Griežta saugumo politika tibetiečių gyvenamuose Kinijos regionuose skatina jau dešimtis žmonių gyvybių nusinešusius susideginimo protestus prieš centrinę Pekino valdžią, sekmadienį pareiškė viena tibetiečių teisių organizacija.
Nuo praeito ketvirtadienio šiuose regionuose susidegino dar trys žmonės, iš jų du šiaurės vakarinėje Činghajaus provincijoje ir vienas kaimyninėje Gansu provincijoje, nurodė Tarptautinė kampanija už Tibetą (ICT).
“Tibetiečiai, kurie susidegina, – dabar vis greičiau vienas po kito – aiškiai nebuvo nuraminti saugumo pajėgų telkimo ir kitų oficialaus bauginimo priemonių”, – sakoma ICT vadovės Mary Beth Markey (Meri Bet Marki) pranešime.
“Jeigu ir kol nebus imtasi kokios nors iniciatyvos, kuri nutrauktų represijų ir protestų ratą, manau, visi pripažinsime, jog daugiau tibetiečių bus pasiruošę atlikti kankinantį susideginimo aktą”, – pridūrė ji.
Nuo 2009 metų Kinijos regionuose, kuriuose gyvena daug tibetiečių, susidegino bent 81 šios etninės grupės narys. Dauguma šių incidentų įvyko pernai, o dauguma susideginimo atvejų buvo mirtini, nurodė ICT.
Daugelis tibetiečių Kinijoje kaltina vyriausybę jų religijos persekiojimu ir kultūros griovimu, o vis daugiau daugumą šalyje sudarančių etninių kinų atvyksta gyventi į regionus, kuriuose tibetiečiai istoriškai sudarydavo daugumą.
Kinija neigia šiuos kaltinimus, sakydama, kad tibetiečiams užtikrinama tikėjimo laisvė. Pekinas akcentuoja savo vykdomus milžiniškus investicijų projektus, kurie esą į Tibetą atnešė modernizaciją ir pagerino gyvenimo sąlygas.