Čekijos prezidentas: kariai gali būti siunčiami į Ukrainą, bet ne dalyvauti karo veiksmuose. EPA-ELTA nuotr.

Čekijos prezidentas Petras Pavelas pareiškė, kad kariai iš Europos šalių gali būti siunčiami į Ukrainą, bet ne dalyvauti karo veiksmuose.

„Esu už tai, kad reikia ieškoti naujų būdų [Ukrainai paremti] ir tęsti diskusijas apie galimą karių buvimą Ukrainoje įvairiais būdais ir formomis“, – per bendrą su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu spaudos konferenciją antradienį Prahoje sakė P. Pavelas.

Pasak jo, tokių metodų yra nemažai, o diskusijos dar tik pradinėje stadijoje. P. Pavelas patikslino, kad nebūtina kalbėti apie kovinių pajėgų dislokavimą, nes gali būti peržengta „raudonoji linija“. Jis sakė, kad šis klausimas susijęs su „paramos formomis“, įskaitant Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karių mokymą Ukrainoje, kuri yra suvereni valstybė, todėl jokios tarptautinės taisyklės nebus pažeistos.

„Negalime sustoti ties pagalba, kurią dabar teikiame Ukrainai, nes mūsų interesas yra neleisti Rusijai įsigalėti Ukrainoje“, – sakė P. Pavelas. Jo žodžiais, jis ir E. Macronas įsitikinę, kad Europa turėtų vaidinti didesnį vaidmenį padedant Ukrainai ir atgrasant Rusiją tęsti agresiją.

Antradienį Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistoriusas pareiškė, kad Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono raginimas Ukrainos sąjungininkams „nebūti bailiais“ nepadeda išspręsti Ukrainos problemų.

„Mums iš tikrųjų, bent jau mano požiūriu, nereikia diskusijų apie karių pasiuntimą arba daugiau drąsos ar mažiau drąsos“, – per spaudos konferenciją su Švedijos gynybos ministru Palu Jonsonu sakė B. Pistoriusas. „Tai tikrai nepadeda spręsti problemų, kai kalbame apie pagalbą Ukrainai“, – pridūrė jis.

Antradienį Prancūzijos prezidentas pareiškė, kad Europoje artėja akimirka, „kai reikės nebūti bailiais“. Per vizitą Čekijoje E. Macronas pakartojo neatmetąs galimybės pasiųsti Vakarų karius į Ukrainą. Toks jo pasisakymas praėjusią savaitę sukėlė šoko bangą visoje Europoje. Dauguma E. Macrono sąjungininkų pareiškė, kad nesiųs karių į Ukrainą.

Švedijos gynybos ministras pareiškė, kad remiant Ukrainą svarbu išlaikyti „vienybę“. Per B. Pistoriuso vizitą Šiaurės šalyje Vokietija ir Švedija pasirašė ketinimų protokolą stiprinti karinį bendradarbiavimą.

Viljama Sudikienė (AFP / UKRINFORM)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: