Du jaunieji išradėjai iš Vašingtono universiteto sukūrė pirštines, kurios padeda pritaikyti gestų kalbą į girdimą kalbą. Šis išradimas, pavadintas SignAloud, gali pakeisti milijonų žmonių, naudojančių amerikietišką gestų kalbą (ASL), gyvenimus.
Kūrėjai pradėjo tyrinėti, kaip geriausia paversti gestus garsais, ir pasirinko naudoti pirštines su jutikliais, kadangi rankų judesiai yra esminiai gestų kalbai. SignAloud pirštinės yra aprūpintos specialiais jutikliais – akselerometrais ir giroskopais, kurie fiksuoja rankų judesius ir padėtis. Šie duomenys siunčiami į kompiuterį, kuris interpretuoja gestus ir paverčia juos į žodžius. Kiekvienas ASL gestas turi specifinį judesį ir rankų padėtį, kuriuos pirštinės gali tiksliai atpažinti. Nors ASL yra pripažinta ir naudojama visame pasaulyje, daugelis girdinčiųjų nemoka šios kalbos. Šios pirštinės gali padėti kurčiųjų bendruomenei lengviau bendrauti su žmonėmis ir taip sumažinti bendravimo barjerus.
SignAloud kūrėjai Roy Allela ir Navid Azodi sukūrė pirštines būdami tik antro kurso studentais. Jų projektas prasidėjo kaip universiteto mokslinis darbas, tačiau greitai išaugo į reikšmingą inovaciją, kuri pritraukė pasaulinį dėmesį ir apdovanojimus. Kūrėjai 2016 metais laimėjo „Lemelson-MIT Student Prize“ apdovanojimą, kuris skiriamas už išskirtinius išradimus ir inovacijas. Šis apdovanojimas suteikė jiems ne tik pripažinimą, bet ir finansinę paramą tolimesnei projekto plėtrai. SignAloud išradėjai, sukūrė šias pirštines, siekdami pagerinti kurčiųjų bendravimo galimybes. Jie tikisi, kad jų išradimas ne tik palengvins kasdieninį bendravimą, bet ir padės didinti visuomenės supratimą apie kurčiųjų bendruomenę ir jų poreikius.
SignAloud dar tik plečiasi, tačiau jau dabar sulaukia didelio susidomėjimo ir palaikymo. Pirštinių poreikis yra didžiulis – nuo kasdienio naudojimo iki mokyklų ir kitų institucijų, kur kurčiuosius reikėtų integruoti į girdinčiųjų aplinką. Ateityje galima tikėtis, kad šis išradimas taps vis labiau prieinamas ir dar labiau patobulintas.