UNCLE "Rabbit in Your Headlights" vaizdo klipo kadras

Viena keisčiausių ir paslaptingiausių Britanijos muzikos grupių „UNKLE“, susibūrusi 1992 metais, išpopuliarėjo visame pasaulyje ir yra gerbiami iki šių dienų. Daugiau negu 25 metus gyvuojantis projektas, dalyvavęs muzikos revoliucijoje, jau dabar yra sukūręs 6 albumus, 15 vaizdo klipų ir 16 singlų.

UNKLE“ grupės susikūrimas nesiskiria nuo daugelio kitų muzikinių projektų, nes paprasčiausiai atsirado dviejų entuziastingų ir ambicingų jaunuolių pastangomis. Anglų elektroninės muzikos atlikėjas James Lavelle ir muzikos prodiuseris bei didžėjus Joshua Paul Davis (scenoje žinomas kaip „DJ Shadow“) pirmą kartą susitiko „Mo‘Wax“ įrašų studijoje. James Lavelle priklausanti įrašu studija 1996 metais sutiko padėti įrašyti debiutinį „DJ Shadow“ albumą „Endtroducing….“, kuris susilaukė didelio populiarumo Anglijoje, Olandijoje ir Amerikoje. Po tokio pasisekimo James Lavelle ir „DJ Shadow“, pasivadinę „UNKLE“, pradėjo drauge kurti naujus muzikos įrašus.

James Lavelle visuomet garsėjo mokantis pritraukti žinomus muzikantus prie savo projektų. Pirmasis elektroninės muzikos grupės išleistas albumas „Psyence Fiction“ bendradarbiavo su tokiais žymiais muzikos atlikėjais kaip Richard Ashcroft, Mike D, Badly Drawn Boy, Thom Yorke ir „DJ Shadow“, kuris šiuo metu turi virš 60,000 įrašų. James Lavelle didžiausio pripažinimo susilaukė 2014 metais, kuomet buvo pakviestas į prestižinį Londono „Meltdown“ festivalį, kuris yra daugelio muzikos atstovų svajonė. „Aš tapau didžėjumi, nes nemokėjau šokti breiko ir piešti grafičio.“ – atskleidė pagrindinis grupės įkūrėjas James Lavelle.

Grupės muzikos stilius priklauso devyniasdešimtųjų tendencijoms. „Trip hop“ – tai elektroninės muzikos ir „hip-hop“ mišinys, kurį būtent ir propaguoja muzikinė grupė „UNKLE“. Negana to, muzikinis projektas prisidėjo prie elektroninės ir alternatyvaus roko vystymosi.

Didžiausią nuostabą grupė sukėlė, kuomet išleido dainas „Rabbit In Your Headlights” ir „Be There“, kurios pakeitė Britanijos muzikinę sceną. „UNKLE“ singlai ne tik pademonstravo aukštos klasės muziką, tačiau ir parodė unikalumą muzikiniuose vaizdo klipuose.

Nors iš pirmo žvilgsnio sunku suvokti „Rabbit In Your Headlights” vaizdo klipo prasmę, tačiau geriau įsižiūrėjus galima atrasti stiprią meninę išliekamąją vertę. Per beveik penkias minutes, pasitelkiant simbolikos elementus, muzikos projekto nariai pristatė visuomenėje nepritampančio žmogaus gyvenimo istoriją, kuris kankinamas baimės, psichologinės naštos, beviltiškumo yra nesuprastas ir užgauliojamas visuomenės. Tačiau ateina momentas, kuomet žmogus susipranta, jog aplinkinių nuomonė nėra tokia svarbi, kokią jis įsivaizdavo, išdrįsta atskleisti tikrąjį veidą ir pradeda pasitikėti savimi. Žmogus, pakeitęs požiūrį į gyvenimą, ne tik pats patampa laimingesnis, bet priverčia susimąstyti ir aplinkinius. „Stylus Magazine“ žurnalas „Rabbit In Your Headlights” įvertino pirmąja vieta tarp šimto geriausių visų laikų muzikinių klipų, o „MVPA“ 1999 metais įteikė geriausio tarptautinio vaizdo klipo apdovanojimą.

Psyence Fiction“ albumo antrąjį singlą „Be There“ sukurė „DJ Shadow“ ir britų atlikėjas Ian Brown. Jake Scott režisuotas „Be There“ primena „Rabbit In Your Headlights” vaizdo klipo koncepciją. Antrajame single galima išvysti jau visuomenėje bandančio pritapti žmogaus gyvenimo istoriją, tačiau besigailinčio savo priimtais sprendimais, kuriuos įtakoja aplinkinių spaudimas. Vaizduojamas žmogus yra pernelyg psichologiškai silpnas, jog pakeistų savo likimą. Unikalus grupės sprendimas abiejuose vaizdo klipuose sąlyginai trumpą žmogaus gyvenimą interpretuoti per greitai skriejančio automobilio ir traukinio judėjimą. Nors šis vaizdo klipas ir nesusilaukė tokio susidomėjimo, bet vis dėlto taip pat turi ypatingą prasmę.

Daugelis yra girdėję „UNKLE“ muziką netgi apie tai nežinodami. Elektroninės muzikos grupės įrašai populiarūs ne tik koncertuose, bet ir plačiai paplitę kompiuteriniuose žaidimuose („Grand Theft Auto IV“, „Assassin’s Creed: Brotherhood“) filmuose („X Files“, „Trance“), televizijos produkcijoje („BBC“ kanale) ir reklamose („BMW“, „Mercedes-Benz“).

Paskutinį kartą Lietuvoje elektroninės muzikos projektas „UNKLE“ buvo apsilankęs praeitais metais vykusiame vasaros festivalyje „Galapagai 2017“.

Taip pat skaitykite: 90-jų muzikos ikonos: „The Cardigans“, „Texas“ ir „The Cranberries“

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: