© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Rusijoje per kuklią ceremoniją susituokė lesbiečių pora ir tai yra laikoma pirmąja tos pačios lyties asmenų santuoka šalyje, kur gėjų sąjungos yra neteisėtos, sekmadienį sakė aktyvistai.

Santuoka penktadienį buvo įregistruota todėl, kad viena tų moterų gimė vyru, bet dabar yra translytė, pradėjusi hormonų terapiją, sakė gėjų teisių gynimo grupės “Vychod” aktyvistė Ana Anisimova.

“Oficiali dviejų moterų registracija įvyko todėl, kad viena jų pagal dokumentus yra vyras, – sakė ji. – Formaliai tai buvo vyro ir moters vestuvės, bet de facto – dviejų moterų. Jos yra pirmosios Rusijoje. Abi nuotakos vilkėjo baltas sukneles”.

Internete paskelbtose vestuvių nuotraukose matyti besišypsanti blondinės ir brunetės pora nėriniuotomis vestuvinėmis suknelėmis. Moterys, kurios laikė puokštes, pasirašė oficialius dokumentus viename civilinės metrikacijos biure.

Biuro pareigūnai nebandė sustabdyti tų vestuvių, bet vienas Sankt Peterburgo įstatymų leidimo susirinkimo deputatas žadėjo jas užginčyti.

“Tai įžeidimas tūkstančiams rusų šeimų. Ketinu raginti ją anuliuoti”, – sakė Vitalijus Milonovas, kuris aktyviai dalyvavo lobistinėje veikloje už garsųjį Rusijos “gėjų propagandos” įstatymą.

Pagal tą 2013 metais priimtą įstatymą Rusijoje yra nelegalu skleisti nepilnamečiams informaciją apie homoseksualumą.

Įstatymą smerkia Jungtinės Tautos (JT), o gėjai jį laiko jų orientacijos kriminalizavimu de facto.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: