Aleksejus Navalnas / Asmeninio archyvo nuotr.

Maskvos teismas nurodė sustabdyti įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkurto Kovos su korupcija fondo (FBK) veiklą.

Maskvos teismas šią savaitę spręs ar FBK ir Navalno regioninių biurų tinklas yra ekstremistinė organizacija. Jei toks sprendimas būtų priimtas, opozicijos grupėms būtų uždrausta veikti, o jų nariams ir šalininkams iškiltų grėsmė atsidurti kalėjime. Pirmadienį, teismas panašiai sustabdė Navalno regioninių biurų veiklą.

Veiklos sustabdymas yra tarpinė priemonė, naudojama vykstant procesui dėl minėtų organizacijų pripažinimo „ekstremistinėmis“ – sako teismo nutarimas.

Ši priemonė laikinai draudžia FBK bendrauti su žiniasklaida, organizuoti viešus renginius, naudotis banko sąskaita ir dalyvauti rinkimuose, „RIA Novosti“ pranešė FBK teisininkas.

2011 m. A. Navalno įkurto FBK dėka įvykdyti aukšto lygio tyrimai nustatyti tariamai korupcijai tarp Rusijos valdžios elito. Sausį Navalnas ir FBK paviešino tiriamojo pobūdžio vaido įrašą, kuriame įtariama, jog prezidentas Vladimiras Putinas turi maždaug 1 mln. eurų vertės rūmus. Šis vaizdo įrašas „YouTube“ platformoje buvo peržiūrėtas daugiau nei 100 mln. kartų ir paskatino įvykti masinius protestuss visoje šalyje.

2019 m. Rusijos teisingumo ministerija FBK į savo registrą įtraukė, kaip „užsienio agentus“, ko pasekoje organizacijoje surengtas nuodugnus auditas bei įsakyta teikti ataskaitas.

Navalno šalininkai pastaraisiais mėnesiais patiria vis didėjantį valdžios spaudimą.

Dėl sausio mėnesį įvykusių protestų, keliems artimiausiems Navalno bendražygiams buvo skirtas namų areštas. Dar keletas kitų išvyko gyventi į užsienį, kad ir toliau netrukdomai galėtų tęsti savo darbus.

Taip pat skaitykite: Kovoje prieš diktatorių: kas lieka Rusijos opozicijos fronte įkalinus Aleksėjų Navalną?

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: