Youtube video kadras

Japonijos zoologijos sodo prižiūrėtojai tikina išsprendę paslaptį, kaip gibonė tapo nėščia, nors narve gyveno viena.

Nagasakio (Japonija) Kujukušimos zoologijos ir botanikos sodo prižiūrėtojai 2021 m. vasarį buvo priblokšti, kai jų 12 metų baltoji gibonė Momo pagimdė. Momo aptvare nebuvo jokio patino.

Po dvejų metų, atlikus mažylio DNR analizę, zoologijos sodas tiksliai žino, kas yra tėvas, ir turi teoriją, kaip gibonai poravosi.

Testas parodė, kad tėvas yra Itō, 34 metų amžiaus judrus gibonas, kuris buvo laikomas aptvare šalia Momo, kai ši pastojo.

Penktadienį zoologijos sodas sakė, kad, jų manymu, Momo ir Itō suartėjo per mažą skylutę plieninėje plokštėje, skiriančioje jų narvus. Skylutės skersmuo buvo apie 9 milimetrai.

Zoologijos sodas pranešė, jog Mažylis beždžioniukas, kuriam dar nesuteiktas vardas, dabar sveria apie 2 kilogramus ir puikiai auga, prižiūrimas Momo.

Zoologijos sodo direktoriaus pavaduotojas Hideki Hisano sakė: „Tai brangi gyvybė, atėjusi į pasaulį, mes ir toliau juo tinkamai rūpinsimės ir tikimės, kad jis gyvens ilgai.“

Nors gibonai yra viena iš mažiausių beždžionių rūšių, jie gali šokinėti nuo medžio ant medžio iki 56 kilometrų per valandą greičiu bei turi skambius balsus.

Dėl žmogaus veiklos, pavyzdžiui, miškų kirtimo, kasybos ir kelių tiesimo, laisvėje gyvenančių judriųjų gibonų populiacija mažėja, todėl ši rūšis įtraukta į Pasaulinė gamtos apsaugos organizacijos nykstančių rūšių sąrašą.

 

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: