Filmo "The Beanie Bubble" kadras / Apple TV

Pliušiniai gyvūnai turbūt yra vieni mėgstamiausių žaislų, kurie jau daugelį dešimtmečių džiugina vaikų širdis. Visai nesenai „Apple TV+“ išleido filmą, kuriame yra pasakojama apie vienos sėkmingiausios pliušinius žaislus gaminusios įmonės pakilimą ir nuopuolį.  1986 m. įkurtos įmonės „Ty Inc“ istorija ir jos įkūrėjo  Ty Warnerio noras tapti milijardieriumi tapo realus, tačiau būtinybė dalintis šlove su jam artimais žmonėmis tapo per sunki.

Trumpai apžvelkime filmo siužetą, kuris mus nukelia į praeitį ir pasakoja tikrą istoriją su keletą pakitimų ir pagražinimais. Ty Warneris (akt. Zachas Galifianakis) po skaudžios netekties su savo kaimyne Robbie (akt. Elizabeth Banks) išgėrę kelias taures vyno kartu nusprendžia įkurti įmonę, kuri gamins pliušinius žaislus. Tokiai idėjai pasiteisinus jie sėkmingai pradeda vystyti verslo idėją ir bėgant laikui kartu užmezga romantiškus santykius. Tačiau tai trunka neilgai ir Robbie pasiūlo verslo plėtrą į Europą, tačiau Ty nesutinka. Iškilus nesutarimams Ty įrengia pasiklausimo įrangą jos kabinete ir bando teisintis, jog visa įmonė yra jo nuosavybė, o Robbie anot jo yra tik pagalbininkė. Tai itin įsiutina Robbie ir ši galiausiai nusprendžia pasitraukti iš kompanijos.

Filmo “The Beanie Bubble” kadras / Apple TV

Po tokio konflikto Ty kiek vėliau susipažįsta su Sheila ir jos dukromis. Bėgant laikui jie kartu pradeda leisti daugiau laiko kartu, o Ty su Sheilos dukromis pradeda kurti naują žaislų liniją, kuri vėliau įmonei atneša didžiulę sėkmę. Tuo tarpu tarp Ty ir Sheilos užsimezga rimti santykiai. Panašiu metu į kompaniją įsidarbina studentė Maya, kuri už minimalią algą pasiryžta dirbti įmonėje, nes patiki kompanijos sėkme. Pradėjus dirbti registratūroje Maya greit pradeda kilti karjeros laiptais ir itin greitai užsitarnauja Ty pasitikėjimą. Jos dėka įmonė viena iš pirmųjų Amerikoje sukuria internetinį puslapį, kuris vėliau padeda kompanijai susikrauti didžiulius turtus. Maya paprasčiausiai tampa Ty dešinioji ranka, kuri yra atsakinga už daugelį sprendimų ir nuolat patarinėja Ty. Tačiau šis to nenori suprasti ir dažnai nuopelnus mėgsta prisiimti sau.

Nuolat auganti kompanija ir didėjantis pelnas pamažu susuka galvą Ty ir šis pradeda vis keisčiau elgtis ir priimti neracionalius sprendimus. Sheila pastebi blogas Ty savybes, tačiau ji išlieka kartu su juo po daugybės atsiprašinėjimų. Tačiau Ty vis tiek į pirmą vietą stato kompanijos sėkmę, o ne gerus šeimyninius santykius ar paprasčiausiai neskuba tinkamai įvertinti Mayos darbo. Galiausiai Maya palūžta tuomet, kai Ty pasamdo naują žmogų, kuris tampa Ty dešinioji ranka. Tai labai supykdo Maya ir ši bando įtikinti Ty pakeisti tą sprendimą, tačiau šis nesiklauso. Kompanijos vakarėlio metu Maya pasako viską ką galvoja ir Ty girdint atsistatydina iš darbo.

Filmo “The Beanie Bubble” kadras / Apple TV

Lyg to būtų gana, Sheila netikėtai ir dukrai parodžius pamato, jog ant jos dukros kurto žaislo nėra jos vardo ir pavardės. Vietoj to ant etiketės puikuojasi jos vyro vardas. Tai galutinai supykdo Sheila ir ji beieškodama vyro jį atranda apgaudinėjant ją su buvusia partnere Robbie, kuri sutiko padėti Ty tuo atveju, jei ji bus pagrindinė jo produkcijos platintoja Jungtinėje Karalystėje. Tai buvo galutinė riba, kurią peržengęs Ty nebegalėjo grįžti atgal. Praradęs Sheila ir Maya jis netenka jo sėkmės ingredientų, kurie nuolatos buvo šalia ir likdavo ištikimi kai to labiausiai reikėjo. Likęs vienas Ty mato, kaip jo pliušiniai žaislai laikui bėgant tampa ne tokie vertingi, o jam kadaise ištikimos moterys sėkmingai tesia karjera ir susikūria sėkmingą gyvenimą.

Šiame filme nėra kažkokio ypatingo moralo, tačiau galima įžvelgti tam tikrą mintį. Prie Ty kompanijos sėkmės daugiausiai prisidėjo trys moterys, tarp kurių reikia paminėti ir Sheilos dukras, kurios taip pat prisidėjo ir davė reikiamų idėjų kuriant pliušinių žaislų liniją. Tų pastangų ir atsidavimo Ty neįvertino ir dažniausiai siekė atrasti naudos pačiam sau. Tai iš dalies parodo didelės sėkmės ir pinigų pasekmes žmogui. Ty paprasčiausiai nesugebėjo tam tikrose situacijose išlikti žmogumi, nes jį užvaldė noras dar daugiau praturtėti ir susilaukti šlovės, negu išlaikyti šalia jam svarbius žmones. Taip pat galima įžvelgti ir moterų neįvertinimo klausimą. Filme galima įžvelgti feministinių detalių, kurios atsiskleidžia per moterų drąsą ir pasitikėjimą siekiant karjeros aukštumų. Kaip bepažiūrėsi, tačiau filmo pabaigoje visos trys moterys pasiekė tai ko norėjo karjeros srityje ar paprasčiausiai pajuto tikrą laimę. Tai parodo moterų svarbą ir jų galimybes šiuolaikiniame pasaulyje.

Filmo “The Beanie Bubble” kadras / Apple TV

Nors šis filmas yra iš dalies paremtas tikra istorija, tačiau tam tikros detalės ir veikėjai yra pakeisti. Pati kompanija „Ty Inc vis dar sėkmingai vykdo pliušinių žaislų pardavimus, o įmonės įkūrėjas Ty Warner 2014 m. buvo nuteistas už mokesčių slėpimą. Kompanija buvo viena iš pirmųjų pasinaudojusi interneto galimybėmis ir sukurtas internetinis puslapis atnešė didžiulės pajamas parduodant pliušinius žaislus. Galima sakyti, jog kompanijos sėkmės istorija yra atpasakota gana tiksliai, tačiau filmo veikėjai ir jų išgyvenimai yra kažkiek pakeisti.

Filme reiktų išskirti keleto pagrindinių aktorių vaidybą. Ty įkūnijęs Zach Galifianakis yra puikiai žinomas aktorius ir komikas, kuris turbūt labiausiai daugeliui yra įsiminęs iš filmo „Pagirios Lasvege” ir šio filmo tęsinių. Šiame filme šio aktoriaus vaidybą tikrai galima įvertinti aukštu balu, nes aktorius puikiai sugebėjo ištransliuoti reikiamą emociją ir įkūnyti kompanijos vadovą. Aktoriaus charizma tiesiog verčia žiūrovą neatitraukti akių nuo ekrano. Tuo tarpu Ty verslo partnerę suvaidino  Elizabeth Banks. Puikiai žinoma aktorė daugeliui yra žinoma iš filmų „Pitch Perfect“, „Walk of Shame“ ar kitų žinomų filmų. Šios aktorės vaidyba kaip visada yra puiki ir jos vaidmuo stipriai pakėlė filmo emocinį toną. Studentę Maya įkūnijo aktorė Geraldine Viswanathan. Ši jaunoji aktorė labiausiai pasižymėjo filmuose „Blockers“ ar „Refinery29“, kurie sulaukė didelio pasisekimo. Šiame filme aktorė itin išsiskyrė iš kitų kolegų ir atsiskleidė ryškiomis spalvomis bei parodė, jog ateityje ji turi potencialo atlikti svarbų vaidmenį ir įkūnyti rimtus personažus.

Pats filmas pasižymi paprastumu ir akį traukiančiais XX a. pabaigos akcentais, o labiausiai išsiskiria veikėjų aprangos stilius. Siužetas mus trumpam sugrąžina į praeitį ir sukelia teigiamas emocijas, o veikėjų dialogai yra gana paprasti, tačiau galima išgirsti ir išraiškingų frazių, kurios pagyvina filmą. Labiausiai išsiskiria frazės apie amerikietišką svajonę ir beribes galimybes.

Kitaip tariant, tai yra puikus filmas vakaro praleidimui, nes filmo siužetas nėra sudėtingas. Pati filmo idėja tikrai yra įdomi ir yra pasakojama didžioji dalis tikros istorijos, kuri įvyko XX a. pabaigoje. Filme netrūksta draminių elementų, kurie yra persipynę su lengvu humoru, kuris tikrai patiks daugeliui žmonių. Bendru vertinimu tai yra solidus filmas, kurį galima įvertinti teigiamu balu.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: