instagram.com/missukraine_universe archyvo nuotr.

Karas Ukrainoje jau daugiau nei 300 dienų neigiamai veikia šalį. Tuo metu Ukrainos menininkai savo kūryba ieškojo ir paguodos, ir būdo parodyti, kokia stipri yra jų dvasia. Jų darbai apima viską – nuo piešinių, fotografijų iki didelių instaliacijų. Dabar ukrainiečių tautos stiprybė bus perteikta vienoje didžiausių pasaulio scenų, į pagalbą pasitelkus aprangą. Mis Ukraina Viktorija Apanasenko pristatė kostiumą, kurį vilkės 2023 m. „Mis Visatos“ konkurse ir jis iš tiesų atspindi jos tėvynės stiprumą.

Kostiumą, kuris vadinasi „Šviesos karys“, sukūrė ukrainiečių dizainerė Lesia Patoka iš „Patoka Studio“. Jai prireikė keturių mėnesių, kad užbaigtų projektą. Buvo akimirkų, kai ji neturėjo elektros ir turėjo dirbti prie žvakių šviesos, kovojant su šalčiu, kai gatvėse kaukė sirenos.  „Šis paveikslas susijęs su arkangelu Mykolu, Ukrainos angelu sargu, kuris kalaviju saugo šalį“, – rašo Patoka. „Viktorija laiko ginklą, o jos kūną dengia stilizuoti šarvai. Kartu ji neša šviesą į tiesioginę ir perkeltinę tamsą, kurią į mūsų kraštus atnešė agresorius.“

Užuot išryškinusi skausmą, kostiumo kūrėjų komanda pasirinko aprangą, simbolizuojančią drąsą ir šviesesnės ateities viltį. Užuot sutelkę dėmesį į skausmą, kostiumą kūrę žmonės pasirinko žvilgsnį, rodantį drąsą ir geresnės ateities viltį. „Šiuo sunkiu mūsų Tėvynei metu ilgai galvojome, koks paveikslas turėtų reprezentuoti mūsų šalį. Kokia turėtų būti jo žinia visam pasauliui? Ką turėtų byloti jo detalės? Netgi leidome Ukrainos žmonėms balsuoti, kaip jie nori matyti mūsų šalį metaforine prasme: parodyti šiandieninės Ukrainos tragediją ar parodyti Ukrainą šviesiai, rodančią mūsų žmonių dvasią ir stiprybę.“ Anna Filimonova, kuri vadovauja konkursui „Mis Ukraina Visata“, sakė: „Dauguma balsuos už antrąjį variantą“.

Šie pasirinkimai lėmė galutinį dizainą, kurį sudaro penki elementai, sujungiantys aukštąją madą ir Ukrainos tradicijas. Apanasenko vilki auksinį kombinezoną, kuris primena viso kūno šarvus. Ant jo ji dėvi baltą suknelę pūstomis rankovėmis ir sijoną, pasiūtą iš 10 metrų audinio. Įspūdingiausia dalis – sparnai, kuriuos dizainerė apibūdina kaip mūšyje nudegintus, bet nesužalotus. Mėlyni ir auksiniai šarvai yra papuošti blizgančiais motyvais. Ukrainietiški kukurūzai puikuojasi ir ant galvos apdangalo, ir ant apatinės sparnų dalies.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by МІС УКРАЇНА ВСЕСВІТ (@missukraine_universe)

„Šiuo kostiumu norėjau parodyti, kad karas negali sudaužyti mūsų širdžių ir padaryti mūsų silpnų“, – „Instagram“ rašė Apanasenko. „Ukraina žydės ir spindės gerumu bei tikėjimu“.

Apanasenko kostiumą vilkės 2023 m. sausio 14 d. vyksiančioje „Mis Visatos“ iškilmingoje ceremonijoje, kuri vyks Naujajame Orleane. Nors ji dar nelaimėjo nacionalinio kostiumo konkurso, tačiau laimėjo tapusi atkaklumo simboliu.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: