FTB direktorius Kristoferis Rėjus atmetė sąmokslo teoriją apie tai, kaip „antifa“ dalyvavo sausio 6-osios išpuolyje prieš JAV Kapitolijų. Ataka buvo įvykdyta įvairių veikėjų, kuriuos vienijo buvusio prezidento Donaldo Trampo palaikymas, tai buvo beprasmis bandymas panaikinti jo rinkimų pralaimėjimą 2020 m.
Radikalios interneto svetainės, konservatyvūs socialinių tinklų atstovai ir net parlamentarai Kongrese pradėjo skleisti sąmokslo teorijas, visiškai atitrūkusias nuo realybės, teigdami, kad Donaldo Trumpo gerbėjų būriai, kurie užpuolė Kapitolijų su viltimi suteikti Trampui antrąją kadenciją, iš tikrųjų buvo užsimaskavę protestuotojai prieš patį Trampą – dažnai kaltindami kairiuosius antifašistus, pavadintus „antifa“. Esą jie, o šimtai Trampo šalininkų, šturmavo Kapitolijų ir reiškė grasinimus skirtus įstatymų leidėjams, kurie buvo priversti slėptis dėl savo saugumo.
K. Rėjus, liudydamas Senato teismų komitete, teigė, kad FTB nerado jokių įrodymų, patvirtinančių nuomonę, kad Trampo priešininkai anarchistai kurstė ataką siekdami diskredituoti buvusį prezidentą ir jo sąjungininkus.
„Nors mes turime vienodas galimybes ieškant bet kokios ideologijos smurtinio ekstremizmo, mes, iki šios dienos, neradome jokių įrodymų apie smurtinius ekstremistus anarchistus ar žmones, palaikančius „antifa“, kurie būtų susiję su 6-ąja diena,“ aiškino K. Rėjus. „Tai nereiškia, kad mes nebeieškome, mes ir toliau ieškosime. Tačiau šiuo momentu, mes nieko neradome.“
Nuo pat išpuolio dienos, kai kurie respublikonai Kongreso nariai palaikė šias neįtikėtinas sąmokslo teorijas apie tai, kas buvo užpuolikai. Senatorius Ronas Džonsonas (R-Wis.) – kuris tarnavo Tėvynės saugumo komiteto pirmininku, kai respublikonai turėjo didžiąją dalį rūmų – per praėjusio mėnesio posėdį skleidė klaidingą informaciją apie Kapitolijaus išpuolį.
K. Rėjus savo įrodymuose konkrečiai pasakė, kad išpuolyje dalyvavo antivalstybiškai nusiteikę piliečiai ir baltosios viršenybės ekstremistai. Jo teigimu, federalinės valdžios institucijos, dėl išpuolio apkaltino daugiau nei 270 žmonių.
Dėl to, kad „antifa“ kalta dėl išpuolio, kai kurie kaltinamieji pradėjo skųstis socialiniuose tinkluose. Vienas kaltinamasis, kuris prisipažino žinučių grandinėje, kad užpuolimo metu pavogė policijos įrangą rašė, kad apsirengė „antifa“ drabužiais, nes tikėjo sąmokslo teorija, pagal kurią policininkai leis būti užpulti žmonių, kurie bus apsirengę juodai. „Tai pavyko… Aš pasprukau su daiktais dėl kurių kiti žmonės buvo sulaikyti arba nušauti,“ rašė jis žinutėje. „Aš kovojau prieš 4 pareigūnus, o jie nieko nedarė.“
Iš 57-nių valstijos ir vietos vyriausybės pareigūnų, kurie nustatyti kaip dalyvavę mitinge, mažiausiai 20 vėliau skleidė sąmokslo teoriją, kad „antifa“ ar kiti kovingi kairieji pradėjo šį smurtą, tai – pareiškimas, kuris tapdavo vis absurdiškesnis po kiekvieno naujo sulaikymo, beveik kiekvienas iš jų iliustruoja entuziastingą kaltinamųjų Donaldo Trampo palaikymą.
Plačiau kalbėdamas apie grėsmes su kuriomis susiduria JAV institucijos, K. Rėjus pasakė senatoriams, kad FTB vykdo daugiau nei 2,000 vidaus terorizmo tyrimų, tai – dvigubai daugiau nei 2019 m.