Kokios tarptautinės galimybės atsivertų, jeigu sostinėje esančiame Saulėtekio slėnyje veiktų oro uostas?
O jeigu visas Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) persikeltų į mėnulį? Tokie klausimai kyla, peržiūrėjus VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto Multimedijos ir kompiuterinio dizaino studijų programos studentų darbus. Šiemet studentai turėjo nufotografuoti VGTU interjero ar eksterjero panoramą ir pavaizduoti pasirinkto fakulteto veiklą ar studijų programą.

„Dirbdami komandomis, studentai pateikė tikrai netradicinių darbų, įgyvendino įdomių idėjų. Atliekant užduotis, buvo griežtai laikomasi autorių teisių apsaugos reikalavimų, todėl montažams buvo naudojamos tik autorių darytos nuotraukos arba imamos iš interneto, nepažeidžiant autorių teisių“, – pasakojo VGTU Grafinių sistemų katedros lektorė dr. Rytė Žiūrienė, vadovavusi „Vaizdų analizės metodų“ studijų dalykui, kuriam ir buvo rengiami šie studentų darbai.

Trečio kurso Multimedijos ir kompiuterinio dizaino studijų programos „Vaizdų analizės metodų“ kurse studentai susipažįsta su skaitmeninio vaizdo apdorojimo metodais, gilinasi į matematinius manipuliavimo vaizdu procesus. Taip pat mokosi dirbti su sudėtingesniais įrankiais. Šiam tikslui pasiekti yra skirta kūrybinė užduotis, kur esamoje vietoje kuriama nereali ar fantastinė situacija.

Kurso pabaigoje buvo organizuojamas „eurovizinis“ kurse dirbusių studentų darbų konkursas, kur laikantis Eurovizijos sistemos studentai vertino vieni kitų darbus. Daugiausia balsų surinko „Curvam Pontem“ („Išlenktas tiltas“) darbas (autoriai Simas Juodikaitis, Lukas Kondrotas ir Tautvydas Kumštys), kuris iliustravo tiltų-kelių inžineriją. Antroji vieta atiteko darbui „Magiškasis VGTU pasaulis“ (autorius Lukas Biesevičius), nukėlęs visus pas į paslaptingą Hario Poterio pasaulį. Trečioji vieta atiteko darbui „Gamtos sugrįžimas“ (autoriai Tomas Česnavičius, Inga Gudzinevičiūtė, Karolina Mikalauskaitė), kuriame Aplinkos inžinerijos vestibiulis perkeliamas į avatarinį rojų.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – inovatyvi aukštoji mokykla, ugdanti kūrybiškus ir kvalifikuotus specialistus. Naujausiuose „QS World University Rankings 2019“ reitinguose VGTU patenka tarp 2,1 proc. geriausių pasaulio universitetų ir yra techniškųjų universitetų lyderis Baltijos šalyse. VGTU užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas ir atlieka daugybę įvairių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų – jie vykdomi 13 institutų, 3 mokslo centruose, 22 laboratorijose. Universitete veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras. Turėdamas daugiau kaip 500 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: