būti kalta išleidimo data, kurią daugybė kartų keitė, kad nesutaptų su kitų filmų premjeromis. Nepaisant šių pastangų, kino juosta „Nauja praeitis“ nepadarė tokio didelio įspūdžio, kad sulauktų finansinės sėkmės.

Gyvatės akys (Snake Eyes)

Filmas „Gyvatės akys“, tam tikra prasme išėjęs kaip perleistos G.I. Džo serijos, patyrė 47.9–69.9 mln. dolerių nuostolį kino teatrų kasose. Originalioje istorijoje nindze pripažintas karys Gyvatės Akys mokinasi pažaboti savo kraujo troškulį, kad išpirktų savo kaltes ir išsaugotų kovos menų klaną. Produkcija ir reklama kainavo brangiai, o žiūrovai dėl pandeminio nerimo tapo itin išrankūs ir pelnas smuko. Be to, kritikai nesutiko filmo palankiai, nors pagrindinį aktorių Henrį Goldingą ir išgyrė. Atrodė, kad ir žiūrovai abejingai reagavo į šią kino juostą. Jeigu filmo biudžetas būtų buvęs mažesnis, gal ir būtų pavykę gauti pelno, tačiau pati istorija pernelyg blanki, kad paveiktų auditoriją.

Vestsaido istorija (West Side Story)

Galbūt antrąją 1957-ųjų miuziklo adaptaciją „Vestsaido istorija“ ir režisavo Styvenas Spylbergas, tačiau ji vis tiek patyrė 63.2 mln. dolerių nuostolį, kai tuo tarpu biudžetas buvo 100 mln. dolerių. Istorija perpasakoja Viljelmo Šekspyro „Romeo ir Džiuljetą“. Du jaunuoliai įsimyli vienas kitą, tačiau priklauso skirtingoms konkuruojančioms Manheteno gaujoms ir jų šeimos nepritaria jų meilei. Deja, filmo premjera sutapo su savaitgaliu, kada padaugėjo Covid-19 Omicron atmainos atvejų, ir teko suvaržyti kino teatrų lankomumą. Kadangi filmas buvo paleistas į apyvartą kartu su kino juosta „Žmogus-voras: nėra kelio atgal“ (Spider-Man: No Way Home), tai taip pat galėjo pakenkti žiūrimumui. Kritikai vertino šią „Vestsaido istorijos“ versiją už tai, kad ji pasirodė besanti geresnė nei buvusios adaptacijos, nors puertorikiečiai ir reprezentuoti vis taip pat prastai. Ir žiūrovai filmą priėmė teigiamai. Apibendrinant, „Vestsaido istorijai“ progą sužibėti finansiškai atėmė blogai pasirinktas laikas.

Chaoso planeta (Chaos Walking)

Nors šiame filme vaidina Deizė Ridli ir Tomas Holandas ir kino juosta galėjo sulaukti sėkmės, vis dėlto buvo daugybė neišspręstų problemų, dėl kurių kino kūrėjai patyrė nepaprastai didelį 73.6 mln. dolerių nuostolį. Filme moteris netyčia patenka į distopinę planetą, kurioje nėra nė vienos kitos moters, o vienas jaunas vyras padeda jai pabėgti. Ši kino produkcija nesukėlė labai daug žiūrovų reakcijų, o kritikai, nors ir išgyrė specialiuosius efektus, pasmerkė ją už netinkamą tempą, pernelyg supaprastintą siužetą ir prastą personažų interpretaciją. Galbūt „Chaoso planeta“ būtų sulaukusi didesnės sėkmės įprastais metais, kai kino teatro lankomumas būdavo didesnis, tačiau nelabai tikėtina, kad filmas būtų daug uždirbęs. Tai gana blanki kino juosta, o dėl liūdnų sąlygų, kuriomis debiutavo, tapo dar nuostolingesnė. Kadangi žiūrovai visiškai ja nesusidomėjo, kritikai išsišaipė, o kino teatrai išgyvena sunkius laikus, „Chaoso planeta“ pasirodė besanti labiausiai finansiškai 2021 metais nepavykęs kino filmas.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here