Holivudas – tai vieta, kurios asmenybės yra spalvingos kaip ir kuriami filmai. Daugelio iš jų tautybės yra pačios įvairiausios, o šiandien aptarsime žmones, kurie yra žydų kilmės. Galbūt daugelį jūs pažinsite dėl pasirodymų žymiuose filmuose, jų veiklos ar net skandalingos veiklos. Vienaip ar kitaip, šie žmonės tik parodo, kokios įvairialypės yra žydų tautybės žvaigždės.
1. Natalie Portman
Gimusi Izraelyje, žydų šeimoje, kuri yra kilusi iš Amerikos, augo Niujorke. Aktorė studijavo šokius ir aktorystę. Trylikos metų mergaitė įspūdingai debiutavo Luco Bessono filme „Leonas”. Dar besimokydama vidurinėje mokykloje ji vaidino filme „Žvaigždžių karai: Pavojaus Šešėlis“. Daugeliui gali būti staigmena sužinojus, kad Natalie studijavo psichologiją, tai derindama su vaidyba. Šios dvi veiklos netrukdė viena kitai, studijų metu vaidinta ir antrojoje „Žvaigždžių karų“ dalyje, o Niujorko viešajame teatre atliktas vaidmuo Antono Čechovo pjesėje.
Bene žymiausi jos vaidmenys buvo „Žvaigždžių karų“, „Juodoji Gulbė“ ir „Jackie“ filmuose. Kino industrijoje yra gautas Auksinis Gaublys už geriausią antraplanį vaidmenį filme „Closer“, taip pat nuskintas Oskaro apdovanojimas už geriausią vaidybą filme „Juodoji Gulbė“.
Natalie nėra paprasta aktorė, ši nuo pat aštuonerių metų yra vegetarė, o perskaičiusi knygą „Valgant Gyvūnus“, sėkmingai išleido dokumentinį filmą identišku pavadinimu. Panelė Portman nevartoja jokių gyvulinės kilmės produktų, dėl šios priežasties 2007 metais net įkūrė avalynės įmonę, skirtą veganams.
2. Scarlett Johansson
Amerikiečių kilmės aktorė ir dainininkė, žydų kilmės iš mamos pusės, yra tikra kino magnatė. Jos filmų vertė visame pasaulyje yra net 14,3 milijardų dolerių. Moteris yra ne kartą pasirodžiusi „Forber“ žurnalo garsenybių TOP šimtuke, ir ne be reikalo, mat laimėjimų, apdovanojimų ir nominacijų skaičius yra išties įspūdingas.
Moterų kino žurnalistų aliansas apdovanojo šią žvaigždę už geriausią suviliojimo sceną filme „Vicky Cristina Barselona“, geriausiai suvaidintą rolę be drabužių, seksualinės tematikos filme „Ji“. Už tokius pačius nuopelnus gautas apdovanojimas ir už filmą „Under the Skin“. Tai tik keletas iš daugelio apdovanojimų.
Kaip jau supratote, Skarlet iš kitų išsiskiria tuo, kad nesibaido suaugusiems skirtų filmų, pažymėtų +18 cenzu. Jau būdama 17 metų Džohanson rado drąsos savyje vaidinti tokio tipo kine. Tai garantavo pripažinimą iš „New York Times“, nes merginai puikiai pavykdavo ne tik sėkmingai vaidinti tokiose scenose, bet dar ir įsikūnyti į vyresnio, brandesnio amžiaus veikėjas.
3. Jake Gyllenhaal
Šis aktorius stebina savo šaknimis, ne tik vaidyba. Turintis ne tik žydę mamą, tačiau net ir angliškų šaknų, bei sąsajų su kilminga švedų šeima Gyllenhaal. Savo vaidybinę karjerą pradėjęs 20 metų, pirmą pagrindinį vaidmenį Džeikas atliko filme „October Sky“, vėliau sekė pasirodymas kultinėje „Donis Darko“ juostoje, kur vaidmuo teko sunkus: psichiškai sutrikęs paauglys. Daugeliui aktorius yra pažįstamas dėl pasirodymo filmuose „Diena po rytojaus“, kur vyrauja distopinės ateities scenarijus, bei žymiajame „Desantininkai“.
Kritikų pripažintas Gyllenhaal tapo tik tuomet, kai atliko rolę LGBT tematikos kino juostoje „Kuprotas Kalnas“. Būtent šis vaidmuo aktoriui garantavo BAFTA apdovanojimą už geriausią antraeilio vaidmens aktorių. Štai dar keletas žymesnių filmų, kuriuose galite išvysti vyriškį: „Zodiakas“, „Persijos princas: laiko smiltys“, „Meilė ir kiti narkotikai“, „Išeities kodas“ bei „Patruliai“.
Vyras yra spalvinga asmenybė, ne vien aktorius. Jis yra žinomas dėl aiškios pozicijos politikos ir socialinių problemų atžvilgiu. Gal būtent todėl ir buvo nominuotas „Peoples“ žurnalo skilčiai „50 gražiausių žmonių“ ir kitoje skiltyje, „Karščiausi 2006 metų bakalaurai“. Buvo atlikta apklausa specifiškai gėjų ir biseksualių vyrų, taip Džeikas buvo nominuotas „AfterElton“ tinklalapyje kaip vienas iš „karščiausiųjų šimtuko“.
4. Joaquin Phoenix
Tikras žmogus – talentas, ne tik amerikiečių aktorius, tačiau ir gamtosaugininkas, gyvūnų teisių aktyvistas, prodiuseris, žydas iš mamos pusės, laimėjęs Oskaro, Grammy apdovanojimus ir du Auksinius Gaublius.
Pirmas svarbesnis filmas, kuriame vyrui teko vaidinti buvo „SpaceCamp“, jo filmavimo metu Džoakuin sugalvojo sau pravardę Leaf Phoenix, kuri vėliau paplito. Vyriškis sulaukė pripažinimo kai tinkamai atvaizdavo senovės Romos imperatorių Commodus žymiajame filme „Gladiatorius“, taip pelnydamas Akademijos Apdovanojimą už „geriausią palaikantį aktorių“. Po to sekė daugelis kitų nominacijų, svarbiausia jų buvo už filmą „Joker“, atliekant pagrindinį vaidmenį. Tarp apdovanojimų yra ir „Kanų“ kino festivalio laimėtas titulas už „geriausią aktorių“.
Žinomas socialinis aktyvistas rėmė keletą labdarinių ir humanitarinių organizacijų, pavyzdžiui „The Lunchbox Fund“, kurios dėka yra maitinami Pietų Afrikos vaikai. Grįžtant prie meilės aplinkosaugai verta paminėti, kad Džoakuin tapo veganu nuo pat trijų metų amžiaus, dažnai dalyvauja „PETA“ ir „In Defence of Animals“ organizacijų kampanijose.
5. Daniel – Day Lewis
Kilęs iš Anglijos šis aktorius, kurio motina buvo žydė, yra žinomas dėl atsidavimo vaidmenims. Tikriausiai tai išsemia daug energijos, mat vyras yra vaidinęs vos penkiuose filmuose, skaičiuojant nuo pat 1998 metų. Tačiau tai nesutrukdė jam tapti pripažinta asmenybe kino industrijoje. Tarp daugybės apdovanojimų Dei Levis yra vienintelis, laimėjęs Oskarus 3 kartus geriausio aktoriaus kategorijoje. Nepaisant išrankumo vaidmenims, vyras taip pat vaidino ir teatre, buvo prisijungęs prie „Royal Shakespear Company“. Deja, jam ši patirtis baigėsi skaudžiai. Nacionaliniame Londono teatre aktorius, vaidinęs Hamletą, palūžo ir paliko sceną pjesės viduryje. Daugiau į sceną nebebuvo grįžta.
Danielis yra užsidaręs asmuo, ginantis savo asmeninį gyvenimą ir neatviraujantis. Kartą savo gyvenimą apibūdino kaip amžiną mokymosi procesą. Problemos net paskatino vyriškį palikti Londoną. Štai kas buvo pasakyta viešumai: „Aš turiu dvigubą pilietybę, tačiau apie Angliją galvoju kaip apie savo šalį. Labai ilgiuosi Londono, bet ten negalėjau likti, nes atėjo metas, kai norėjau pabūti vienumoje, tačiau žiniasklaida privertė būti viešumoje. Negalėjau su tuo susitaikyti“.
6. Harrison Ford
Aktorius, pilotas ir aplinkosaugos aktyvistas, kurio tėvas buvo krikščionis, o mama – žydė. Tai gali būti mažiau žinomi Harisono apibūdinimai. Mums jis daug geriau žinomas kaip Han Solo veikėjas iš „Žvaigždžių karų“ filmų serijos. Fordas taip pat ir atliko Indiano Džounso vaidmenį filme „Indiana Džounsas ir dingusios Sandoros skrynios ieškotojai“. Dirbęs su tokiais garsiais režisieriais kaip George Lucas, Steven Spielberg, Peter Weir, vyras yra užsitarnavęs AFI gyvenimo pasiekimų apdovanojimą.
Vedęs 3 kartus, šiuo metu Fordas turi 4 biologinius vaikus ir vieną įvaikintą. Savo dabartinę žmoną Calista Flokheart aktorius romantiškai nustebino per 2009 metų Valentino dieną, pasipiršdamas. Šie susituokė Naujajame Meksike, kur vyko „Kaubojai ir ateiviai“ filmavimas.
Filmai, kuriuose aktorius vaidino, uždirbo per 9 milijardus dolerių. Tiesa, yra pasitaikęs ir nemalonumas. Per „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ filmavimą ant aktoriaus nukrito hidraulinės durys, taip sulaužydamos kulkšnį. Galbūt tai tapo priežastimi, kodėl Harisono vaizduojamas Han Solo veikėjas filme miršta. Paklausus, ar yra tikimybė, kad vėl reikės įkūnyti šį personažą ateityje, vyras mįslingai atsakė: „Kosmose yra įmanoma viskas“.
7. Sacha Baron Cohen
Turbūt neįmanoma rasti labiau kontraversiško žmogaus negu britų aktorių ir humoristą Sašą. Baigęs Kembridžo universitetą jau buvo pasisėmęs aktorinės patirties, nes priklausė Kembridžo universiteto mėgėjų dramos klubui. Galbūt tenai ir buvo pažadinta kūrybinė gyslelė, padėjusi sukurti daugelį iš mums šiandien gerai žinomų ironiškų personažų. Nepaisant savo žydiškų šaknų, mat abu tėvai yra žydai, tai aktoriui netrukdo ironiškai žvelgti į šią kultūrą.
Vyras viename interviu yra sakęs, kad anksčiau buvo niekas, tačiau po Ali G personažo išgarsėjo. Vėliau sekė pagrindinis vaidmuo filme „Boratas“. Po šios kino juostos sekė „Bruno“, kuriame aktoriui teko vėl teko vaidinti ironišką personažą – gėjų Bruno. Tačiau tai dar ne viskas. Bene populiariausiame iš jo filmų „Diktatorius“ vyras parodė, kad geba vaidinti ne tik žioplus vaidmenis, tačiau ir rimtą diktatorių.
Tokius personažus lydi ir skandalai. Ali G vienu metu ėmė interviu iš Neil Hamilton, britų politiko, ir pasiūlė jam kanapių suktinę, kuri buvo surūkyta tiesioginio eterio metu. Tai sukėlė įvairių reakcijų Britų medijose. O po Borato vaidmens Kazachstane kilo skandalas dėl sarkastiškai vaizduojamos jų kultūros. Kohenui atvykti į minėtą šalį yra draudžiama. Panašu, kad visus atliktus vaidmenis sieja ne tik humoras, bet ir jų padariniai.
8. Gal Gadot
Kilusi iš Izraelio ši aktorė, modelis ir prodiuserė jau būdama aštuoniolikos buvo tituluota „Miss Izrealis“ 2004 metais. Po tarnybos Izraelio oro gynyboje, ji studijavo teisę ir tarptautinius santykius „IDC Herzliya“ kolegijoje, tai derindama su modelio ir aktorės karjera.
Bene geriausiai pažįstamas Gadot vaidmuo yra princesė Diana/ Nuostabioji moteris filmuose „Betmenas prieš Supermeną: Teisingumo aušra“, „Nuostabioji moteris“, vėliau pasirodyta kino juostoje „Teisingumo lyga“. Mergina taip pat pasirodė ir filmų frančizėje „Greiti ir įsiutę“.
Po šių filmų „Times“ žurnalas įvardino moterį kaip vieną iš 100 įtakingiausių žmonių pasaulyje, taip pat gautas rankas ir tarp daugiausiai uždirbančių moterų aktorių.
2016 metais Gal Gadot kartu su „Nuostabosios Moters“ kūrėjais bandė pasirodyti Jungtinių Tautų asamblėjoje, norėdami paminėti personažo sukūrimą ir siekdami paskatinti tikslą Nr. 5, kuriuo bandoma pasiekti lyčių lygybę, suteikti daugiau galimybių mergaitėms ir moterims. Deja, asamblėjos nariai protestavo, nes pasak jų ši veikėja yra „nejautri ir vaizduoja moteris kaip daiktus“. Pasirodymas neįvyko.
Tačiau tuo aktorės socialinė veikla nesibaigė. Ji apsilankė Virdžinijos vaikų ligoninėje apsirengusi kaip Nuostabioji Moteris, o karantino laikotarpiu mergina dalyvavo projekte, kurio tikslas buvo pakelti žmonių moralę šiuo laikotarpiu. Deja, projektą auditorija sutiko neigiamai ir gausiai pažėrė kritikos. Gal Gadot kartu su filmo „Nuostaboji moteris“ režisiere Patty Jenkins planuoja grąžinti Nilo karalienę į didįjį ekraną. Galdot istoriniame filme vaidins Kleopatrą biografinėje dramoje apie Egipto valdovę. Ši naujiena paskatino nemažą arabiškos kultūros sergėtojų pasipiktinimą. Pastarieji sukėlė šaršalą socialiniuose tinkluose: jiems atrodo nepriimtina tai, kad izraelietė įkūnys moterį, valdžiusią Egiptą daugiau nei dvidešimt metų.
9. Chris Pine
Amerikiečių aktorius, kurio žydiškos šaknys dėl prosenelės siekia net Rusiją, yra plačiai žinomas dėl atliktų rolių tokiuose filmuose kaip „Princesės dienoraštis 2: karališkosios sužadėtuvės“ ir „Žvaigždžių kelias“ atnaujintose serijose. Jis taip pat yra pasirodęs juostose „Nuostabioji Moteris“, „Laiko vingis“ ir NETFLIX seriale „Outlaw King“.
Studijuodamas universitete Berkeley mieste, jaunuolis suvokė, kad jam sunku rasti savo vietą, nesisekė su draugais. Jo nedomino jokios brolijos, tad šis prisijungė prie teatro trupės. Baigęs studijas Pine apsilankė Williamstown teatro festivalyje, o tada įstojo į „Amerikos Konservatorijos“ teatrą San Franciske.
Kadaise aktorius yra pasakęs taip: „Aš tikrai žiūriu į pasaulį dvasiškai. Nesu religingas, turbūt esu agnostikas“. Kad ir kiek dvasiškas vyras bebūtų, pasitaikė ir nemalonumų. Filmavimų metu Naujoje Zelandijoje Krisas buvo pagautas neblaivus prie vairo, kaltę prisipažino.
Nevengiama ir politikos. Kai vyko 2016 metų prezidento rinkimai, vyriškis kartu su „Žvaigždžių kelio“ komanda agitavo prieš Trumpą, judėjimą palaikė Hilary Klinton. Aktorius aiškiai nesibaido komedijos žanro, mat sukūrė parodijuojantį filmuką, reprezentuodamas respublikonus ir skatino žmones balsuoti.
10. Dustin Hoffman
Amerikiečių aktorius ir režisierius, kilęs iš Ukrainos žydų-emigrantų, žinomas dėl neįprasto antiherojų, emocionaliai pažeidžiamų veikėjų vaizdavimo. Robertas De Niro šitaip apibūdino Dustiną: „Tai aktorius su neišsiskiriančiu veidu, kuris įkūnija širdį veriantį žmogų“. Iš pradžių norėjęs tapti muzikantu Hofmanas lankė Los Andželo muzikos konservatoriją, o vėliau nusprendė, kad jam teatras arčiau širdies ir mokėsi „Pasadena Playhouse“. Sėkmės laukti ilgai nereikėjo. Pasirodžius spektaklyje „Eh?“ buvo sulaukta Teatro Pasaulio ir Drama Desk apdovanojimų.
Vyriškis yra tikras kovotojas. Buvo ne tik sėkmingai įveiktas vėžys, bet dar ir kovota už demokratų partiją, mat asmeniškai Dustinas teigia esantis liberalas.
Sėkmė dažnai pritraukia ir puolimų. Net septynios moterys 2017 metais apkaltino Hofmaną dėl netinkamo seksualinio elgesio ir net priekabiavimo. Dalis merginų sulaukė viešo atsiprašymo, tačiau kaltės aktorius nepripažino. Neaišku, kiek kaltinimuose tiesos, nes štai kaip vyrą apibūdino Bill Murray: „Aš girdėjau, kas jį ištiko. Užtikrinu, kad Dustinas Hofmanas yra tikrai padorus žmogus. Jis beprotis, tikras flirtuotojas, buvo toks visą gyvenimą. Bet tikrai yra mielas žmogus“. Palaikymo sulaukta ir iš tokių aktorių kaip Chevy Chase, Liam Neeson.
11. Shia LaBeouf
Šis aktorius, filmų kūrėjas jau būdamas jaunas laimėjo Jaunųjų Artistų ir Daytime Emmy apdovanojimus už Disnėjaus kanalo serialo „Even Stevens“ vaidybą, įkūnijant Louis Stevens personažą. Vyresniesiems jis geriau žinomas dėl pagrindinio vaidmens filmų serijose „Transformeriai“ kaip Sam Witckwicky personažas. Ši Michael Bay režisuota filmų serija tapo viena iš daugiausiai uždirbusių francizių pasaulyje. Kadangi augo šeimoje, kur tėvas buvo krikščionis, o mama – žydė, Šia teigė užaugęs „tarp abiejų pasaulių“. Vyriškis ne tik turėjo Barmitzvos ceremoniją, tačiau buvo ir pakrikštytas. O jo vardo kilmė irgi siejama su tikėjimu. Esą vardas originaliai yra lenkų kalbos, „Szaja“, o šis yra kilęs iš žydų kultūros su rimta reikšme: dievas yra išgelbėjimas.
Deja, visa tai nepadėjo išsisukti nuo žemiškų problemų. Šia 2013 metų gruodį išleido filmą „Howard Cantour.com“, tačiau netrukus sulaukė kaltinimų dėl plagijavimo. Kaltę vyras neigė, tačiau trumpametražį filmą pašalino. Teigta, kad jis tiesiog buvo „pagautas įkvėpimo“ ir „pasimetė kūrybiniame procese“. Šalia to, aktorius buvo sulaikytas policijos dėl neadekvataus elgesio Niujorko 51 studijoje. Po incidento LaBeouf savanoriškai ėmėsi alkoholizmo gydymo. Vėliau vėl buvo kitas sulaikymas, šįkart Džiordžijoje, dėl girtavimo viešoje vietoje, vandalizmo. Pripažintas kaltu aktorius metus praleido kalėjime ir sumokėjo 1000 dolerių baudą. Taip pat jis buvo priverstas lankytis pas terapeutą dėl pykčio nevaldymo ir piktnaudžiavimo alkoholiu.
12. Ben Stiller
Amerikiečių aktorius, komedijantas, filmų prodiuseris, direktorius ir net gi rašytojas, turintis žydiškų šaknų iš tėvo pusės, kuris emogravo iš Lenkijos, Benas Stileris karjerą pradėjo parašydamas kelis scenarijus ir jam buvo pasiūlyta turėti savo laidą. Pravedus 13 serijų vyras metėsi į kino industriją. Vyriškiui teko vaidinti, prodiusuoti ar režisuoti daugiau nei 50 filmų. Šalia to vertėtų paminėti muzikinių takelių, televizijos laidų autorystę.
Visa veikla atnešė apie 2,6 milijardų dolerių Kanadoje ir Amerikoje, maždaug 79 milijonus dolerių per filmą. Suprantama, kodėl yra laimėti Emmy, MTV filmų, Britannia ir Teen Choice apdovanojimai.
Stilleris yra žinomas dėl grupės „Frat Pack“ vadovavimo. Tai grupė žmonių, kurie dirbo keliuose projektuose kartu. Toje grupėje galima rasti tokių žinomų vardų kaip Jack Black, Will Ferrel, Steve Carrel. Daugiausiai kartu pasirodyti teko su Owen Wilson, net gi 12 filmų buvo kurta kartu. Grupė apskritai yra sukūrusi 35 filmus, o Benas dalyvavo 20 iš jų. Kaip bebūtų keista, Stileris neigia priklausantis šiai grupei, per interviu pasakęs, kad šis sambūris yra „visiškai sufabrikuotas, netikras“.
Įveikęs laimo ligą ir prostatos vėžį, Benas Stileris sėkmingai tęsia savo kūrybinę veiklą.
13. Jesse Eisenberg
Autorius, aktorius ir dramaturgas Džesis, žydiškos kilmės, kurio protėviai kilę iš Lenkijos ir Ukrainos, pirmą rimtą rolę gavo komedinėje dramoje „Roger Dodger“, o BAFTA, Auksinio Gaublio ir Akamedijos apdovanojimams nominuotas buvo už vaidmenis Davido Fincherio filme „Socialinis tinklas“, kuriame vaidino Marką Zukerbergą ir pasirodymą „Betmenas prieš Supermeną: Gėrio Aušra“, kur įkūnijo Lex Luthor veikėją.
Jis taip pat yra parašęs ir vaidinęs keliose New Yorko teatro pjesėse: „Asuncion“, „The Revisionist“ ir „The Spoils“. Taip pat vaikinas yra išleidęs humoristinę knygą „Bream Gives Me Hiccups: And Other Stories“.
Nepaisant jo sėkmės jauname amžiuje, Džesis aktyviai užsiima socialine veikla. Child Mind institute aktorius bendradarbiavo projekte #MyYoungerSelf, kur kasdien „pasakydavo po frazę sau, įsivaizduodamas, kad serga protine liga“. Viename publikuotame video jis kalbėjo apie nerimą augant. Tačiau veikla nėra ribojama tik žmonėmis. Eisenbergas yra didelis kačių fanas, yra nemažai prisidėjęs prie gyvūnų globos. Jis taip pat yra siejamas su gyvūnų globos organizacija „Farm Sanctuary“, dalyvavęs keliose jų šventėse. Vienoje iš jų aktorius pajuokavo: „Aš esu 95% vegetaras“.
14. Woody Allen
Šio režisieriaus, rašytojo ir aktoriaus, kurio tėvas buvo žydų juvelyras, karjera yra tikras monumentas, nes tęsiasi jau 6 dešimtmečius. Karjerą pradėjęs kaip komedijos autorius projekte „Your Show of Shows“, darbą tęsė televizijoje, išleido keletą knygų, rašė humoristinius tekstus „The New Yorker“ žurnalui. Po pasirodymo Greenwich Village, Vudis atrado savo stilių, ne šiaip pasakoti juokelius auditorijai, o vystyti monologą ir vaizduoti nesaugios, bet intelektualios asmenybės įvaizdį, kuris labai skiriasi nuo jo pačio.
Buvo atliktas eksperimentas, kuriame Alenas surašė, jo manymu, geriausius filmus. Pirmoje vietoje buvo „Streetcar“, savo pasirinkimą režisierius komentavo taip: „Man tai yra visiška vaidybos tobulybė. Puikiausiai atlikta vaidyba, režisūra ir scenarijus. Kiekvienas dialogas buvo puikiausias visatoje. Visų darbas buvo sensacingas“.
Siekdamas jaunosioms kartoms parodyti savo ir kitų režisierių senus, bet gerus filmus vyras įkūrė ne pelno siekiančią filmų organizaciją, kuri kartu dirba su kino studijomis, siekiant atkurti senas ar pažeistas kino juostas.
Vudis yra pasisakęs dėl autorinių teisių pažeidimų, kai kai kurios kompanijos nusprendžia nuspalvinti režisierių filmus be sutikimo. „Jei režisieriai turėtų pajėgumus, jie neleistų, kad su jų filmais būtų elgiamasi bet kaip. Tačiau dalis spalvintojų galvoja, kad daro režisieriui paslaugą ir pagerina jo filmą. Tai yra meno žalojimas dėl kelių papildomų dolerių“.
15. Joseph Gordon-Levitt
Aktorius, daininkas ir verslininkas, kurio tėvai žydai yra „Progresyvaus žydų“ aljanso įkūrėjai, jau nuo vaikystės sukasi televizijoje. Vienas jo senesnių ir žinomesnių projektų buvo „Trečias luitas nuo saulės“. Vaikinas vaidino daugelyje filmų, pavyzdžiui: „Inception“, „The Dark Knight Rises“, „Snowden“. Už pagrindinius vaidmenis filmuose „500 vasaros dienų“ ir „50/50“ jis buvo nominuotas Auksiniam Gaubliui už geriausią vaidybą.
Džozefas yra įkūręs internetinę produkcijos kompaniją „HitRecord“, turėjo laidą skirtą šiai kompanijai. Dėl šios veiklos vyras laimėjo Primetime Emmy apdovanojimą. Verta nepamiršti, kad kompanija buvo įkurta po ilgo stagnacijos laikotarpio vaidybos atžvilgiu. Štai kaip į tai atkerta Gordonas-Levit: „Aš norėjau kurti, bet man niekas nedavė progos. Aš ir pasakiau sau, gerai, teks viską paimti į savo rankas“. Šiuo metu įmonė yra verta 6,4 milijonų dolerių.
Savo asmenybę aktorius apibūdina kaip feministą, nes labai gerbia ir myli savo mamą. „Mano mama privertė mane būti feministu. Ji buvo labai aktyvi šiame judėjime tarp 1960 ir 1970. Holivudas pasiekė gerų rezultatų nuo to laikotarpio, būta daug negerų nutikimų dėl seksizmo, tačiau dar yra kur tobulėti“.
16. James Franco
Aktorius, režisierius ir prodiuseris Franko, žydas iš prosenelės pusės, kuri kilo iš Rusijos, yra garsus dėl savo vaidmenų veiksmo filmuose, tokiuose kaip „Žmogus – Voras“ trilogijoje, „Valgyk, melskis, mylėk“, „Beždžionių planetos sukilimas“, „The Disaster Artist“. Pastarasis filmas vyrui laimėjo Auksinio Gaublio apdovanojimą už geriausią vaidybą. Džeimsas yra žinomas dėl darbo kartu su bičiuliu Seth Rogen, jie drauge pasirodė aštuoniuose filmuose ir viename televizijos šou.
Vyriškis prodiusavo ir režisavo dokumentinį filmą pavadinimu „Šeštadienio vakaras“. Būtent todėl atsirado Franko atrininkas ir nutiko šmaikštus nuotykis. Antrininkas pasirodė ir vedė parodą šiuolaikinio meno muziejuje, o tuo metu tikrasis Džeimsas dalyvavo kitoje parodoje, kurioje pasakojo apie patirtį, sukauptą muilo operose.
Aktorius meno galerijose lankėse ne šiaip sau. Jis yra gabus tapytojas, veikla kėlė malonumą, štai kaip režisierius komentavo šį užsiėmimą: „Tai buvo iškrovos metodas, kai lankiau aukštąją mokyklą. Iš tiesų daugiau laiko praleisdavau tapydamas negu vaidindamas“. Franko paveikslai buvo eksponuojami ne tik Los Andželo muziejuje, tačiau surengta ir paroda Berlyne.
Džeimsui teko ir netrokštamas dėmesys. Į vyrą buvo žiūrima kaip į sekso simbolį. Tai kėlė problemų, nes medijos dažnai cituodavo aktorių klaidingai, skleista neteisinga informacija. Tuomet sukurta net gi jį parodijuojantis epizodas, parodytas per NSL. Vyriškis tai priėmė rimtai: „Visi mane mato kaip dėmesio trokštantį vyrą. Aš neinu į viešas vietas dėl dėmesio, tiesiog ten einu. Tik ir laukiama proga mane sukritikuoti. Už ką? Aš rašau, kuriu filmus, vedžiau Oskarų ceremoniją. Į šiuos projektus žiūriu rimtai“.
17. Paul Rudd
Gimęs žydų šeimoje, kurio tėvai yra atstovai kartos, emigravusios iš rytų Europos, studijavęs teatrą Kanzaso universitete ir Amerikos Dramos treatro akademijoje pirmą kartą televizijos ekranuose pasirodė NBC kanale, dramos seriale „Seserys“.
Vėliau karjera persikėlė į kiną. Filmai „Knocked up“, „Ant-Man“, „Kapitonas Amerika: Civilinis karas“, „Keršytojai: pabaiga“ ir NETFLIX serialas „Living with yourself“ aktoriui atnešė Auksinio Gaublio nominaciją už geriausią vaidybą serialuose ir kine, o 2015 metais buvo įamžintas Holivudo Garbės take. Rudas prisipažino, kad vaikystėje vaikščiodavo tuo taku ir galvodavo, kaip ir kiti žmonės. „Kas čia toks?“ būdavo jo dažna mintis.
Augęs žydų kilmės šeimoje, Polas atšventė savo Barmitzvą Ontario mieste. Vaikystėje jis labai mėgo britiškus komiksus „The Beano“ ir „The Dandy“, šiuos atsiųsdavęs dėdė iš Jungtinės Karalystės.
Įdomu pastebėti tai, kad kol studijavo, vyras mėgo užsiimti DJ veikla kitų žmonių Barmitzvose. Baigus studijas teko padirbėti įvairius keistus darbus, pavyzdžiui laistyti kumpius padažu „Atostogų Kumpių“ kompanijoje, Kanzase.
Patyrus, ką reiškia būti mikčiojančiu žmogumi vieno iš vaidmenų metu, aktorius nusprendė remti ir palaikyti tokius žmones, tad tapo „Jaunimo Mikčiojimo Asociacijos“ rėmėju, vedė jų šeštąją šventę, skirtą boulingui.
18. Mila Kunis
Ši aktorė, būdama 7 metų, paliko sovietinę Ukrainą, iš kurios buvo kilusi, turinti žydiškas šaknis, ir persikraustė į Jungtines Valstijas. Nors vaikystė buvo sudėtinga, Milą dėl jos užklasinės veiklos ir teatro būrelių pastebėjo agentas, kurio dėka ji pasirodė keliuose televizijos serialuose, reklamose, o jau 14 metų mergina gavo pirmą rimtą vaidmenį seriale „Tas 70-ųjų Serialas“. O nuo 1999 metų ji tapo serialo „Šeimos bičas“ Meg Griffin veikėjos įgarsintoja.
Karjeros lūžis įvyko nusifilmavus romantinėje komedijoje „Velniop tą Sarą Maršal“. Vėliau ji buvo pripažinta kritikų ir teigiamai įvertinta dėl vaidmens „Juodoji Gulbė“, už vaidmenį gautas Marcello Mastroianni apdovanojimas kaip geriausiai jaunajai aktorei, taip pat skirtos SAG, Auksinio Gaublio nominacijos. Kunis yra vaidinusi ir tokios kultinėse komedijose kaip „Tedis“, „Blogos mamos“ ir „Blogų mamų Kalėdos“.
Aktorė turėjo bėdų su sveikata. Atvirauta, kad sergama lėtiniu iritu, todėl laikinai apako viena akis. Laimei modernios medicinos pagalba liga buvo išgydyta, tačiau vienas padarinys liko – viena akis yra rudos spalvos, o kita žalios.
Mergina susitikinėjo su Macaulay Culkin, todėl buvo atakuojama žiniasklaidos. Kai santykiai baigėsi, viskas tik pablogėjo. Viename interviu Mila pakomentavo nemalonų įkyrumą: „Savo asmeninio gyvenimo detales laikau tik sau, gindama tiek, kiek fiziškai ir dvasiškai galiu. Man nerūpi, ar tai sunku, mirsiu, bet nepasiduosiu“.
19. Daniel Radcliffe
Aktorių Danielį daug geriau pažįstame kitu vardu. Harį Poterį vaidinęs visuose septyniuose filmuose, kurių filmavimai truko dešimtmetį, vyras tapo vienu iš geriausiai apmokamų aktorių pasaulyje, tapo žinomu visame pasaulyje, užsitarnavo kritikų pripažinimą ir daugybę apdovanojimų.
Tačiau ant laurų Radklifas neužmigo ir aktyviai vaidino kituose filmuose: „The Woman In Black“, „Kill Your Darlings“, „Now You See Me 2“. Savo karjerą aktorius pradėjo išsiskirdamas iš kitų projekte „Equus“, bei Brodvėjuje, prikeliant muziklą „Kaip Sulaukti Sėkmės Versle Nesistengiant“, o nuo 2018 metų yra vaidinama TBS seriale „Miracle Workers“.
Aktorius išliejo sunkumus, su kuriais teko susidurti. Pasirodo jis turi neurologinį sutrikimą, dėl kurio kyla bėdų darant paprastas veiklas, pavyzdžiui, užsirišant batus ar rašant. „Man buvo labai sunku mokykloje, buvau netikęs visose veiklose, be jokio aiškaus talento“.
Sunkiomis gyvenimo akimirkomis Danielis visada galėdavo pasikliauti savo draugais, kurie kartu vaidino „Hario Poterio“ filmuose: Tom Felton, Rupert Grin ir Emma Watson, visi liko artimi bičiuliai po visos veiklos. Tačiau net draugai ne visada gali padėti. Danieliui teko savo jėgomis atsisakyti alkoholio, nes pastebėjo, kad tai gali virsti priklausomybe.
Paklaustas apie santykius su religiją, „Haris Poteris“ pakomentavo: „Niekada nebuvau religingas. Visada laikiau save žydu ir airiu, nors esu anglas. Šiaip esu ateistas, tačiau labai atsipalaidavęs. Niekam to nepropaguoju, tačiau žaviuosi žmonėmis, kurie tai daro, pavyzdžiui Richard Dawkins. Esu agnostikas, linkstantis link ateizmo“.
20. Harvey Keitel
Amerikiečių aktorius ir prodiuseris, kurio tėvai priklauso grupei žydų, palikusių Europą, yra pasirodęs tokiuose filmuose kaip „Mean Streets“, „The Grand Budapest Hotel“, „The Irishman“. Jis buvo nominuotas keliems apdovanojimams, įskaitant Auksinius Gaublius. Vyras yra laimėjęs Australijos akademinį filmų ir televizijos menų apdovanojimą už pagrindinį vaidmenį filme „The Piano“. Iki 2017 jis kartu su Al Pacino ir Ellen Burstyn vadovavo „Aktorių Studijai“.
Vaikystę ramiai praleidęs Brukline, baigęs Abrahamo Linkolno Aukštąją mokyklą Harvis prisijungė prie jūrų pėstininkų būdamas vos 16 metų amžiaus. Grįžęs iš operacijų kelis metus atliko liudininko pareigas teisme ir tik tada perėjo prie kino.
Po mokslų HB studijoje, vyriškiui pavyko kelis kartus gauti vaidmenis „Off-Broadway“ teatre. Tuo pačiu metu jis ėjo į aktorių peržiūrą Martino Scorsese filmui „Who‘s That Knocking On My Door“ ir gavo pagrindinį vaidmenį. Nuo pat tada vyrai kartu dirbo keliuose projektuose. Keitelis dažnai mėtėsi tarp filmų ir scenos, dažniausiai vaidindamas stereotipinį banditą.
21. Adrien Brody
Aktorius ir prodiuseris, turintis žydę mamą, kilusią iš Vengrijos, sulaukė pirmojo pripažinimo ir šlovės suvaidinęs filme „The Pianist“, už kurį laimėjo Akademinį apdovanojimą už geriausią vaidybą savo amžiaus kategorijoje, taip tapdamas pačiu jauniausiu, kuris yra laimėjęs šį apdovanojimą. Brodis yra antras iš geriausių vyrų aktorių Amerikoje, kuris laimėjo Cezario apdovanojimą už geriausią vaidybą.
Kiti jo žymesni filmai: „ King Kong“, „The Grand Budapest Hotel“, „The French Dispatch“, o 2017 metais vyras pasirodė BBC keturių epizodų dramoje „Peaky Blinders“.
Savo jaunystės metais aktorius kartą rimtai susižeidė motociklo avarijoje, kurioje kūnu perskrido virš mašinos ir galva trenkėsi į šaligatvį. Tačiau tai kiek įprasta, mat vien nosį susilaužęs buvo 3 kartus, įvairių sceninių triukų metu. Vyras moka už save pakovoti, mat yra padavęs Giallo kino trupę į teismą, kaltindamas, kad jie neišmokėjo žadėtos algos.
Dalyvaujant Oskarų ceremonijoje Brodis prievarta pabučiavo aktorę Halle Berry, kuri jam įteikė apdovanojimą. Vėliau ji komentavo, kad apie bučinį tikrai nieko nežinojo, nebuvo pasiruošusi. Aktorių užstojo „USA Today“, teigdami, kad „tai yra tiesiog nesąmonė, lyginant su kitais seksualiniais skandalais, kurie yra sukrėtę Holivudą“.
22. Isla Fisher
Australų aktorė ir autorė, kurios mama yra škotų žydė, karjerą pradėjo televizijoje. Jauname amžiuje pradėjus vaidinti reklamose, mergina išgarsėjo už Shannon Reed vaidmenį muilo operoje „Home and Away“, už tai pelniusi 2 Logie apdovanojimų nominacijas.
Isla sėkmingai perėjo į Holivudą vaidindama filme „Scooby-Doo“, ir nuo tada kopė šlovės laiptais su tokiais filmais kaip „Wedding Crashers“, „The Great Gatsby“, „Rise of The Guardians“. Fišer yra dviejų novelių suaugusiems, „Marge in Charge“ knygų serijos autorė.
Labiausia merginai patiko dirbti su režisieriumi Luhrmann, atsiliepė tik teigiamai: „Jis mano svajonių režisierius. Visada turėjau gana trumpą sąrašą žmonių, su kuriais norėčiau dirbti ir jis buvo viršuje. Nuoširdžiai negalėjau nustoti šypsotis viso darbo metu“.
Aktorė susibendravo ir susituokė su Sacha Baron Cohen, tai tiesiogiai turėjo įtakos jos įsitikinimams. Prieš vestuves moteris perėjo į Judaizmą vien dėl vyro: „Aš tikrai priimsiu tikėjimą ir iškelsiu žydiškas vestuves, kad tik būčiau su Sacha. Aš padaryčiau viską, pareičiau į bet kokį tikėjimą, kad tik būtume sujungti. Turime ateitį kartu, o religija paima tik antrą vietą, pirmoje visada yra meilė“. Prie tikėjimo Fišer perėjo tik po trijų metų studijavimo, sau pasirinkdama žydišką vardą Ayala, kuris reiškia elnią.
23. Seth Rogen
Kanadiečių aktorius, rašytojas, prodiuseris, , ir režisierius, gimęs Vankuveryje, žydų šeimoje, kuri kilo iš Ukrainos ir Rusijos, veiklą pradėjo būdamas stand-up komedijantu, vėliau gavo vaidmenį seriale „Freaks and Geeks“, o tada dalyvavo „Undeclared“ projekte, kaip aktorius ir scenaristas. Pasirodžius paskutiniame „Ali G Šou“ sezone, tapo Primetime Emmy apdovanojimo nominantu.
Save apibūdindamas kaip kairiųjų pažiūrų pilietį, Setas palaikė Alzhaimerio ligos aktyvistus. Jo šeimoje niekas neserga šia liga, tačiau žmonos mamai liga pasireiškė. Rogenas paaiškino, kodėl taip svarbu yra remti šiuos žmones: Manau, kad kol nepamatai to tiesiai prieš savo akis, tol nesuvoki kaip tai yra brutalu ir sunkiai suvokiama“.
Pasireikšta ir „Black Lives Matter“ judėjime, užtaria žydus, mat teigia, kad: „Augant man teko susidurti su daug melo apie savo tautybę“.
Aktorius tikrai moka ir išmano atsipalaidavimo būdus, mat kartu su draugu Evanu Goldbergu yra įkūręs kanapių įstaigą Toronto mieste.
24. Kate Hudson
Aktorė, autorė, mados verslininkė auginta pagal judaistų tikėjimą, nes jos šaknys siekia Vengrijos, Vokietijos žydus, karjeruos šuolį išgyveno po vaidmens filme „Almoust Famous“, jo dėka laimėtas Auksinis Gaublys. Moteris yra įkūrusi fitneso aprangos įmonę „JustFab“ ir programą „Fabletics“, o 2016 metais išleido pirmąją knygą „Pretty Happy: Healthy Ways to Love Your Body“.
Šiuo metu „JustFab“ ir „Fabletics“ bendrai sudaro 25 parduotuvių tinklą. Panašu, kad verslas yra nauja aistra, pakeisianti kiną panelei Keitei: „Aš daugiau dirbu su Fabletics negu su kinu“.
Verslininkei puikiai sekasi, 2018 metais sudarytas sandoris su „New York“ kompanija, vertas 200 milijonų dolerių. Tačiau neapsiribojama vien drabužiais. Jau sekančiais metais Hudson sukūrė savo degtinės rūšį „King. St. Vodka“, o kiek vėliau kartu su broliu Oliver pradėjo tinklalaidę (podcast) „Sibling Revelry“.
25. Jack Black
Aktorius, daininkas ir dar Youtube platformoje kuriantis žmogus yra žinomas dėl atliktų vaidmenų filmuose „Roko mokykla“, „King Kong“, „Guliverio kelionės“ ir „Džiumandži“ filmų sagoje. Už filmą „Roko mokykla“ gavęs Auksinio Gaublio nominaciją, o Holivudas jam suteikė žvaigždę savo šlovės take. Kadangi jo mama yra žydė, o tėvas priėmė Judaizmą, Džekas turėjo Barmitzvą, po mokslų Hebrajų mokykloje.
Aktorystę derindamas su dainavimu, Džekas yra vokalistas grupėje „Tenacious D“, kurią subūrė kartu su Kyle Gass. Tačiau yra ir linksmoji pusė. Kylant Youtube populiarumui, Blekas įkūrė savo kanalą „Jablinski games“.
Pažįstamas balsas? Tai yra todėl, kad šis aktorius prisidėjo prie filmų „Kung Fu Panda“ ir „Ledynmetis“ įgarsinimo, jam teko pasirodyti ir „Simpsonų“ animaciniame seriale.
Pasirodo, kad vyras yra turėjęs problemų su narkotikais. Būdamas 14 metų Džekas augo sudėtingomis sąlygomis: „Aš turėjau problemų su kokainu…Kartu būdavau su sudėtingais žmonėmis. Man buvo baisu eiti į mokyklą, nes vienas iš jų grasino mane nužudyti. Norėjau kuo greičiau palikti tą žmonių ratą“.
Taip pat skaitykite: 15 žymių moterų viešai prisipažinusių apie atliktus abortus