Ana Karenina filme ir knygoje

Literatūra ir kinas kartais naudoja labai skirtingus metodus, kad pritrauktų skaitytojo ar žiūrovo dėmesį. Tačiau sunku nelyginti savo mėgstamų knygų su filmais ar TV serialais, kurie buvo sukurti pagal jas. Ir, žinoma, daugiausiai dėmesio skiriame veikėjams.

Pažiūrėkime, kaip atrodytų garsių ekranizacijų personažai, jei kino kūrėjai būtų tikslesni knygų atžvilgiu.

Ana Karenina, „Ana Karenina“ (Anna Karenina)

2002 metų „Ana Karenina“ filmas gavo įvairius atsiliepimus: vieniems nepatiko dekoracijos, o kiti kritikavo aktorių išvaizdą. Romano gerbėjai teigė, kad Ana turėtų būti apkūni moteris, o aktorė Keira Naitli tikrai tokia nėra.

Keira Naitli sakė: „Manau, kad jei mane būtų padarę apkūnią su makiažu ar kokiu kostiumu, niekas net nekalbėtų apie mano personažą: visi tiesiog aptarinėtų apkūnią Keirą Naitli“.

Vronskis, „Ana Karenina“

Tolstojus apibūdino Vronskį kaip „žemą, geros sudėties, rudaplaukį vyrą, kurio plaukai anksti pradėjo slinkti“. Autorius paminėjo, kad jis taip pat buvo gana patrauklus, tačiau panašu, kad filmo kūrėjai daugiausia dėmesio skyrė tik jo teigiamiems bruožams. Eronas Teiloras-Džonsonas yra ne tik vyras, turintis šviesius plaukus, bet yra ir gana aukštas.

Džonas Miltonas, „Velnio advokatas“ (The Devil’s Advocate)

Romano autorius Endrius Neidermanas apibūdino Džoną Miltoną kaip gana aukštą vyrą, storais sidabriniais plaukais, blyškia oda ir raudonais skruostais. Nors Alas Pačino neatrodo taip, sunku jo vietoje įsivaizduoti ką nors kitą.

Tiesą sakant, kitas aktorius galėjo suvaidinti šį antagonistą: Alas Pačino net 3 kartus atsisakė Džono Miltono vaidmens, nes manė, kad personažas yra įprastas paviršutiniškas blogietis. Tačiau šiek tiek pakeitus scenarijų, jis pagaliau sutiko dalyvauti filme.

Dorianas Grėjus, „Dorianas Grėjus“ (Dorian Gray)

Pagal viską, Dorianas Grėjus turėtų būti mėlynomis akimis ir auksinės spalvos plaukais. Štai kodėl Benas Barnesas norėjo nusidažyti plaukus ir nešioti kontaktinius lęšius, tačiau paaiškėjo, kad filmo režisieriui visiškai netrukdė aktoriaus išvaizda.

Juokingas faktas: prieš suteikdamas vaidmenį Barnesui, Oliveris Parkeris vaikščiojo su aktoriaus nuotrauka ir klausė žmonių, ar jis yra pakankamai patrauklus.

Trisa Merigold, „Raganius“ (The Witcher)

Daugelis vaizdo žaidimų ir romanų apie „Raganių“ gerbėjų buvo nepatenkinti „Netflix“ serialo aktoriais. Anos Šafer vaizduojama Trisa Merigold sulaukė nemažai kritikos. Ji skiriasi nuo jos aprašymo knygose. Trisa turėtų būti jauna mergina su mėlynomis akimis ir rudai gelsvais plaukais.

Sergėtoja, „Daktaras Streindžas“ (Doctor Strange)

Komiksuose Daktaro Streindžo mentorius yra pagyvenęs azijietis. Tačiau „Marvel“ filmo režisierius nusprendė pakeisti šio veikėjo išvaizdą, manydamas, kad originalus personažas yra per daug stereotipiškas. Taigi, Tilda Svinton gavo sergėtojos vaidmenį, nes esą tai labiau titulas, nei konkretus asmuo.

Didmeistris, „Toras. Pasaulių pabaiga“ (Thor: Ragnarok)

Pagal komiksus, Didmeistris yra žmogus su mėlyna oda, didele galva ir geltonomis akimis be vyzdžių. Tačiau filmo režisierius Taikas Vaititis nusprendė pakeisti jo išvaizdą, kad žiūrovams neprimintų filmo „Su paprastomis merginomis paprasta“ (Earth Girls Are Easy), kur Džefas Goldblumas vaidina mėlyną ateivį. Be to, Vaititis nenorėjo paslėpti aktoriaus išvaizdos po makiažu.

Jūs vis dar galite pamatyti originalaus Didmeistrio išvaizdos likučius: mėlyna linija ant smakro, tos pačios spalvos nagai ir mėlyna apatinių vokų spalva.

Deneris Targarijen, „Sostų karai“ (Game of Thrones)

Pirmosios „Sostų karai“ knygos pradžioje Deneris buvo tik 13 metų, tačiau serialo pradžioje jai buvo 17 metų. Ir tai dar ne viskas. Džordžas Martinas apibūdino ją kaip žemą liekną mergaitę purpurinėmis akimis ir sidabro baltumo plaukais.

Kai Deneris įžengia į ugnį ir tampa Drakonų motina, jai sudega plaukai ir ji nuplinka. Jos plaukai auga lėtai, todėl negalėjo būti ilgų gražių plaukų, kaip kad buvo seriale.

Darijus Naharis, „Sostų karai“

Darijaus Naharis išvaizda seriale „Sostų karai“ labai skiriasi nuo knygos versijos. Džordžas Martinas jį apibūdina taip: „Darijus Naharis buvo per daug spalvingas net ir kaip Tirošis. Jis turėjo ilgus garbanotus plaukus, jo barzda buvo suskirstyta į 3 dalis ir nudažyta mėlyna spalva, tokia pat spalva kaip jo akys. Jo smailūs ūsai buvo nudažyti auksine spalva“.

Armandas, „Interviu su vampyru: vampyrų kronikos“ (Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles)

Žiūrovams labai patiko nuostabi Antonijaus Banderaso kaip charizmatiško vampyro išvaizda: ilgi tamsūs plaukai, blyški oda, raudono aksomo drabužiai. Tačiau originalios knygos autorė Anė Rais turėjo kitokią veikėjo viziją. Knygoje jis buvo 17-metis vaikinas su imbierinės spalvos garbanotais plaukais, kurie kartais buvo lyginami su Kupidonu ar vienu iš Sandro Botičelio angelų.

Erikas, „Operos Fantomas“ (The Phantom of the Opera)

Kalbėdamas apie aktorių, skirtą Eriko vaidmeniui, prodiuseris Endrius Loidas Vėberis paaiškino: „Mums reikėjo žmogaus, kuris turėtų šiek tiek „rokenrolo jausmo“. Jis turėjo būti šiek tiek šiurkštus, šiek tiek pavojingas – ne įprastas dainininkas. Būtent dėl šių dalykų jis traukia Kristiną“.

Taigi, akivaizdu, kad filmo kūrėjai nesistengė pavaizduoti Eriko iš Gastono Lerokso knygos būtent tokio, koks jis buvo. Autorius apibūdino jį kaip liekną žmogų, turintį labai gilias akis, geltoną odą, mažą nosį ir beveik be plaukų galvą.

 

Klasikinė Harlės Kvin išvaizda

Harlė Kvin pirmą kartą pasirodė „Betmeno“ animaciniame filme 1992 m. Ji turėjo pasirodyti tik viename epizode, bet tada kūrėjai nusprendė išplėsti jos vaidmenį ir žmonėms ji taip patiko, kad Harlė taip pat pasirodė komiksuose, vaizdo žaidimuose ir filmuose. Ilgą laiką Harlė Kvin turėjo daugybę skirtingų išvaizdų, tačiau klasikinėje versijoje ji dėvi raudoną ir juodą „arlekino“ kostiumą.

Taip pat skaitykite: Žinomi aktoriai, kurie buvo tam tikruose filmuose, bet jūs greičiausiai nepastebėjote

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: