Lee Sun-kyun filmo "Parazitas" kadras

Pietų Korėjos aktorius Lee Sun-kyun, geriausiai žinomas dėl vaidmens „Oskarą“ pelniusiame filme „Parazitas“, trečiadienį buvo rastas negyvas, gali būti, kad dėl savižudybės, pranešė naujienų agentūra „Yonhap“.

Aktorius buvo rastas automobilyje prie parko Seulo centre, pranešė „Yonhap“, remdamasi policijos informacija.

48 metų Lee jau anksčiau buvo patekęs į policijos akiratį dėl marihuanos ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimo. Po kilusio skandalo aktorius, kadaise garsėjęs savo sveikuolišku įvaizdžiu, pasak vietos naujienų portalų, buvo pašalintas iš televizijos ir komercinių projektų.

Pietų Korėjoje galioja itin griežti įstatymai dėl narkotikų, todėl net korėjiečiai, kurie užsienyje legaliai vartoja, pavyzdžiui, marihuaną, grįžę į savo šalį rizikuoja būti persekiojami.

Baigęs prestižinį Pietų Korėjos nacionalinį menų universitetą, Lee debiutavo kaip aktorius 2001 metais televizijos komedijoje „Meilužiai“. Vėliau jis pelnė pripažinimą už įvairius vaidmenis, įskaitant charizmatiško virėjo ir kruopštaus architektūros inžinieriaus, sužinojusio, kad jį apgaudinėja žmona, vaidmenis.

Pasaulyje jis geriausiai žinomas dėl turtingos ir paviršutiniškos šeimos galvos vaidmens režisieriaus Bong Joon-ho 2019 metais „Oskarą“ pelniusiame filme „Parazitas“.

Paskutinis jo darbas, šiemet sukurtas siaubo filmas „Miegas“ („Sleep“), kuriame jis suvaidino vyrą, kurio lunatizmas ilgainiui sukelia siaubingas aplinkybes, buvo gerai įvertintas kritikų ir įtrauktas į Kanų festivalio „Kritikų savaitės“ programą.

Vyro ir tėvo neteko Lee šeima – žmona aktorė Jeon Hye-jin ir du sūnūs.

Živilė Aleškaitienė (AFP)

Patiriant nemalonius, sunkius jausmus ar emocijas, išgyvenant krizę ar kitus sunkumus svarbu žinoti, kur galima kreiptis pagalbos. Daugeliui žmonių sunku kalbėti apie savo emocinę sveikatą, tačiau kalbėtis apie savo mintis, net jei jos negatyvios, yra būtina. Jei nedrąsu su aplinkiniais dalytis jausmais ar patiriamais išgyvenimais, visuomet galima sulaukti emocinės pagalbos telefonu. Tu ne vienas.

Nemokama psichologinė pagalba telefonu

Nemokamą emocinę paramą telefonu teikia šios psichologinės pagalbos tarnybos:

Jaunimo linija
Nuo 1991 metų veikianti organizacija vienija daugiau nei 400 savanorių, kurie visą parą siūlo savo paramą sunkiu metu. Skambinkite telefonu 8 800 28888. Budintys savanoriai taip pat siūlo pagalbą pokalbiais internetu.

Vaikų linija
1997 metais įkurta vaikų ir paauglių emocinės pagalbos tarnyba šiandien vienija 400 savanorių, kurie pasiruošę Tave išklausyti ir padėti.
Skambinkite numeriu 116111. Linija veikia kasdien nuo 11 iki 23 valandos. Su savanoriais susisiekti galima ir internetu. Pradėkite pokalbį jau dabar.

Linija Doverija
Rusakalbiams paaugliams ir jaunimui skirta emocinės pagalbos tarnyba dirba kasdien 6:00-19:00. Anoniminę paramą teikia savanoriai-moksleiviai.
Skambinkite numeriu 8 800 77277.

Nelik vienas
„Nelik vienas“ yra pirmoji Lietuvoje specializuota emocinės paramos vyrams linija. Savanoriai teikia anoniminę pagalbą vyrams kasdien 18:00-22:00.
Skambinkite telefonu 8 604 11119. Taip pat galima kreiptis ir el. paštu pagalba@nelikvienas.lt.

Pagalbos moterims linija
2003 metais įkurta pagalbos moterims linija siekia išgirsti kiekvieną emocinius sunkumus patiriančią moterį. Šioje linijoje dirba moterys-savanorės, pasiruošusios visą parą suteikti psichologinę paramą telefonu, internetu arba elektroniniu paštu.
Skambinkite telefonu 8 800 66366 arba parašykite laišką.

Sidabrinė linija
2016 metais M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo įkurtos „Sidabrinės linijos“ savanoriai tiki, kad pokalbiai gydo ir kviečia senjorus skambinti numeriu 8 800 80020.
Emocinė pagalba suteikiama I-V: 8.00-22.00; VI-VII ir švenčių dienomis: 11.00-19.00.

Vilties linija
Visomis savaitės dienomis ir visą parą dirbantys savanoriai pasiekiami nemokamu telefonu 116123. Savanoriai taip pat teikia pagalbą laiškais: 116123@viltieslinija.lt.

Tėvų linija
Įkurta 2017 metais, „Tėvų linija“ padeda tėvams, globėjams, įtėviams ir seneliams geriau suprasti vaikų elgesį, rasti bendrą ryšį.
Skambinkite telefonu 8 800 900 12 darbo dienomis (9.00-13.00 val. ir 17.00-21.00 val.).


 

Psichologinė pagalba visą parą

Psichologinę pagalbą visą parą teikia kelios psichologinės pagalbos tarnybos:

Jaunimo linija (8 800 28888) teikia paramą bet kuriuo paros metu. Kreiptis gali įvairaus amžiaus vaikai, paaugliai ir suaugę. Pokalbiai telefonu ir internetu yra visiškai anonimiški.

Pagalbos moterims linija (8 800 66366) padeda emocinius sunkumus išgyvenančioms merginoms ir moterims. Garantuojamas anonimiškumas ir konfidencialumas.

Vilties linija (116123) teikia anonimišką ir konfidencialią paramą suaugusiems asmenims, kurie išgyvena krizę ar jaučia sunkias, slegiančias emocijas.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: